Найкращі картки для валютообміну
З якими картками вигідно купувати і продавати валюту онлайн
«Приват» надавав послуги онлайн-валютообміну ще до офіційного дозволу регулятора. Згодом через заборону сервіс був закритий, але з 7 лютого 2019-го рівно опівночі запрацював знову.
Ми вже писали докладно про те, як купити валюту онлайн в Приват24.
Для початку потрібно поповнити гривневу картку, з рахунку якої буде відбуватися оплата операції. Кредитка «Універсальна» поповнюється без комісії, тому оформляти краще її.
👉💳 Оформити картку «Універсальна»
Поповнити її можна двома способами: безготівковим переказом або внесенням готівки через касу або термінал самообслуговування.
Оплачувати купівлю валюти кредитними грошима не вигідно, оскільки банк візьме 4% комісії. Тому бажано поповнювати ту картку, за якої немає заборгованості. Якщо ваша картка в кредитному ліміті, то краще безкоштовно оформити ще одну аналогічну, але з нульовим лімітом або гривневу інтернет-картку і поповнювати вже їх.
Для зарахування купленої валюти можна також оформити або «Універсальну», або валютну інтернет-картку. Щоправда, зняти валюту з цих карток можна буде тільки з комісією в 1%. Втім, цього можна уникнути.
Щоб не переплачувати банку, доведеться або відкрити новий (мінімальний депозит в доларах – 1 місяць, в євро – 3 місяці), або поповнити купленою валютою вже наявний депозит. Після закінчення терміну його дії гроші з нього можна повернути на заздалегідь оформлену валютну «Картку для виплат». За зняття готівки з неї комісія не береться.
Для купівлі валюти потрібна основна чорна картка monobank, яка є у кожного клієнта банку. На неї заводитиметься гривня.
Також знадобиться картка в доларах або євро. Валютний пластик у моно коштує грошей – 150 гривень. Тому якщо ви будете використовувати цю картку тільки для обмінних операцій, краще оформити безкоштовну віртуальну валютну картку. Зробити це можна в мобільному додатку в кілька кліків.
Ми вже детально розповідали про те, як купити валюту в monobank.
Як і в ПриватБанку, у mono купівля валюти за кредитні гроші – угода невигідна, оскільки банк візьме зайвих 4% комісії. Тому, якщо ваша чорна картка в ліміті, то можна безкоштовно випустити віртуальну дебетову білу картку monobank в гривні і оплатити угоду нею. За випуск пластикової білої картки mono теж грошей не бере. Але доведеться заплатити за її доставку Новою Поштою.
Зняття готівки з валютної картки mono коштує 0,9% від суми. Зробити це можна в касах А-Банку і Universal Bank. Уникнути комісії можна так само, як в «Приваті» – оформивши депозит і поповнивши його купленою валютою. Зняти потім з нього гроші можна буде безкоштовно.
Клієнтам «Альфи» краще оформити пакет послуг White, в рамках якого банк безкоштовно випускає дві дебетові картки: одну в гривні, другу на вибір в доларах або євро. Одну з двох карток можна зробити доларовою, а в євро відкрити поточний рахунок. Так можна буде купувати онлайн обидві валюти. Як другу валютну можна відкрити безкоштовну Fast Card.
Пакет White дозволяє двічі на місяць безкоштовно знімати валюту з карток. Бажано вкластися в них, тому що за всі наступні зняття банк візьме комісію – 2%, мінімум 25 гривень (1 долар або євро).
Сам по собі пакет коштує грошей – 25 гривень на місяць. Але є три правила, виконавши одне з яких ви зможете користуватися ним безкоштовно:
- оплатити карткою щонайменше 10 покупок;
- здійснити покупки на суму від 2 500 гривень;
- тримати на рахунках банку суму від 50 000 гривень.
У Таскомбанку доведеться оформити картку «Велика п'ятірка» в гривні і таку саму в доларах США. З першої буде оплачуватися операція, а на другу буде зарахована куплена валюта.
Картку в гривні краще оформляти без кредитного ліміту. Оскільки купувати валюту за кредитні гроші – занадто дорого. Банк візьме додаткові 4% + 15 гривень комісії.
Зняття готівки з будь-якої з цих карток платне і коштує 15 гривень (при знятті без картки) або 1% від суми (з використанням картки). Щоб їх не платити, можна відкрити рахунок «Ощадний» в потрібній валюті і поповнювати його з валютної «Великої п'ятірки». Зняти з нього гроші в касі банку можна без комісії.
Для валютообміну в А-Банку знадобляться картки «Універсальна» або «Зелена» в гривні. На обидві можна внести або готівкову гривню, або зробити безготівковий переказ. Це кредитки, але при купівлі валюти кредитний ліміт краще не чіпати. Причина та сама – використовуючи гроші банку, доведеться платити 4% комісії.
Купувати валюту можна безпосередньо на картку для виплат (КДВ) в доларах або євро. А-Банк, на відміну від «Привату», за таку операцію комісію не бере. А вже з КДВ можна безкоштовно зняти готівкову валюту в касі будь-якого відділення банку.
В Юнекс-Банку досить цікаві курси для онлайн-обміну. Спред (різниця між купівлею і продажем) по долару може бути меншим ніж 10 копійок. Для проведення операцій знадобитися картка UnexSmart. При її оформленні додатково відкриваються два поточні рахунки в доларах США і євро. За їх допомогою можна міняти валюту без комісії. Ось тільки з готівковою валютою Юнекс-Банк розлучається вкрай неохоче. За зняття в касі доведеться заплатити 1,5% від суми + 0,2 долара/євро.
В Укрсиббанку потрібно оформити дебетову картку New Card в гривні. Картка відкривається безкоштовно. Поповнюється теж, якщо робити це через додаток Ukrsib online.
Далі для обміну знадобитися New Card в доларах або євро. Оформити валютну картку можна у відділенні банку за 100 гривень. Куплену валюту можна без комісії зняти у відділенні банку. А ось поповнювати валютні картки готівкою в касі невигідно – доведеться платити 1% комісії.
У Радабанку оптимальним варіантом буде відкрити картки MasterCard Standart в трьох валютах в рамках пакету RADACard. За відкриття кожної банк візьме 75 гривень. Валютообмін між ними проходить без комісії. Безкоштовно можна і знімати валюту в касі, але з обмеженнями: 1 раз на місяць і в еквіваленті 10 000 гривень. Якщо знімаєш більше, доведеться заплатити 0,75% від суми. В 2 рази менше, ніж в Юнекс-Банку, але і не безкоштовно, як в тих же А-банку або «Таскомі».