0 800 307 555
0 800 307 555

Як заощаджувати на кожному літрі пального

Адже заправитися ним з кожним днем стає все дорожче

Українські водії завжди шукають способи зменшити витрати на пальне, особливо в умовах постійного зростання цін на нього. Хоча це може здатися складним завданням, існує чимало варіантів, як заощадити на таких витратах. У цій статті Finance.ua розповідає, як ефективно економити на кожному літрі бензину та дизелю та що на це може впливати.
Зміст

Одразу зазначимо, що одним з ключових способів є використання сучасних технологій управління автомобілем. Багато нових моделей автомобілів оснащені системами, які допомагають водіям ефективніше використовувати пальне.

Від оптимізованих алгоритмів роботи двигуна до функцій керування швидкістю, ці технології дозволяють автомобілям працювати більш економно.

Утім, далеко не всі авто можуть цим похизуватися. Особливо, враховуючи той факт, що Україна є одним із лідерів у Європі за використанням вживаних машин. Їхній середній вік перевищує дев’ять років.

Заощадження пального на «механіці» та на «автоматі»

Сучасні коробки передач пристосовані до економії пального, проте не все залежить від самого авто. На відміну від автоматичних і напівавтоматичних коробок передач у механіці все залежить від водія.

Механіка

 Якщо брати до уваги «механіку», то тут потрібно відзначити декілька варіантів заощадження пального:

  • не перевищувати оберти під час перемикання передач;
  • переводити в нейтральну передачу під час стоянки;
  • їздити без різких ривків та гальмувань;
  • дотримуватися «крейсерської» швидкості. Крейсерська швидкість – це швидкість, за якої витрата палива мінімальна. Найчастіше вона досягається на останній передачі за частоти обертів 2-2,5 тис. об/хв;
  • плавно працювати педаллю зчеплення під час старту.

Автомат

«Автомат» – інша справа. На відміну від механічної коробки передач, тут електронні програми, а присутність водія в процесі перемикання передач зведено до мінімуму. Про те, як економніше витрачати бензин, дбає комп’ютер, який виконує за водія більшу частину рутини. Утім, усе ж таки повпливати самому автомобілісту на цей процес, сидячи в машині з «автоматом», можна:

  • дотримуйтеся рівномірного набору швидкості;
  • не перевантажуйте коробку передач;
  • намагайтеся робити менше різких стартів.

Що може впливати на заощадження пального

Так, одним з головних факторів економії пального є стиль водіння. Ось декілька рекомендацій, які збережуть гаманець від зайвих витрат на пальне:

  • правильний тиск у шинах: Недостатній тиск у шинах може збільшити опір, що веде до більшого споживання пального. Перевіряйте тиск регулярно і тримайте його на рекомендованому рівні. Якщо тиск у всіх чотирьох шинах знизиться всього на 0,1 атм, то витрата збільшиться на 2-3%;
  • за правильного тиску спостерігається менший опір коченню. Підраховано, що зниження опору коченню на 10% дозволяє економити пальне на 2% більше;
  • підтримка автомобіля: регулярне технічне обслуговування автомобіля, включаючи заміну фільтрів повітря та масла, допомагає зберігати двигун у хорошому стані та зменшує споживання пального;
  • прогрівати авто хоча б 2-3 хв;
  • не їхати на високих обертах доки двигун не покаже прогрів до 50 градусів (в різних авто по-різному);
  • не намагатись встановлювати «рекорди» старту на світлофорах в місті — в міському трафіку це виключно зайві витрати пального і фактично не дає економії часу;
  • обмеження часу холостого ходу: Уникайте холостого ходу, бо це споживає пальне без надання корисної продуктивності. Година роботи двигуна на холостому ходу може «з'їсти» 1-1,5 літра пального;
  • стежте за обертами. Оберти не мають перевищувати 2 тис. об/хв. Вчасно перемикайте передачі;
  • розвантажте авто. Приберіть зайве з багажника, зніміть багажник з даху — це допоможе зменшити витрату на 10-15%;
  • контроль температури: краще влітку не перегрівати авто, паркуючись в тіні, уникаючи прямих сонячних променів. Взимку варто використовувати спеціальні теплоізоляційні матеріали.

Програми лояльності для заощадження пального

Економія – це ще й отримання додаткових знижок та бонусів від мереж АЗК в межах їхніх програм лояльності, а також колаборацій з банками, платіжними системами – Visa, Mastercard тощо. Як приклад, в мережі АЗК WOG ще два дні, до 16 червня включно діє акція «Універсальні знижки» від Visa та ПриватБанку. У разі заправки від 20 літрів якісного пального та розрахунку карткою «Універсальна» або «Преміальна» Visa від ПриватБанку, клієнт отримує додаткову знижку 1,5 грн\л на бензин та дизель або 1 грн\л на газ. Акційна знижка додається до персональної пропозиції клієнта, за умови наявності картки програми лояльності Pride.

До речі, щодо програми лояльності Pride та подібних програм лояльності, то її учасники мають можливість:

  • отримувати персональні пропозиції бонусами;
  • отримувати спеціальні покращені пропозиції, які залежать від частоти відвідування АЗК, кількості послуг;
  • покращені пропозиції у колаборації з банками, платіжними системами та іншими партнерами;
  • додаткові знижки на товари в маркетах та кафе мережі;
  • скористатися вигідними пропозиціями від партнерів: кешбек під час покупки в понад 150 онлайн-магазинах, значний кешбек у 10% бонусами за оформлення Зеленої картки, а також знижку 20% бонусами за купівлю автоцивілки;
  • від 2022 року все більшої популярності набуває такий платіжний інструмент, як Гаманець Pride, який дозволяє купити до 500 л, і покласти на такий собі «паливний депозит» в застосунку, і тим самим заморозити вартість пального на 90 днів.

Не секрет, що найдорожчим для паливного ритейлу є персонал. Відповідно, мережі заохочують своїх клієнтів користуватися касами самообслуговування та сервісами оплати за пальне через застосунок, щоб привчити їх до цього інструменту. Так, WOG періодично надає збільшені знижки при оплаті пального прямо біля колонки через опцію WOG Pay Пальне у застосунку Pride. Також знижки від мережі та фінансових партнерів періодично бувають при розрахунку за пальне на терміналах самообслуговування WOG Pay Box. Це не лише про економію, але й про можливість оплачувати без черг та надати клієнтам перший досвід користування швидкими сервісами оплати, прибравши бар'єри, які можуть бути у клієнтів при користуванні ними, оскільки, розрахувавшись раз, вони розуміють, що це просто, швидко та надійно й починають користуватися цими сервісами на постійній основі.

***

Отже, заощаджувати пальне можна різними способами. Головне — знати, як це правильно робити. Ну і звісно ж — завжди відстежувати акції та інші пропозиції від мереж АЗС.