Битва мобільних банків: monobank vs Приват24

Чий мобільний додаток кращий

Мобільний банкінг дає можливість управляти своїм рахунком з планшета або смартфона, які сьогодні є майже у кожного. Тому зручність і функціональність мобільного додатка - важливий критерій вибору банку. Ми порівняли за вісьмома критеріями додатки двох, без перебільшення, найбільш технологічних банкінгів в країні - monobank і Приватбанк. Ось що з цього вийшло.

Простота встановлення

Обидві програми можна завантажити в Google Play Market або AppStore. Але якщо Приват24 працює на всіх версіях систем Android і iOS, то для встановлення програми monobank потрібен смартфон на Android 4.4 і вище або iPhone c версією iOS не нижче 10.0. monobank при встановленні додатка попросить сфотографувати кілька сторінок паспорта та ІПН і візьме паузу для їх вивчення. Приват24 ставиться без додаткових зусиль.

Резюме

Додаток monobank запрацює не на всіх пристроях, плюс його первинне встановлення відбувається складніше, ніж Приват24. Це можна пояснити тим, що у моно цей процес поєднаний з процесом оформлення нового клієнта і банківської картки для нього.

Зручність входу

Для входу в мобільну версію Приват24 потрібно ввести номер телефону, який є логіном, і пароль. Для входу в додаток monobank достатньо ввести 4-значний PIN-код виданої картки. Це що стосується недорогих або старих смартфонів, не обладнаних сканером відбитку пальців або системою розпізнавання обличчя.

На сучасних телефонах або планшетах вхід в обидві програми реалізований однаково просто: потрібно лише прикласти палець до сканера або потримати апарат перед обличчям.

Резюме

На недорогих смартфонах трохи простіше реалізований вхід в додаток monobank. На сучасних апаратах цей процес однаково зручний в обох програмах.

Поповнення мобільного телефону

За допомогою обох додатків можна поповнити мобільний телефон, ввівши номер вручну або вибравши його з телефонної книги (для цього додатка потрібно дозволити доступ до ваших контактів).
У monobank поповнення буде без комісії як за рахунок кредитних, так і за рахунок власних коштів. «Приват» в цьому плані програє, оскільки за поповнення бере комісію. Якщо платити своїми, вона складе:

 • до 50 грн – 1 грн;
 • 50,01-100 грн – 2 грн;
 • 100,01-150 грн – 3 грн;
 • 150,01-200 грн – 4 грн;
 • понад 200 грн – 5 грн.

Якщо кредитними, банк візьме додатковий 1% суми. Для наочності: поповнення телефону на 200 гривень через Приват24 кредитними грошима обійдеться в 6 гривень.

Резюме

Поповнювати мобільний однозначно вигідніше через додаток monobank.

Переказ з картки на картку

В Приват24 при переказі між картами банку номер тієї, на яку будуть відправлені гроші, доведеться вводити вручну. У monobank з цим простіше. Якщо людина, на чию картку ви хочете зробити переказ, є у вашій телефонній книзі, то достатньо просто знайти її там по імені і вказати суму. Все інше програма зробить сама.

Переказ на картку іншого банку в мобільному Приват24 буде з комісією 0,5% (мінімум 5 гривень). У додатку monobank такий переказ буде безкоштовним.

Якщо переказувати не свої, а кредитні гроші, обидва банки візьмуть по 4% від суми платежу.

Резюме

Переказ на іншу картку (особливо картку іншого банку) зручніше і дешевше робити в додатку monobank.

Оплата комунальних послуг

Обидва банки дозволяють оплачувати комуналку як своїми, так і кредитними коштами. Якщо говорити про зручність, то ця можливість в додатках реалізована однаково добре. У обох банків укладені договори з багатьма комунальними підприємствами, які дозволяють їм обмінюватися платіжними даними. Один раз створивши шаблон платежу за одним або кількома адресами, суми по ньому будуть оновлюватися автоматично щомісяця.

Але якщо monobank проводить такі платежі безкоштовно, то «Приват» за кожен буде стягувати мінімум по 1 гривні комісії. Хоча, можуть бути і винятки. Деякі платежі проходять безкоштовно, все залежить від договору банку з комунальним підприємством.

Резюме

Оплачувати комуналку вигідніше в додатку monobank.

Переказ на рахунок юридичної особи

Вартість такого переказу з картки Приватбанку за рахунок власних коштів – 3 гривні, незалежно від суми платежу. За рахунок кредитних – 3 гривні полюс 3% від суми.

У monobank розцінки інші. Якщо переказувати свої гроші, то при сумі до 10000 гривень платіж буде безкоштовним, при більших сумах комісія складе 0,5%. При переказі кредитних за платіж до 20000 гривень доведеться заплатити 2% від суми, якщо більше – 4%

Майте на увазі, що і monobank, і Приват24 відправлять такий платіж на наступний робочий день після його оформлення.

Резюме

Переказ великих сум власних коштів вигідніше робити через Приват24. Суми до 10000 гривень своїх або кредитних грошей краще переказувати в monobank.

Онлайн-ігри

І в додатку Приват24, і в мобільному додатку monobank реалізована можливість поповнення ігрового рахунку в багатьох популярних онлайн-іграх. Але в monobank список таких ігор в кілька разів більший.

Резюме

Ігроманам більше підійде додаток monobank.

Додаткові послуги

Крім банківських, в мобільному додатку Приват24 є великий перелік інших послуг. Там можна:

 • оформити страховий поліс;
 • дізнатися свій кредитний рейтинг і замовити кредитну історію;
 • купити квитки на поїзд, автобус або літак;
 • купити квитки в кіно або на футбол;
 • скористатися системою BlaBlaCar;
 • замовити доставку їжі, квітів і багато чого ще.

У додатку monobank всього цього немає.

Резюме

Додаток Приват24 більш універсальний і багатофункціональний, ніж додаток monobank.

Висновок

Для найбільш затребуваних операцій, таких як перекази на картку, поповнення мобільного або оплата комуналки, вигідніше використовувати додаток monobank. На користь мобільної версії Приват24 грає те, що це більш універсальний додаток з набагато ширшим набором функцій.

Важливо!

Перш ніж використовувати мобільні додатки обох банків, потрібно стати їх клієнтом. Зробити це можна, оформивши їхні кредитні картки у фінансовуму супермаркеті Finance.ua