Битва дебетових карток: monobank vs ПриватБанк

Чия картка краща?

Finance.ua вже порівнював кредитні та валютні картки ПриватБанку та monobank. Останній нещодавно вивів на ринок нову дебетову картку білого кольору. Ми подумали, це чудовий привід влаштувати нове протистояння між картками обох банків, цього разу дебетовими, і порівняли їх за 7 показниками. Ось що вийшло.
Зміст

Цього разу на «рингу» зійдуться «Картка для виплат» (КДВ) від ПриватБанку і «Біла» (дебетова) картка monobank.

Простота оформлення

Якщо віртуальну дебетову картку однаково легко оформити і в Приват24, і мобільному додатку monobank, то з пластиком у mono справи йдуть гірше.

Неіменну пластикову КДВ від «Привату» можна безкоштовно оформити в будь-якому відділенні банку, витративши на це хвилин 15. За «білий» пластик від monobank доведеться викласти 150 гривень. І чекати його доведеться до 7 днів. Оформити неіменну дебетову картку від mono можливості немає.

Резюме

Отримати дебетову картку простіше і дешевше в ПриватБанку.

Вартість обслуговування

Обидві картки безкоштовні в обслуговуванні.

Резюме

За цим параметром переможця немає.

Способи поповнення

«Картку для виплат» від ПриватБанку можна поповнити:

 • через термінали самообслуговування, які є в кожному відділенні банку, столичному метро, а також у великих торгових центрах і супермаркетах;
 • через каси відділень банку;
 • безготівковим способом – за допомогою платежу за реквізитами з картки або рахунку іншого банку;
 • P2Р-переказом з картки іншого банку.

Картку monobank можна поповнити:

 • через термінали Ibox і термінали ТАСкомбанку;
 • через каси відділень Універсалбанку, ТАСкомбанку та А-Банку;
 • безготівковим способом – за допомогою платежу за реквізитами з картки або рахунку іншого банку;
 • P2Р-переказом з картки іншого банку.

За поповнення картки для виплат ПриватБанку береться комісія 0,5%. Білу картку monobank можна поповнити без комісії.

Резюме

Тут, мабуть, нічия. Картку «Привату» поповнити простіше через величезну кількість його відділень і терміналів самообслуговування. Роздрібні мережі трьох банків-партнерів mono набагато скромніші. Наприклад, відділення Універсалбанку є навіть не у всіх обласних центрах. Але зате при поповненні КДВ береться невелика комісія (0,5%), якої немає у monobank.

Зняття готівки

Зняти готівку з «картки для виплат» можна:

 • в касах відділень ПриватБанку;
 • в банкоматі будь-якого українського банку.

В обох випадках зняття буде без комісії.

Зняти готівку з «Білої» картки monobank можна:

 • в банкоматі будь-якого українського банку;
 • у відділеннях Універсалбанку, ТАСкомбанку та А-Банку.

У всіх випадках комісія за зняття становитиме 0,5% від суми.

Резюме

Тут лідерство за КДВ. Зняти готівку з картки monobank складніше. Так, це можна зробити в будь-якому банкоматі, але деякі банки обмежують суму видачі за чужими картками. Тому якщо потрібно зняти велику суму, є ризик того, що доведеться побігати. Ну, і зняття з «Білої» картки відбувається з комісією.

Відсоток на залишок

За «Карткою для виплат» від ПриватБанку відсоток на залишок власних коштів не нараховується.

За «білою» карткою monobank нараховується 10% на залишок коштів понад 100 гривень. Але за умови, що на кредитці monobank («чорній» картці) не використовується кредитний ліміт.

👉 💳 Оформити картку monobank

Резюме

Зберігати надлишки грошей вигідніше на дебетовій картці monobank. Але лише в тому випадку, якщо ваша «чорна» кредитка не перебуває в кредитному ліміті. Ось так хитро в monobank вирішили пов'язати між собою дві картки.

Кешбек

Карток з кешбеком як таким ПриватБанк не випускає. Але для його клієнтів діє програма лояльності «Бонус плюс». Розраховуючись КДВ в мережі магазинів і аптек-партнерів «Привату», вони отримують бонуси: від 1 до 5% від суми покупки. Ними потім можна розплачуватися в цій же партнерській мережі.

За карткою monobank можна щомісяця обрати дві категорії покупок (наприклад: продукти, одяг і взуття, подорожі, краса і медицина тощо) і за кожною отримувати повноцінний кешбек «живими грошима» в розмірі від 1 до 20%. Але тут також варто нагадати про зв'язок двох карток monobank. Якщо «чорна» (кредитка) буде в кредитному ліміті, то максимальний кешбек і за нею, і за «білою» буде 1%, незалежно від категорії. Тобто підвищений кешбек в monobank можна заробляти, витрачаючи тільки свої гроші, а не банку. Незалежно від того, яка у вас картка: кредитка чи дебетова.

Максимальна сума кешбеку за «білою» карткою – 500 гривень на місяць до оподаткування. Потім з накопиченої суми утримується 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Кешбеком можна гасити заборгованість за карткою або витратити на будь-які інші потреби без прив'язки до певних магазинів, що значно підвищує його привабливість.

Резюме

Тут явна перевага за «білою» карткою від mono, з якої можна отримувати непоганий кешбек, причому не бонусами, а «живими» грошима.

Використання передових технологій

За допомогою обох карток – і КДВ, і «білої» від monobank – можна здійснювати безконтактні платежі з використанням технологій PayPass/PayWave, а також додавати їх в мобільні платіжні системи ApplePay і GooglePay.

У пластикову «білу» картку, випуск якої коштує 150 гривень, модуль для безконтактних платежів PayPass вбудований за замовчанням. У неіменному базовому варіанті «картки для виплат» його немає. Але можна за 100 гривень випустити іменний варіант КДВ, який буде підтримувати PayPass/PayWave.

👉 💳 Оформити картку ПриватБанку

Висновок

Вибір тієї чи іншої картки повинен залежати від завдань, які вона буде вирішувати. Ідеального варіанту на всі випадки життя немає. Ось кілька рекомендацій щодо КДВ і «білої» картки від monobank:

 1. Якщо плануєте часто знімати готівку в банкоматах (для цього потрібен пластик), то краще оформити картку Приватбанку. Її пластиковий варіант можна отримати безкоштовно, а за пластик від monobank доведеться заплатити 150 гривень.
 2. Якщо на вашій картці часто залишаються власні кошти, то їх краще тримати на «білій» картці. По ній можна підключити депозитну властивість і заробляти 10% річних на залишок понад 100 гривень («чорна» картка від mono при цьому не повинна бути в кредитному ліміті).
 3. Якщо картка потрібна для розрахунків у торгових мережах, варто обрати картку monobank. Її можна поповнити без комісії, плюс з нею можна заробляти кешбек «живими» грошима.