0 800 307 555
0 800 307 555
ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР
Петро Таранюк
Місто: Київ
 
Освіта:
  1. 2006 . Київський Інститут Перекладачів (КІП при НАНУ) . Факультет перекладу, спеціальність перекладач, ступінь бакалавра.
  2. 2009 . Університет «Україна» . Факультет журналістики, червоний диплом.
 
Володіє мовами: українська,  російська,  англійська
 

Петро Таранюк, головний редактор порталу Finance.ua з 2016 року. Народився в Києві. Спочатку навчався на перекладача. У 2005 році відвідує США, штат Массачусетс. В Америці працює в містах Бостон і Нью-Йорк. У «Великому яблуці» знайомиться з українською діаспорою, і згодом працює з ними. 

Після повернення в Україну професія перекладача приваблює його все менше. З'являється величезне бажання більше творити, писати щось своє, створювати новий світ. Петро вирішує «перегорнути сторінку» і вирушає в світ журналістики. У ньому він з 2007 року. На початку своєї кар'єри публікується у виданнях «Україна молода», «Хрещатик», «Демократична Україна», ВВС та інших. Пройшов усі щаблі професії: від коректора, журналіста, редактора відділу, до заступника головного редактора і головного редактора.

Петро понад 13 років висвітлює суспільно-політичні та економічні теми. Орієнтується як в макроекономіці, так і в темах, пов'язаних банківською інфраструктурою, особистими фінансами громадян та інших питаннях.

Завдяки Петру на Finance.ua створено велику кількість рубрик, змінилися і вдосконалилися підходи до створення самих матеріалів, структури текстів. Створено унікальну розсилку «День фінансів». Організовано процес розробки інформативних і якісних інфографік, випускаються унікальні тести та багато іншого. Часто його підходи та інновації можна зустріти і на інших порталах України.

Разом з Петром Таранюк Finance.ua постійно значиться в лідерах фінансових ЗМІ України. Наприклад, в 2016 році Finance.ua перемагає в номінації «Фінансові новини» в дослідженні Фаворити успіху. У 2018-му Finance.ua посів перше місце в номінації «Фінансовий портал 2018 року» від Української народної премії. У 2020 Finance.ua вже кілька разів входив до щомісячної трійки лідерів фінансових ЗМІ України за даними платформи контент-маркетингу PRNEWS.io.