0 800 307 555
0 800 307 555

Приват24: пенсія, субсидія і інші соцвиплати

Як працює «Соціальний кабінет» в популярному інтернет-банку

Зміст

Одержувачі пенсій, субсидій, допомог на дітей та інших соцвиплат – бажані клієнти в будь-якому банку. Але єдиний банк, який створив для таких людей окремий набір послуг, це ПриватБанк. Він називається «Соціальний кабінет» і є частиною і без того потужного інтернет-банку Приват24. Ми розбиралися, як він працює.

Знайти «Соціальний кабінет» в Приват24 буде нескладно. Серед верхніх вкладок він позначений значком Герба України:

Клікнувши по цій іконі, потрапляємо в сам кабінет, який розділений на дві частини: пенсійне обслуговування і соціальне обслуговування.

Пенсійне обслуговування

Ця частина, в свою чергу, також розділена на два блоки: для працюючих осіб та пенсіонерів.

Для працюючих тут є дані про те, які папери знадобляться для оформлення пенсії – пункт меню «Документи, необхідні для призначення пенсії».

Натиснувши на нього, отримаємо розгорнуту довідку:

Для працюючих заплановано ще дві послуги – «Розрахунок майбутньої пенсії» і «Заява на виплату пенсії», але поки вони не активні.

Що до пенсіонерів, то для них в кабінеті створено меню з трьох пунктів:

 • Моя пенсія;
 • Заява на виплату пенсії;
 • Інформація про перерахунок пенсії.
 

Верхній – «Моя пенсія» – відразу не активний. Він доступний тим, хто вже оформив і отримує в Приват24 пенсійні виплати.

Середній пункт дозволяє прямо в інтернет-банку оформити заяву на виплату пенсії в Приватбанку:

Для цього треба вказати:

 • карту, на яку буде нараховуватися пенсія. Її можна вибрати з уже наявних «приватівських» карт;
 • область, в якій проживає пенсіонер;
 • територіальний орган Пенсійного фонду.
 

Далі натискаємо кнопку «Сформувати заяву».

Нижній пункт меню це лаконічна довідка про те, як і за яких умов відбувається перерахунок пенсії і які для цього потрібні документи.

Соціальне обслуговування

Якщо ви маєте право на субсидію від держави, то її також можна оформити через Приват24. В меню «Одержувачі субсидії» є три пункти:

 • Інформація про субсидії;
 • Розрахунок субсидії;
 • Документи для призначення субсидії.
 

Натиснувши на перший, отримаєте довідку про порядок оформлення субсидії: необхідні документи – відповідну заяву і декларацію – термін її дії і т.п.

Другий пункт дозволяє зробити приблизний розрахунок розміру субсидії на оплату комунальних послуг. Для цього у відповідних полях форми потрібно ввести дані про кількість зареєстрованих осіб в квартирі, їх сукупний дохід і суму нарахувань за комуналку.

Ну і третій пункт дозволяє безпосередньо в Приват24 заповнити заяву та декларацію, необхідні для оформлення субсидії. Ось так виглядає заява:

Такі дані як ваші ПІБ, паспорт, адреса прописки, телефон та e-mail заповнювати не доведеться – система підтягне їх сама. Вам потрібно буде вказати лише свою область і назва місцевого органу соціального захисту населення.

Крім того, програма сама підтягне номери особових рахунків і назви комунальних організацій, в яких вони відкриті. Вам потрібно буде просто перевірити їх, пташкою вказати ті послуги, які надаються за лічильниками і натиснути «Далі».

Наступний крок – заповнення декларації. У ній потрібно вказати:

 • тип будинку – окремий або багатоквартирний;
 • перелік зареєстрованих осіб;
 • вид і розмір їх доходів за минулий рік. У тому числі і доходи від відсотків по депозитах. Якщо вони були відкриті в ПриватБанку, система розрахує їх сама;
 • покупки майна на суму понад 50 тисяч гривень, вчинені за останні 12 місяців, якщо такі були.

Після чого натискаємо «Підготувати документи».

У розділі «Одержувачі соціальних виплат» можна отримати розгорнуту довідку про те, «Як отримати допомогу при народженні дитини» і «Допомога особам з інвалідністю та особам, які ними опікуються».

Як бачимо, «Соціальний кабінет» в Приват24 може відповісти на безліч процедурних питань при оформленні пенсії і соціальних виплат, позбавити від бюрократії і необхідності вистоювати довгі черги в кабінети відділів соцзабезпечення.