0 800 307 555
0 800 307 555

Кешбек-сервіси: що це і як працює

Як заробляти, витрачаючи гроші в інтернеті

Інтернет зруйнував монополію традиційних магазинів на торгівлю. Процес купівлі в мережі може бути набагато зручнішим, а ціни вигіднішими. Останній фактор для більшості покупців – визначальний. І тут позиції інтернет-магазинів підсилюють кешбек-сервіси, які дозволяють покупцеві повернути частину суми, витраченої на онлайн-покупку, зробивши її ще дешевшою. Ми розповімо, що це за сервіси і як вони працюють.

Що таке кешбек-сервіс

Кешбек-сервіс – це онлайн-майданчик (читай, сайт), який є партнером інтернет-магазину. Його місія в тому, щоб залучати в магазин покупців. Останній платить партнеру за це комісію, частиною якої той ділитися з покупцем. В результаті добре всім:

  • магазин заробляє на продажу товару, отримує лояльних покупців, економить на рекламі;
  • кешбек-сервіс отримує від магазину плату, частину якої віддає покупцеві, а частину залишає собі у вигляді прибутку;
  • покупець повертає частину витраченої суми живими грошима і економить на покупках.

В Україні діють близько десятка кешбек-сервісів. Ми розповімо, як ними користуватися на прикладі одного з найпопулярніших – LetyShops.

Як це працює

Letyshops співпрацює з 1823 магазинами з кешбеком. Серед них такі популярні продавці електроніки, як Rozetka, Comfy й «Ельдорадо», китайський інтернет-майданчик AliExpress і багато інших.

Користувач реєструється на сайті, обирає серед списку партнерів потрібний йому магазин і переходить на нього за посиланням. Далі він просто здійснює там покупку як звичайний покупець. Після її оплати на рахунок його облікового запису на сайті сервісу буде нарахований кешбек у вигляді відсотка від суми, сплаченої за товар. Залежно від магазину, повернути можна від 1% до 10% від витраченого.

У разі ж, якщо товар (і відповідно, плата за нього) повертається, повертається і нарахований раніше кешбек.

При реєстрації на сайті сервісу кожному новому клієнту на 7 днів надається статус Premium. Це означає, що протягом тижня ставка кешбеку буде збільшена на 30% в порівнянні зі звичайною. Так сервіс стимулює нових клієнтів активніше здійснювати покупки:

Перед початком роботи сервіс пропонує встановити розширення для браузера, що дозволяє активувати нарахування кешбека при заході на сайт інтернет-магазину безпосередньо, а не через сайт сервісу:

Крім того, в нього вбудована корисна функція моніторингу цін в китайських магазинах. Можна перевірити, як змінювалась ціна вподобаного вами товару за останні кілька місяців і оцінити, наскільки чесні знижки пропонує продавець.

Розширення доступне для браузерів Google Chrome, Safari, Firefox, Opera і Яндекс.Браузер.

На чому ще можна заробити?

Реферальна програма

У сервісу є реферальна програма, яка дозволяє отримати додатковий дохід двома способами:

  1. Створити спеціальне реферальне посилання на товар і отримувати кешбек за покупки, які будуть за ним здійснюватися іншими людьми. На таких посиланнях заробляють, наприклад, блогери, які роблять огляди товарів. Вони розташовують їх під своїми текстами або відео, в яких розповідають про товар, і закликають читачів або глядачів купити аналогічну річ «за посиланням нижче».
  2. Запросити в сервіс своїх друзів. Для цього треба скопіювати і відправити їм реферальне посилання. Сервіс платить 15% від кешбеку, заробленого кожним користувачем, який за ним зареєструвався.

Подвійний кешбек

Використовуючи кредитні або дебетові картки, які нараховують кешбек за платежі в інтернеті, можна отримувати подвійну винагороду: і від кешбек-сервісу,і від банку. Наприклад, картки «Велика п'ятірка» або «Weekend Card» від Таскомбанку. Перша дає 1% «чистого» кешбеку за всі онлайн-покупки, друга – 2% (щоправда, сама картка платна).

Приклад

Іван вирішив купити в інтернет-магазині Rozetka смартфон за 6999 гривень. Просто купивши його на сайті магазину, він витратить всю зазначену суму. Зробивши це через LetyShops відразу після реєстрації, він отримає 5,2% або 363,95 гривень кешбеку від сервісу. А якщо при цьому оплатить покупку карткою Weekend Card, то отримає ще 2% – 140 гривень винагороди від банку. Всього економія його складе майже 504 гривні.

Виплата кешбеку

Кешбек з LetyShops можна вивести двома способами: виплатою на банківську картку або поповнивши рахунок мобільного телефону.

Заявка на виплату обробляється протягом 1-3 робочих днів.