Битва дебетових карток: monobank vs ПриватБанк
Чия картка краща?
Цього разу на «рингу» зійдуться «Картка для виплат» (КДВ) від ПриватБанку і «Біла» (дебетова) картка monobank.
Якщо віртуальну дебетову картку однаково легко оформити і в Приват24, і мобільному додатку monobank, то з пластиком у mono справи йдуть гірше.
Неіменну пластикову КДВ від «Привату» можна безкоштовно оформити в будь-якому відділенні банку, витративши на це хвилин 15. За «білий» пластик від monobank доведеться викласти 150 гривень. І чекати його доведеться до 7 днів. Оформити неіменну дебетову картку від mono можливості немає.
Обидві картки безкоштовні в обслуговуванні.
«Картку для виплат» від ПриватБанку можна поповнити:
- через термінали самообслуговування, які є в кожному відділенні банку, столичному метро, а також у великих торгових центрах і супермаркетах;
- через каси відділень банку;
- безготівковим способом – за допомогою платежу за реквізитами з картки або рахунку іншого банку;
- P2Р-переказом з картки іншого банку.
Картку monobank можна поповнити:
- через термінали Ibox і термінали ТАСкомбанку;
- через каси відділень Універсалбанку, ТАСкомбанку та А-Банку;
- безготівковим способом – за допомогою платежу за реквізитами з картки або рахунку іншого банку;
- P2Р-переказом з картки іншого банку.
За поповнення картки для виплат ПриватБанку береться комісія 0,5%. Білу картку monobank можна поповнити без комісії.
Зняти готівку з «картки для виплат» можна:
- в касах відділень ПриватБанку;
- в банкоматі будь-якого українського банку.
В обох випадках зняття буде без комісії.
Зняти готівку з «Білої» картки monobank можна:
- в банкоматі будь-якого українського банку;
- у відділеннях Універсалбанку, ТАСкомбанку та А-Банку.
У всіх випадках комісія за зняття становитиме 0,5% від суми.
За «Карткою для виплат» від ПриватБанку відсоток на залишок власних коштів не нараховується.
За «білою» карткою monobank нараховується 10% на залишок коштів понад 100 гривень. Але за умови, що на кредитці monobank («чорній» картці) не використовується кредитний ліміт.
Карток з кешбеком як таким ПриватБанк не випускає. Але для його клієнтів діє програма лояльності «Бонус плюс». Розраховуючись КДВ в мережі магазинів і аптек-партнерів «Привату», вони отримують бонуси: від 1 до 5% від суми покупки. Ними потім можна розплачуватися в цій же партнерській мережі.
За карткою monobank можна щомісяця обрати дві категорії покупок (наприклад: продукти, одяг і взуття, подорожі, краса і медицина тощо) і за кожною отримувати повноцінний кешбек «живими грошима» в розмірі від 1 до 20%. Але тут також варто нагадати про зв'язок двох карток monobank. Якщо «чорна» (кредитка) буде в кредитному ліміті, то максимальний кешбек і за нею, і за «білою» буде 1%, незалежно від категорії. Тобто підвищений кешбек в monobank можна заробляти, витрачаючи тільки свої гроші, а не банку. Незалежно від того, яка у вас картка: кредитка чи дебетова.
Максимальна сума кешбеку за «білою» карткою – 500 гривень на місяць до оподаткування. Потім з накопиченої суми утримується 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Кешбеком можна гасити заборгованість за карткою або витратити на будь-які інші потреби без прив'язки до певних магазинів, що значно підвищує його привабливість.
За допомогою обох карток – і КДВ, і «білої» від monobank – можна здійснювати безконтактні платежі з використанням технологій PayPass/PayWave, а також додавати їх в мобільні платіжні системи ApplePay і GooglePay.
У пластикову «білу» картку, випуск якої коштує 150 гривень, модуль для безконтактних платежів PayPass вбудований за замовчанням. У неіменному базовому варіанті «картки для виплат» його немає. Але можна за 100 гривень випустити іменний варіант КДВ, який буде підтримувати PayPass/PayWave.
Вибір тієї чи іншої картки повинен залежати від завдань, які вона буде вирішувати. Ідеального варіанту на всі випадки життя немає. Ось кілька рекомендацій щодо КДВ і «білої» картки від monobank:
- Якщо плануєте часто знімати готівку в банкоматах (для цього потрібен пластик), то краще оформити картку Приватбанку. Її пластиковий варіант можна отримати безкоштовно, а за пластик від monobank доведеться заплатити 150 гривень.
- Якщо на вашій картці часто залишаються власні кошти, то їх краще тримати на «білій» картці. По ній можна підключити депозитну властивість і заробляти 10% річних на залишок понад 100 гривень («чорна» картка від mono при цьому не повинна бути в кредитному ліміті).
- Якщо картка потрібна для розрахунків у торгових мережах, варто обрати картку monobank. Її можна поповнити без комісії, плюс з нею можна заробляти кешбек «живими» грошима.