0 800 307 555
0 800 307 555

sportbank наповнює «Рюкзаки»

Як працює новий сервіс накопичення від одного з мобільних банків

Гроші можна зберігати вдома, на депозиті або банківській картці. У кожного з варіантів свої плюси і мінуси. Але є і четвертий спосіб, який поєднує в собі сильні сторони перших трьох, але при цьому позбавлений їх недоліків. Ідеться про нову послугу від sportbank – сервіс накопичення «Рюкзак». Ми розібралися, як працює новинка від мобільного банку і в чому її переваги.
Зміст

Що таке «Рюкзак»

«Рюкзак» – сервіс накопичення, який з'явився в мобільному додатку sportbank після його нещодавнього оновлення. Клієнти отримали повідомлення про те, що тепер вони можуть ставити собі цілі і збирати на них гроші.

Створюючи «Рюкзак», ви відкриваєте в sportbank поточний рахунок і можете налаштувати кілька способів його поповнення. Звичайно, за бажання накопичити можна і без додаткового рахунку. Але «Рюкзак» для цих цілей підходить якнайкраще. І ось чому.

Якщо зберігати гроші вдома, то вони завжди під рукою, що, з одного боку, добре, але з іншого – вони не будуть приносити дохід і є ризик їх втратити: через крадіжку або інший форс-мажор. Тримати їх на депозиті прибутковіше, але це на пів року-рік позбавляє вас можливості ними розпоряджатися. Альтернативою може стати окрема банківська картка з відсотком на залишок. Її в будь-який момент можна як поповнити грошима, так і зняти їх. Але є багато людей, яким не підійде і такий варіант. Наприклад, через слабку самодисципліну: спокуса витратити частину заробленого замість того, щоб відкласти, буде завжди, і не всі можуть перед нею встояти. Або через забудькуватість: людина хоче накопичити, але банально забуває почати відкладати.

«Рюкзак» – щось середнє між цими способами заощадження. Він безпечний, оскільки дозволяє тримати гроші не вдома, а в банку, але при цьому вони завжди доступні до використання. Він вигідний, оскільки щодня дозволяє заробляти 5,55% річних на залишок. Він практичний, оскільки допомагає накопичити гроші навіть тим клієнтам, хто не може зробити це самостійно.

Як створити «Рюкзак»

Для цього в додатку sportbank потрібно зайти у вкладку «Депозит» і натиснути на кнопку «Відкрити рахунок».

Готово! «Рюкзак» створено.

Як поповнити «Рюкзак»

Тепер потрібно налаштувати способи його поповнення. За це відповідають кнопки «Поповнити рахунок» і «Автопоповнення». Натиснувши на першу, можна буде переказати на «Рюкзак» гроші з Вашої картки sportbank. Тут все просто. Декому буде достатньо і цього способу. Насамперед тим, хто знає, скільки і для чого хоче накопичити і готовий дисципліновано сам поповнювати свій рахунок.

Але способи, які знаходяться за кнопкою «Автопоповнення», на наш погляд, цікавіші. Після натискання на неї система запропонує налаштувати чотири альтернативні варіанти автоматичного поповнення:

  • перераховувати % від кожної покупки;
  • округлити залишок до 10, 100, 1000;
  • списувати з мого рахунку sportbank;
  • перераховувати % від кожного надходження.

Тут же в налаштуваннях є підказка про те, як кожен з них працює.

Перерахування «% від покупки» і «% від поповнення» діють за одним принципом: просто обираємо відсоток від суми покупки, оплаченої карткою sportbank, або відсоток від суми її поповнення, які будуть перераховуватися в «Рюкзак». Доступні варіанти для вибору: 1, 2, 5 і 10 відсотків.

Округлення залишку працює інакше. В налаштуваннях можна вказати, як округляти суму залишку на картці: до 10, 100 або 1000 гривень. Це означає, що якщо ви відзначили округлення до 100 і після покупки на вашій картці залишилося, наприклад, 568,72 гривні, то 68,72 впадуть в «Рюкзак», а на картці залишиться кругла сума в 500 гривень. Округлення спрацьовує 1 раз на день.

Списання з рахунку sportbank – це, по суті, налаштування регулярного платежу, який буде списуватися з вашої картки в конкретний день кожного місяця.

Працювати будуть ті способи наповнення, які ви оберете, поставивши відповідну «галочку».

Як створювати цілі накопичення

Всередині «Рюкзака» окремо можна створювати цілі накопичення. Говорячи мовою аналогій, це свого роду «кишеня» всередині «Рюкзака». Для цього потрібно натиснути на «Додати ціль». Далі система запропонує вибрати категорію накопичення, вказати назву цілі і суму, яку потрібно зібрати для її досягнення.

Для кожної можна створити іконку зі своїм зображенням.

Як для самого «Рюкзака», так і для кожної цілі всередині нього можна налаштувати свої способи накопичення. Але є одна умова – вони не можуть збігатися. Тобто якщо за однією з цілей активовано «Округлення залишку», то для іншої використовувати цей спосіб наповнення вже не вийде.

Що буде після досягнення цілі

Заповнити «Рюкзак» неможливо. Можна додавати різні цілі, досягати їх, про що вам повідомить додаток. Досягнувши цілі, налаштований в ній спосіб автопоповнення працювати перестане. Накопичені гроші можна буде вивести на картку, а сама ціль автоматично перейде в «архів».

Як нараховуються відсотки

Відсотки – 5,55% річних – виплачуються щотижня, щоп'ятниці. Це зручно, тому що попереду вихідні. Нараховуються вони на залишок коштів в «Рюкзаку» і цілях за підсумком кожного дня.

Що можна робити з грошима в «Рюкзаку»

Все, що захочете. Ці гроші завжди доступні: їх будь-якої миті можна переказати на картку sportbank і розпорядитися так, як вам буде завгодно.

Кому стане в пригоді «Рюкзак»

Перш за все тим, хто хоче збирати, але у кого погано з самодисципліною. А також тим, кому потрібно зберегти якусь суму протягом невизначеного періоду. Наприклад, ви плануєте купити авто, зібрали потрібну суму і чекаєте відповідного варіанту. Зберігати гроші вдома небезпечно і невигідно. Депозит – не вихід, оскільки у нього є строк, а при достроковому розірванні губляться відсотки. Тому «Рюкзак» стане чудовим варіантом вирішення питання.

В цілому ж аудиторія у «Рюкзака» може бути набагато ширшою. Гнучкі налаштування поповнення дозволяють зробити процес накопичення одночасно і ефективним, і ненав'язливим.

Резюме

«Рюкзак» – зручний сервіс, який точно знайде свою армію користувачів. Його не назвеш якимось ноу-хау на ринку. Це, скоріше, must have – функціонал для кожного банку, який прагне забезпечити клієнтам максимальний комфорт в питаннях накопичення і зберігання коштів.