0 800 307 555
0 800 307 555

Як заробити тут і зараз?

Без дипломів, досвіду та рекомендацій

Багато час від часу замислюються про додатковий заробіток. Той, у кого є професія, може підробляти в своїй сфері. Наприклад, нянею, фотографом, дизайнером, журналістом. Але що робити людям без потрібного освіти і навичок, або тим, у кого просто тимчасово немає роботи? У нинішню кризу питання дуже актуальне. Ми вивчили декілька бірж фрілансерів, а також сайтів з працевлаштування і зробили підбірку робіт, виконання яких вимагає не дипломів і досвіду, а, скоріше, старанності і працьовитості. Хтось може використовувати їх для підробітку, але деякі навіть роблять на цьому кар'єру.
Зміст

У добірці вказано середній по ринку послуг розмір заробітку. Оскільки кожен замовник платить за роботу по-різному, як і кожен виконавець по-своєму оцінює свій час.

Промоутер

Якщо немає якихось особливих талантів і умінь, то завжди можна підробити на рекламному ринку. Компанії часто наймають людей для роздачі флаєрів на точках, розклейки рекламних листівок, розкладання їх у поштові скриньки.

Скільки можна заробити. Роздача рекламної продукції – від 65 гривень/година. При розклеювання реклами, тарифікується кількість листівок.

Вимоги. Охайний зовнішній вигляд, комунікабельність, відповідальність. Наймач може перевірити присутність працівника на точці роздачі.

Обов'язки. Роздача флаєрів, розклеювання листівок, проведення соцопитувань. Флаєра потрібно роздавати певної категорії осіб, по одному в руки. При розклеюванні рекламного матеріалу потрібен телефон з камерою, адже замовник зажадає фотозвіт. Крім того, рекламні листівки можна клеїти тільки в спеціально відведених для цього місцях. Порушення цього правила загрожує штрафом відповідно ст. 152 КУпАП: від 340 до 1360 гривень для громадян, і від 850 до 1700 гривень для підприємців.

Різноробочий

Хто міцніший і здоровіший може підробити різноробочим. Як правило, це робота вантажником при переїздах і ремонтах або допоміжні роботи на будівництві: принести, віднести, перемішати, прибрати сміття і т.п.

Скільки можна заробити. Від 95 гривень/година.

Вимоги. Фізична сила, витривалість, ввічливість, плюсом буде вміння зібрати / розібрати меблі, навички роботи з електроінструментами.

Обов'язки. Переміщення вантажів, наприклад, меблів при переїздах, винос будівельного сміття і т.п. Можливо, надання послуг зі збирання/розбирання меблів, при наявності навичок. Тоді і ціна за роботу буде вище.

Кур'єр з доставки їжі

Все більшою популярністю користуються послуги з доставки їжі. Найпопулярніші серед них – Glovo, UberEats, Raketa. Пік попиту на їхні послуги припав на початок карантину. Зараз він нижчий, але без роботи кур'єри не сидять. Компанія наймає як піших кур'єрів, так і працюючих на велосипеді, мопеді, мотоциклі, автомобілі. Багато ресторанів, піцерій, кафе, у яких немає власної доставки, укладають договори з такими компаніями.

Скільки можна заробити. Від 40 гривень/година + мотиваційні бонуси.

Вимоги. Вік від 18 років, ввічливість, обов'язковість, комунікабельність, категорія прав А, А1 або В, в залежності від транспортного засобу.

Обов'язки. Доставка замовлення в термін.

Таксі

Ті, у кого є посвідчення водія, завжди можуть підробити в таксі. Авто може бути як своє, так і орендоване. Більшу частину ринку займають компанії-агрегатори, такі як Uber, Bolt, Uklon. Вони не вимагають працювати від зорі до зорі. Ви можете взяти пасажира по дорозі з роботи/на роботу, можете поїздити пару годин після роботи, а можете відпрацювати повноцінний день.

Скільки можна заробити. Все залежить від кількості відпрацьованих годин. Можна заробити 100 гривень/година, а можна 1000 гривень за 8 годин. Uber бере комісію 25% від вартості замовлення. З урахуванням різних бонусів можна вийти на комісію близько 10%. Ті ж 10% бере, наприклад, таксі «Оптимальне» за свої замовлення і 15% за партнерські.

Вимоги до водія. Вік від 19 років, особистий або орендований автомобіль, стаж водіння від 1 року, страховка.

Вимоги до автомобіля. Рік випуску не раніше 1995 року, чистий салон, зручні сидіння.

Обов'язки. Вчасно приїхати до місця посадки, безпечно доставити клієнта до пункту призначення. Бути ввічливим.

Репетитор

Якщо володієте глибокими знаннями в якійсь області, будь то іноземні мови, гра на музичних інструментах і т.п., то можете давати приватні уроки.

Скільки можна заробити. Від 100 гривень/година.

Вимоги. Професійні знання в будь-якій області.

Обов'язки. Навчити тому, що ви добре знаєте або вмієте. Наприклад, надавати допомогу у виконанні домашніх завдань, підготовці до іспитів, навчати користуватися офісними програмами, грати на гітарі, фортепіано. Можна навіть за гроші вчити грі в покер:

Прибирання квартир

Любіть підтримувати чистоту в будинку? Значить, зможете знайти підробіток і в цій області. Головне знати, наприклад, якими засобами можна чистити нержавійку, а якими емальовані поверхні.

Скільки можна заробити. Від 500 гривень/прибирання (в регіонах трохи менше).

Вимоги. Розбиратися в асортименті миючих засобів, знання правил їх застосування, вміння працювати з побутовою технікою, акуратність і чесність. Досить часто домовласники ставлять в квартирах відеокамери, щоб проконтролювати процес прибирання.

Обов'язки. Обговорюються індивідуально з замовником. Це може бути генеральна або підтримуюча прибирання, прибирання після ремонту. З вашими миючими засобами або замовника. За додаткову плату можна домовитися про миття вікон, прання, прасування, приготування їжі та іншої роботи по дому.

Чоловік на годину

Завжди є попит і на умільців в області дрібного побутового ремонту: поміняти розетку/вимикач, полагодити кран, повісити полку та інше.

Скільки можна заробити. Від 150 гривень/послуга.

Вимоги. Умілі руки, знання техніки безпеки при роботі з газом, електрикою і т.п., охайність, тверезість.

Обов'язки. Обговорюються індивідуально з замовником. Як правило, дрібний побутовий ремонт.

Супровід івентів

Якщо знаєте, як красиво оформити кенді бар, фуршетний стіл, фотозони, змішати пару коктейлів, то можна підробити на організації івентів або свят. Правда, в умовах пандемії і карантину це зробити трохи складніше – попит на послугу впав. Замовлень менше, тим не менш, вони є.

Скільки можна заробити. Від 250 гривень/послуга.

Вимоги. Творчий підхід, вміння чути замовника.

Обов'язки. Організація зборів, свят, розстановка посадкових місць, оформлення столу.

Вигул собак

Маєте вільний час і любите тварин? На цьому теж можна заробити. Тільки, навряд чи це буде виглядати, як в кіно, коли людина веде на повідках з десяток собак, і всі слухняно, мирно гуляють. Як правило, людям без спеціальних знань і підготовки довіряють 1-2 тварини.

Скільки можна заробити. 70-100 гривень/година.

Вимоги. Вік від 14 років, любов до тварин, терпіння і вміння знаходити з ними спільну мову.

Обов'язки. Вигул собаки з іграми і прибиранням за нею. Додаткові опції – миття лап, вичісування, дресирування (по можливості) – за домовленістю за окрему плату.

Інший підробіток

Іноді трапляються вельми цікаві і незвичайні замовлення, які важко віднести до якоїсь із категорій. Ось, наприклад, що нам траплялося на сервісі kabanchik.ua:

  • зробити фотосесію тролейбусу за 1000 гривень з ретушшю фотографій;
  • аніматор зі справжньою сивою бородою для ролі Діда мороза (100 гривень / 30 хвилин);
  • 500 штук журавликів орігамі з паперу замовника за 500 гривень.

Де шукати підробіток

Замовлення на подібного роду послуги можна знайти на таких ресурсах:

Часто оголошення про разові роботи можна знайти в соціальних мережах. Наприклад, в facebook в кожного міста, а в великих містах і у мікрорайону, є своя група, де часом з'являються схожі замовлення. Є також тематичні групи з пошуку роботи в регіонах. Навіть прямий запит в Google – наприклад, «робота мийника авто Київ» – може привести до потрібної вакансії.

Поради

Щоб убезпечити себе, виконуючи разову роботу, краще дотримуватися таких правил:

  1. Чітко обговоріть з замовником обсяг роботи, суму і порядок розрахунку. Не потрібно соромитися, краще узгодити домовленість, бажано письмово. Ось приклад такого узгодження: «Я правильно розумію, мені потрібно завтра розклеїти 500 листівок на під'їздах будинків з номера 1 по 150 по вулиці Гагаріна, сфотографувати кожну десяту наліплену мною листівку, вислати Вам ці 50 фотографій до 19 годин. Клеєм і листівками Ви мене забезпечите. Після цього Ви перерахуєте мені на карту 350 гривень?»
  2. Зберігайте скріни переписки і фото виконаної роботи.
  3. Заздалегідь підготуйтеся до виконання роботи. Якщо на вулиці в мороз – підготуйте теплий одяг, якщо потрібно зробити декор для фотозоні – заздалегідь подбайте про матеріали.
  4. При виїзді додому до незнайомих осіб (наприклад, для прибирання), краще повідомити адресу і телефон замовника комусь із близьких.