0 800 307 555
0 800 307 555

Як заощадити на ремонті

10 корисних порад

Ремонт - відповідальний і дорогий захід. Але якщо підійти до нього раціонально, витрати можна скоротити на дуже круглу суму. Finance.ua розбирався в тому, як заощадити на ремонті десятки тисяч гривень.
Зміст

Складіть план

Визначтеся з тим, що ви хочете отримати після завершення ремонту і, виходячи з цього, складіть його план. Чим докладніший він буде – тим менше ви витратите. Так ви будете знати, що за чим доведеться робити, розуміти, скільки часу і грошей піде на реалізацію кожного з його пунктів і зможете до кожного з них підготуватися. Планування дозволить не упустити ні дрібниць, ні важливих моментів, допоможе уникнути «несподіваних» витрат і строкових кредитів.

Підготуйте квартиру

Сміливо беріть на себе роботу, яка не вимагає особливої кваліфікації або навичок. Квартиру до ремонту потрібно підготувати: обдерти старі шпалери, паркет, відбити штукатурку або кахельну плитку, демонтувати двері, розібрати і винести старі меблі. Все це можна зробити самостійно. Так ви заощадите кілька тисяч гривень.

Не довіряйте іншим свої гроші

Розпоряджаючись бюджетами замовника, підрядники нерідко намагаються «заробити»: купити дешеві матеріали, заощадивши на якості, а різницю покласти собі в кишеню. Або купити більше, ніж потрібно, щоб потім перепродати надлишки. Намагайтеся контролювати заміри приміщень, що ремонтуються, вникайте в розрахунки обсягів закупівель і не довіряйте іншим свої гроші – за все платіть самі. Тільки так ви будете розуміти, що купуєте, в яких обсягах і за скільки.

Порівнюйте ціни

Робіть це скрізь: в будівельних гіпермаркетах, ринках, інтернет-магазинах. Складіть порівняльну табличку, з якою будете ходити по ринках, будівельних гіпермаркетах, сайтах в Інтернеті, і заносьте в неї ціни на всі потрібні товари. Результат може вас здивувати. Різниця в ціні на один і той самий матеріал одного виробника в різних торгових точках може становити 15-30%.

Використовуйте картки з кешбеком

За більшістю карток, у яких є ця функція, максимальна сума кешбеку становить 500 гривень на місяць до вирахування податків (18% прибутковий податок + 1,5% військовий збір). Якщо врахувати, що банки зазвичай повертають 1-2% від суми чека, то отримати максимальний кешбек можна, витративши 25 000 – 50 000 гривень. Під час ремонту це більш ніж реально. Замовте свою карту з кешбеком і заробляйте на будь-яких покупках.

Шукайте оптимальне співвідношення ціна – якість

Не купуйте найдешевші будматеріали. Навіть якщо ви обмежені в бюджеті. Споживчі властивості багатьох з них залишають бажати кращого. Наприклад, стики шпалер, що наклеєні дешевими клеєм, можуть через місяць почати «розбігатися», а дешева плитка невідомого виробника може почати кришитися. Переробляти може вийти дорожче, ніж купити якісні матеріали. Намагайтеся купувати продукцію перевірених виробників в середній ціновій категорії.

Купуйте в розстрочку

Безвідсоткова розстрочка може відчутно знизити фінансове навантаження під час ремонту. Картка «Універсальна» від ПриватБанку дозволить купити в розстрочку, наприклад, побутову техніку та електроніку. Послуга називається «Оплата частинами» і доступна в мережі магазинів-партнерів Привату. З картою «Максимум» від Альфа-Банку можна купити в розстрочку все, що коштує більше, ніж 1000 гривень. Потрібно лише розплатитися карткою і відповісти згодою на смс від банку з пропозицією її оформити. Якщо у вас раптом ще немає цих карток – варто замовити.

Використовуйте готовий дизайн

Дизайн інтер'єру – стаття витрат, на якій можна заощадити десятки тисяч гривень. Професійні дизайнери з досвідом роботи і портфоліо можуть зробити ваше житло затишним і практичним. Але вони хочуть за свої послуги 400-900 грн/м2. На сайтах OLX і Кабанчик можна найняти дизайнера за вдвічі менший тариф, але є ризик нарватися на дилетанта. Як бути? Знайти в інтернеті готове дизайнерське рішення, яке вам до душі, і відтворити його в своїй квартирі. Орієнтуючись на готові проекти, яких в мережі предостатньо, цілком можливо самостійно обрати шпалери, паркет, плитку, люстри, штори і все інше потрібних кольорів і форм.

Користуйтеся програмами лояльності

У багатьох мережевих магазинів є свої програми лояльності. Є вони і у будівельних гіпермаркетів. Приклад – мережа магазинів «Епіцентр К». У будь-якому з її гіпермаркетів можна оформити картку «Вигода», на яку нараховуються бали за кожну покупку. Ними можна буде розраховуватися за покупки. Картка дає знижку на відвідування деяких кафе, що знаходяться в приміщенні магазинів.

Використовуйте податкову знижку

Ремонт – одна зі статей витрат, на яку надається податкова знижка. Якщо ви зробили його в поточному році, то в наступному держава може компенсувати частину витраченого. Якщо подати документи до фіскальної служби, вона зробить перерахунок і поверне частину прибуткового податку, який був сплачений з вашої зарплати минулого року. Це і є податкова знижка. Щоправда, це стосується тільки офіційно працевлаштованих громадян.