Битва валютних карток: monobank vs Приватбанк

Чий валютний пластик кращий?

Не так давно Finance.ua порівнював дві найпопулярніші на наш погляд гривневі картки: "Універсальну" від Приватбанку і кредитну картку від monobank. Місяць тому останній почав випускати свій валютний пластик. Ми вирішили, що це привід порівняти і валютні картки обох банків. Ось що з цього вийшло.
Зміст

Вартість оформлення

Віртуальна картка не буде коштувати нічого. Її легко оформити як в інтернет-банку Приват24, так і в мобільному додатку monobank. З фізичною справи йдуть інакше. Валютний пластик Приватбанку можна безкоштовно отримати в будь-якому його відділенні, витративши на це не більше 15 хвилин. За валютну картку monobank доведеться викласти 150 гривень. Її банк відправляє Новою Поштою.

Резюме

Валютну картку нескладно замовити в обох банках, але пластик у «Приваті», на відміну від mono, можна оформити безкоштовно. У цій категорії перемагає Приватбанк.

Вартість обслуговування

Валютна картка від monobank безкоштовна в обслуговуванні. У «Приваті» можливі два варіанти. Перший – оформити валютну картку «Універсальна Gold». Це можна зробити безкоштовно, але її обслуговування коштуватиме 20 гривень на місяць. Приватбанк називає це платою за членство в gold-клубі. Другий варіант – валютна «Картка для виплат». Її випуск і обслуговування безкоштовні.

Резюме

За цим параметром переможця немає. Від поразки Приватбанк рятує те, що в його асортименті більше однієї валютної картки.

Способи поповнення

Валютні картки Приватбанку можна поповнити:

  • через термінали Приватбанку, які є в кожному його відділенні, а також в більшості торговельних центрів і супермаркетів більшості міст України;
  • через каси численних відділень банку;
  • безготівковим способом – через Swift-переказ з іншого банку;
  • P2P переказом з картки закордонного банку.

Картку monobank можна поповнити тільки двома способами:

  • через каси відділень Універсал Банку, які є навіть не в кожному обласному центрі, і ТАСкомбанк. Мережа другого трохи більша, але все одно не порівняти з «приватівською»;
  • безготівковим способом – через Swift-переказ з іншого банку.
 

На сайті monobank в тарифах до валютної картки також вказана вартість Р2Р переказів з картки іноземного банку (п. 2.21), але в службі підтримки кажуть, що цей спосіб поповнення поки в розробці.

Резюме

Поповнити валютну картку Приватбанку набагато простіше, ніж monobank.

Зняття валюти

Зняти готівку з валютних карток Приватбанку можна в касі його відділень. При цьому зняття з «Універсальної» коштуватиме 1% від суми. Зняття з «Картки для виплат» буде безкоштовним, але при зарахуванні на неї коштів банк бере 0,5% від суми.

Зняти готівку з валютних карток monobank можна поки що тільки у відділеннях Універсал Банку, мережу якого ніяк не назвеш розлогою. Комісія складе 0,9% від суми зняття, що майже в 2 рази вище, ніж з приватівської «Картки для виплат».

Резюме

Тут очевидний фаворит – Приватбанк. Зняття готівки з картки monobank – справа клопітка (доведеться пошукати відділення), і коштує майже вдвічі дорожче: 0,9% проти 0,5%.

Відсоток на залишок

У випадку з валютою ні за картками Приватбанку, ні за карткою monobank відсоток на залишок власних коштів не нараховується.

Резюме

Тут переможця немає.

Безконтактні технології

За допомогою всіх згаданих валютних карток – як картки monobank, так і приватівських «Універсальної» та «Картки для виплат» – можна здійснювати безконтактні платежі за допомогою ApplePay і GooglePay, де використовуються технології PayPass/PayWave. У monobank модуль для безконтактних платежів вбудований в картку за замовчуванням. У безкоштовному «базовому» варіанті приватівських карток його немає. Щоб замовити безконтактну картку, доведеться доплатити 100 гривень. Але це все одно дешевше, ніж пластик від monobank.

Резюме

Переможець – Приватбанк. PayPass/PayWave-технології підтримують обидва банки, але безконтактні картки «Привату» коштують дешевше: 150 проти 100 гривень.

Висновки

Якщо в протистоянні гривневих карток явним фаворитом був monobank, то в битві валютних карток ситуація повністю протилежна. Пластик «Привату» і дешевший в оформленні, і зручніший у використанні. Завдяки розлогій інфраструктурі банку зняти валюту з картки або поповнити її не складе ніяких труднощів. У monobank з цим справи значно гірші. Потрібно буде пошукати відділення Універсал Банку, якого в вашому місті може і не бути.

У ситуації з валютою monobank може бути цікавий тим, хто планує користуватися тільки віртуальною картою. Річ у тім, що в «Приваті» у віртуальному вигляді можна оформити тільки «Універсальну» картку. З неї буде трохи дорожче знімати готівку, ніж з аналогічної картки monobank: 1% проти 0,9% у mono. Крім того, у mono курс купівлі валют завжди на 1 копійку вигідніший від приватівського (така у банку курсова політика). Тому віртуальною картою «віртуального» банку буде трохи вигідніше розраховуватися в торговельних точках України. Але якщо знадобиться готівка або ви зіткнетеся з ситуацією, коли потрібна буде пластикова картка, можуть виникнути незручності.

Кому потрібні валютні картки? Наприклад, фрілансерам, які заробляють на міжнародних майданчиках, людям, які багато подорожують або просто часто скуповуються в іноземних інтернет-магазинах.

Інша річ – гривневі картки цих банків. Вони, на наш погляд, сьогодні просто необхідні кожному. Якщо у вас з якоїсь причини їх ще немає, рекомендуємо терміново це виправити.