0 800 307 555
0 800 307 555

Як обрати каблучку на подарунок

Собі або близькій людині

Каблучка на палець – одна з найдавніших прикрас. Це не просто гарний аксесуар. Це частина образу людини, здатна розповісти про її соціальний статус, смак, художні уподобання і навіть темперамент. І, звичайно, вона є символом любові і вірності. Але красива каблучка коштує грошей. І щоб купити ту, яка пасуватиме найкраще, її потрібно вміти вибирати. Разом з мережею ювелірних інтернет-магазинів Ювелірна Карта ми розповімо про особливості цього процесу.
Зміст

Розмір каблучки

Незалежно від того, які у вас плани: купити обручки або красивий золотий перстень як подарунок собі коханому, потрібно знати розмір. Пальці у всіх різні і за довжиною, і за товщиною. Довжина обхвату фаланги того, на якому буде носитися прикраса, і визначає розмір каблучки. Дізнатися його можна, попросивши допомоги у продавця в найближчому ювелірному магазині. А можна зробити замір самостійно ниткою або тонкою смужкою паперу. Довжину отриманої окружності в міліметрах ділимо на 3,14 і отримуємо розмір каблучки.

Начебто все просто, але у процедури вимірювання є свої особливості. Ось кілька факторів, які при цьому потрібно враховувати.

Пам'ятайте про те, що пальці можуть набрякати

Не варто заміряти палець або приміряти каблучку після фізичних навантажень. Робота м'язів і активний кровообіг дещо збільшують об’єм кінцівок. Річ, розмір якої може здатися підходящим відразу після спортзалу, може виявитися завеликою після того, як організм перейде в «звичайний» режим роботи і набряклість спаде.

Схожа ситуація може статися, якщо приміряти каблучку вранці. Річ у тому, що вночі знижується активність нирок і в тілі затримується рідина, роблячи пальці дещо опухлими. Легка набряклість може спостерігатися і після тривалого перельоту. Тому в ювелірному в duty-free відразу після посадки є ризик купити річ не за розміром.

Міряйте прикраси на тому пальці, на якому будете їх носити

Людське тіло несиметричне. Пальці обох рук можуть різнитися. Якщо каблучка добре сидить на підмізинному пальці однієї руки, це не означає, що вона також легко налізе на той самий палець на іншій. Зазвичай пальці робочої руки товщі, ніж неробочої. Це залежить від того, правша людина чи лівша. Тому каблучку потрібно приміряти саме на тій руці і на той палець, на якому вона буде носитися. Якщо такої можливості немає (наприклад, палець травмований), орієнтуватися на іншу руку не слід. Краще почекати.

Не знімайте каблучку відразу після примірки

Каблучка може відносно вільно надягатися на палець. Особливо якщо він вологий, наприклад, через піт. Але це не означає, що вона вам підходить. Щоб переконатися в тому, що розмір ваш, каблучку не варто знімати відразу. Нехай вона побуде на пальці кілька хвилин. При цьому бажано попрацювати рукою: зробити кілька простих рухів — помахати нею в сторони, стиснути і розтиснути кулак і прислухатися до відчуттів. Підібраний впритул виріб може після цього почати перетискати палець. Правильно підібрана каблучка повинна мати зазор в пару міліметрів до пальця і може на ньому злегка обертатися. Обертатися, але не бовтатися! Цей зазор дозволить носити прикрасу через роки. Адже не секрет, що з віком пальці повніють, а суглоби можуть збільшуватися через солі, що утворилися.

Ширина каблучки

Вважається, що чим тонший і довший палець, тим вужчою має бути каблучка. Її ширина для худорлявих людей з тонкими руками і пальцями зазвичай стартує з 2,5-3,5 міліметра. Для середньостатистичного покупця цей показник буде в проміжку між 4,5-6 міліметрів. Ну а на товстих пальцях найкращий вигляд мають каблучки до 7-8 міліметрів завширшки. Але варто пам’ятати, що чим ширша каблучка, тим щільніше вона сидить на пальці. Це потрібно враховувати при підборі розміру — у широких перстнів він більший, ніж у вузьких.

Метал і проба

Традиційно матеріалом для ювелірних виробів є дорогоцінні метали: срібло, золото і платина. У кожного є свої плюси і мінуси.

Срібло серед них найм'якіше. Тому срібні каблучки частіше вимагають полірування. Зате вони і найдешевші. Оптимальний варіант за красою і міцністю металу — 925 проба.

Платина, навпаки, – найміцніший, найпрактичніший, але і найдорожчий метал. Він погано піддається обробці, зате не деформується при носінні і не жовтіє.

Ну, і золото. Про нього можна говорити довго. Золота каблучка вважається класикою серед ювелірних прикрас. Воно популярне завдяки своїй красі і міцності. Вироби з металу 585 проби стійкі до зносу, подряпин і довго зберігають первісний блиск.

Залежно від наявності в сплаві різних металів, у золота можуть бути відтінки. У найпоширенішого – жовтого золота – він лимонний. У червоного – рожевий. Такі каблучки мають найкращий вигляд на смаглявій шкірі і прекрасно поєднуються з іншими виробами. Хороший приклад – золоті сережки. Каблучки з білого золота мають холодний сріблястий відтінок, тому що їх зазвичай покривають родієм — міцним дорогоцінним металом, який захищає їх від подряпин. Бувають каблучки з комбінованого золота, які поєднують в собі різні сплави.

Камінь для каблучки

Вибір каменю – питання смаку і бюджету покупки. Ось камені, які ювеліри використовують найчастіше.

Діамант (він же огранований алмаз) – «король каменів», універсальний варіант для будь-якої прикраси.

Білий колір (іноді з відтінками) цих каменів робить їх ефектним доповненням для будь-якого образу і типу зовнішності. Але найчастіше їх обирають для заручин і обручок. Сам камінь, незалежно від розміру і форми, точно не залишить байдужим ні вашу кохану людину, ні людей навколо.

Смарагд – красивий дорогоцінний камінь зеленого або жовто-зеленого кольору, який ще називають «королівським».

Ступінь цієї «зеленості» впливає на його ціну. Деякі смарагди коштують дорожче за діаманти аналогічного розміру. Він буде мати гарний вигляд в золотій оправі і однозначно додасть статусності його власнику.

Сапфір – камінь найчастіше темно-синього кольору з насиченим блиском.

Рідше зустрічаються жовті, зелені і помаранчеві. Сапфір ще називають «небесним» каменем, символом мудрості і духовної сили. Він буде мати гарний вигляд в золотій каблучці будь-якого розміру і складності.

Рубін – камінь червоного кольору. Рідний брат сапфіра (той самий різновид мінералу), але повна його емоційна протилежність.

Рубін уособлює почуття і пристрасть. Каблучка з рубіном може стати чудовим подарунком для пристрасної, емоційної людини. Оправа з жовтого або рожевого золота буде відмінним доповненням для цього каменю.

Обручки або просто золоті каблучки і сережки, як правило, купуються нечасто. Особливо з дорогоцінним камінням. Тому до вибору такої покупки потрібно підходити відповідально і без поспіху. Тепер ви знаєте, які при цьому можуть виникнути тонкощі.

Якщо вам все ще потрібна допомога з підбором прикраси, то завжди можна звернутися до консультантів мережі інтернет-магазинів Ювелірна Карта. Вибір моделей, каменів і коштовностей приємно здивує найвишуканішого покупця. І ви точно підберете ту річ, яка підкреслить ваше особливе ставлення до найближчої людини.