0 800 307 555
0 800 307 555

«Карантинні» знижки, кешбеки, доставки та кредитні канікули

Як бізнес допомагає клієнтам пережити самоізоляцію

Карантин через пандемію коронавірусу в Україні діє до 24 квітня. Але його, швидше за все, продовжать до 15 травня. Далі по ситуації. Свідомим людям, які дотримуються режиму самоізоляції, так чи інакше доводиться користуватися послугами бізнесу: купувати продукти, ліки, сплачувати рахунки, добиратися до роботи без громадського транспорту (насамперед медикам) і т.д. Банки і компанії в міру своїх можливостей допомагають клієнтам пережити «ув'язнення», роблячи свої послуги зручнішими і доступнішими. Ми зібрали кілька ініціатив бізнесу, який пішов на зустріч клієнтам у непростий час.

ПриватБанк

«Приват» першим оголосив про продовження на 90 днів терміну дії своїх карток, якщо той закінчується в період карантину. Клієнтам не доведеться зайвий раз іти в банк і вистоювати черги, щоб перевипустити пластик, піддаючи ризику себе та інших. Картою можна буде користуватися ще три місяці. Це стосується як «універсальних» кредиток, так і «Карток для виплат».

ПриватБанк також закликає людей не користуватися готівкою, яка сьогодні може бути джерелом інфекції, і  готовий заохочувати тих, хто розділяє цю позицію. Ви можете заробити, навчаючи своїх близьких і знайомих користуванню інтернет-банком Приват24 і безконтактною оплатою за допомогою Apple Pay. Для цього потрібно зареєструватися в програмі, подати заявки на людей, яких бажаєте навчити проведенню дистанційних платежів. Після того як вони встановлять додаток за отриманими в смс посиланнями, почнуть ним користуватися і платити смартфоном, банк виплатить вам бонус.

Для старшого покоління клієнтів «Приват» запустив освітній проект «Сам собі банкір», який допоможе клієнтам навчитися користуватися всіма банківськими послугами, не виходячи з дому. Банк також готовий надавати кредитні канікули для малого та середнього бізнесу, який сьогодні опинився в непростій ситуації.

👉💳 Оформити картку ПриватБанку

ПУМБ

Продовжив термін дії карт і ПУМБ: якщо дія будь-якої карти (кредитної та дебетової) закінчується в березні-травні 2020 року, клієнти зможуть ними користуватися до 1 липня. У важку хвилину банк вирішив підтримати також своїх позичальників. Само собою, в період карантину до них не будуть застосовуватися штрафи за несплату по кредитах – вимоги закону №533-ІХ. Але в ПУМБ вирішили піти далі, тому готові надавати всім клієнтам, у яких є кредитні картки, кредитні канікули терміном на 3 місяці. Таку ж програму ПУМБ запустить і для тих клієнтів, які мають діючий кредит готівкою або кредит на придбання товарів. За фактом клієнти банку будуть тимчасово оплачувати майже вдвічі менші платежі по кредитах. Так банк допомагатиме тим позичальникам, які, не допускаючи прострочень, справно платили за кредитами і кредитками до початку березня.

На відстрочку платежів по кредитах можуть розраховувати і корпоративні клієнти, чий бізнес постраждав від введеного карантину. ПУМБ готовий обговорювати з ними реструктуризацію боргів за допомогою перенесення погашення тіла кредиту і частини відсотків на наступні 3-6 місяців, а також пролонгацію договорів, чий термін закінчується. Крім того, всіх бізнес-клієнтів банк вирішив підтримати скасуванням плати за проведення будь-яких платежів в гривні, а тих, чий бізнес зупинив діяльність на цей період, ще й скасуванням комісії за користування POS-терміналами.

👉 💳 Оформити картку ПУМБу

Ідея Банк

«Ідея» також підтримала ініціативу щодо продовження терміну дії карток. І кредитки, і дебетові картки банку, кінець терміну дії яких припадає на карантин, будуть активні до 30 червня включно. За словами голови правління Ідея Банку Михайла Власенка, у банку вже кілька років діють програми реструктуризації кредитів, які адаптовані в тому числі і до нинішньої ситуації.

Деякі продукти банку, якими особливо вигідно користуватися під час карантину, були і до його введення. Наприклад, для любителів онлайн-покупок (що сьогодні актуально як ніколи) знахідкою стане кредитна картка Card Blanche Online, яка дає 5% (!) кешбеку на всі онлайн-покупки в рахунок кредитного ліміту. А якщо вам потрібна саме готівка (бувають такі ситуації), то в «Ідеї» можна замовити кредит готівкою з доставкою додому. Не доведеться їхати у відділення або йти до банкомату.

З огляду на ситуацію в суспільстві та економіці через загрозу поширення коронавируса, а також труднощі, які можуть виникати у клієнтів, Ідея Банк пропонує кредитні канікули на період карантину. Їх можуть оформити власники кредитних карт і клієнти, які оформили кредити готівкою. Канікули можуть бути оформлені на період з 1 березня по 30 квітня. В цей час припиняється нарахування штрафних санкцій, сплати тіла і інших платежів по кредиту. Щоб оформити канікули, клієнт повинен звернутися в Ідея Банк.

Rozetka, Нова Пошта, АТБ, Фонд «Життєлюб»

Rozetka спільно з «Новою Поштою» і мережею продуктових магазинів «АТБ» оголосила про запуск доставки продуктів додому. За словами засновника «Розетки» Владислава Чечоткіна, функції в партнерстві розподілилися так. «АТБ» формує пакети і продає всі продукти за мінімально можливою ціною. Rozetka надає свій сайт для їх розміщення і обробляє всі замовлення безкоштовно. «Нова Пошта» за собівартістю доставляє замовлення покупцям. На старті планується доставка на наступний день. Далі за планом від моменту замовлення до моменту отримання набору має пройти 3-5 годин. Пілотний проєкт запрацював у Дніпропетровській області. «Якщо все вийде, найближчим часом ми запустимо проєкт по всій країні», – заявив Чечоткін.

З іншим партнером – фондом «Життєлюб» – Rozetka і «Нова Пошта» запустили проєкт допомоги літнім людям «Підвішені продукти». Суть в тому, що будь-який користувач Rozetka зможе оплатити на сайті продуктові набори, які потім будуть доставлені пенсіонерам, які цього потребують. Проєкт працює за підтримки міських соціальних служб Києва, Львова та Дніпра.

Крім того, «АТБ» запровадив у своїх магазинах «Пенсійну» годину – з 9 до 10 ранку. Оскільки у зв'язку з пандемією літні люди перебувають у «групі ризику», мережа закликала інших покупців утриматися від відвідувань магазинів у цей час.

Uber і Bolt

Через пандемію в містах України закрили метро, а також були запроваджені обмеження в роботі наземного громадського транспорту. Тисячі медиків, задіяних у запобіганні та ліквідації коронавірусної інфекції, не можуть нормально дістатися до роботи. Сервіси за викликом таксі Uber і Bolt зголосилися возити їх безкоштовно. Працювати це буде за промокодами, які лікарі зможуть отримати у керівництва клінік або через платформу helsi.me.

Ініціативу таксистів підтримали й інші компанії, які готові оплачувати їм доставку медперсоналу до місць роботи. Зокрема, про фінансування таких поїздок заявило керівництво мережі АЗС «ОККО» і страхової компанії «УНІКА».

Послуга повинна бути доступна в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Вінниці.

«Укрзалізниця»

«Укрзалізниця» з 31 березня почала перевезення медпрацівників своїми службовими поїздами. Всі витрати компанія бере на себе. «Міністерство інфраструктури надало необхідні узгодження. Всі витрати з організації перевезень компанія бере на себе. Проїзд для медиків буде безкоштовним», – заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій. У Мінінфраструктури зазначають, що список маршрутів розрахований на основі даних від місцевих органів влади. У поїзди пускатимуть за наявності службового посвідчення або іншого документа, що підтверджує роботу в медичному закладі. Обов'язкові також маска або респіратор і рукавички.

«Укрпошта»

Голова «Укрпошти» Ігор Смілянський повідомив про те, що його компанія запустила безкоштовну доставку товарів, які допоможуть людям перенести режим самоізоляції. Такими товарами Національна поштова служба вважає книги та інтимні іграшки. Крім того, вона скасувала комісію за грошові перекази в рамках послуги «З картки додому». За її допомогою можна переказувати гроші онлайн людям, які не мають карткового рахунку, в будь-який населений пункт України. Одержувач зможе забрати їх готівкою у поштовому відділенні або у листоноші, який доставить переказ додому.

Мобільні оператори

Мобільні оператори Київстар, Vodafone і Lifecell зробили безкоштовними дзвінки в роумінгу на телефони гарячих ліній українських відомств, які ті відкрили у зв'язку зі світовим спалахом коронавірусу. Рішення було ухвалено на прохання Міністерства закордонних справ України.

Для абонентів мережі Київстар, які перебувають за кордоном, доступні безкоштовні дзвінки на інформаційну гарячу лінію МЗС України. Також всім абонентам передплаченої форми обслуговування, які перебувають у роумінгу, оператор зобов'язався нарахувати по 60 грн для послуг мобільного зв'язку, а контрактним абонентам – по 10 хвилин дзвінків без тарифікації.

Напевно ми перерахували не всі «карантинні» ініціативи бізнесу. Тому готові доповнювати цей список. Якщо компанія, послугами якої Ви користуєтеся, якимось чином допомагає вам пережити самоізоляцію, напишіть про це в коментарях.