0 800 307 555
0 800 307 555

Як заробити на онлайн-обміні

П'ять простих правил

У лютому 2019-го Національний банк дозволив фізособам торгувати валютою в інтернеті. Це те, чого від нього чекали давно. Тому що, по-перше, це зручно - людям більше не потрібно бігти по валюту в банк або обмінник. По-друге, на онлайн-обміні можна заробляти. Ми розповімо, що для цього потрібно.

30 вересня в ТАСкомбанку можна було купити долар онлайн по 24,20 гривні, а вже 2 жовтня – продати по 24,85 гривні. Тобто за 2 дні заробіток склав 65 копійок на одному доларі – це більше, ніж дохід за два місяці за депозитом з високою процентною ставкою. До того ж, на відміну від останнього, який «заморожує» ваші гроші на півроку/рік, кошти на поточних і карткових рахунках залишаються доступними в будь-який момент.

Щоб заробляти на онлайн-обміні, потрібно дотримуватися п'яти простих правил.

Обрати відповідний банк

НБУ дозволив здійснювати онлайн-обмін клієнтам усіх банків без винятку, але поки таку можливість реалізували близько 15 гравців ринку. Правда, далеко не у всіх умови привабливі для клієнтів. В одних банках їх не влаштовує великий спред (різниця між курсом купівлі і курсом продажу валюти), в інших – бентежить комісія за зняття готівки.

Досвідчені «міняйли», як правило, користуються послугами п'яти банків:

  • ПриватБанк. Його цінують за розгорнуту мережу відділень і терміналів та легкість поповнення гривнею або валютою.
  • monobank. Його цінують за зручність процесу валютообміну і можливість відкриття віртуальних валютних карток.
  • Альфа-Банк. Його цінують за приємні курси обміну і можливість зняття валюти без комісії.
  • ТАСкомбанк. Як і «Альфу», його цінують за прийнятні курси і можливість зняття валюти без комісії.
  • ОТП Банк. Приваблює курсом, який прив'язаний до курсу безготівкового долара на міжбанківському валютному ринку.

Відкрити необхідні рахунки і обзавестися картками

На цьому етапі не обійтися без відвідування відділень обраного банку. Виняток становитиме лише monobank, у якого їх просто немає. Доведеться відкрити в банку картки як в гривні, так і у валюті, яку плануєте купувати-продавати – доларах США і/або євро.

Оформивши картки, бажано відкрити поточні рахунки з підвищеним відсотком і можливістю миттєвого зняття, на яких гроші будуть «відлежуватися» між операціями онлайн-обміну, приносячи вам додатковий дохід у вигляді відсотків.

Встановити на телефон банківські додатки

Якщо ви вже є клієнтом банку, то, швидше за все, на вашому смартфоні стоїть його мобільний додаток. Якщо ні, його доведеться встановити. Деякі банки (наприклад, ТАСкомбанк або Приватбанк) дозволяють здійснювати онлайн-обмін і за допомогою веб-версій інтернет-банків, але більшість включили цю опцію тільки в мобільних додатках.

Повсякчас стежити за курсом і радитися з досвідченими «міняйлами»

В інтернеті вистачає форумів, де досвідчені люди дають цінні поради про те, коли варто купувати і коли продавати валюту. Один з найпопулярніших – «Валютний ринок в контексті ДС» на Finance.ua. Якщо ви в цій справі новачок, не бійтеся запитувати: допоможуть і підкажуть. Але покладатися тільки на інших – не варіант. Якщо хочете заробляти на обміні, то доведеться самостійно повсякчас стежити за курсами і підбирати вдалі моменти для входу і виходу з тієї чи іншої валюти.

Знати, як поповнювати рахунки і знімати з них гроші

Варто заздалегідь вивчити всі можливі способи (особливо безкоштовні) поповнення карткових і поточних рахунків як у гривні, так і у валюті, а також способи виведення коштів з них.

Якщо, наприклад, гривню на картку можна внести трьома способами: за допомогою СЕП-переказу, P2P-переказу або готівкою через термінал або касу, то валюту – тільки через касу. Знаючи, як швидко перекинути кошти з одного рахунку на інший, ви зможете тримати вільні гроші на рахунках з підвищеною відсотковою ставкою і в потрібний момент перекинути їх на ті, з яких буде здійснюватися обмін. Це дозволить заробляти додатковий процентний дохід.

Наприклад, у ТАСкомбанк є рахунок «Ощадний» в гривні, на якому нарахують 11% річних на суму від 100 гривень. Аналогічний «Ощадний», правда, вже з 9% річних, є і в Альфа-Банку. У Приватбанку є «Приватвклад» під 7% річних тощо. З кожного з цих рахунків можна оперативно переказати потрібну суму на картковий рахунок для обміну.

Що стосується валюти, її бажано внести на рахунок заздалегідь, тому що в Україні поки що заборонені перекази у валюті між різними банками.

Дотримуючись цих простих правил, можна зробити онлайн-обмін відчутним джерелом доходу. Адже цей вид заробітку відносно простий і завжди доступний, позаяк не прив'язаний до конкретного місця і часу.