0 800 307 555
0 800 307 555

Як заощадити на оплаті штрафу ПДР

6 способів дізнатися про нього заздалегідь і оплатити зі знижкою

З літа 2020 року в Україні запрацювала система автоматичної фото/відеофіксації порушень Правил дорожнього руху. З цього моменту киянам і гостям столиці почали надходити «листи щастя» – повідомлення про штрафи. Але вони нерідко губляться на пошті, а якщо не сплатити штраф вчасно, то його сума подвоїться. З іншого боку, якщо зробити це в 10-денний строк, то сума, навпаки, буде наполовину меншою. Тому ми перерахували 6 способів дізнатися про свої штрафи заздалегідь і заощадити на їх оплаті.
Зміст

Наразі камери працюють тільки в Києві та області (45 штук) і фіксують лише один вид порушень — перевищення швидкості. Згодом вони повинні з'явитися по всій країні і навчитися помічати також проїзд на червоне світло, виїзд на зустрічну смугу, рух смугою для громадського транспорту та інші порушення. Але навіть урізаний варіант системи всього за 1,5 місяця після запуску зібрав пристойний «урожай» штрафів – 52 мільйони гривень.

Повідомлення про штрафи надходять поштою, яка у нас працює не ідеально. «Листи щастя» іноді губляться. Про штраф водій рано чи пізно дізнається, тільки платити доведеться вже більше – якщо не зробити це протягом 15 днів, то його сума подвоюється. Більше того: до злісних неплатників штрафів застосовуватимуть блокування коштів на рахунках.

Краще, звичайно, правила ПДР не порушувати. Але якщо знаєте, що «згрішили» і вас могла помітити камера, то краще не чекати на «лист щастя» з квитанцією, а дізнатися про штраф самому і оплатити його заздалегідь. Тим більше, що на цьому можна заощадити половину суми (оплата в 10-денний строк). Є 6 способів, які дозволяють це зробити.

Сайт МВС

Сервіс перевірки штрафів доступний за посиланням: https://bdr.mvs.gov.ua/

Щоб перевірити наявність штрафу, треба ввести номер авто і вказати на вибір один зі своїх документів:

  • ідентифікаційний код;
  • серію та номер паспорта;
  • серію та номер посвідчення водія;
  • номер постанови про штраф.

Потім підтверджуєте, що ви не робот, і тиснете «перевірити». Якщо ви нічого не порушили, сервіс видасть таке повідомлення:

Мобільний додаток

Для iOS є додаток «Штрафи UA».

Управління просте й інтуїтивно зрозуміле. Щоб перевірити наявність штрафів, потрібно зареєструватися. Для цього достатньо ввести свій ІПН і вказати e-mail. Повідомлення про відсутність порушень має такий вигляд:

Якщо штраф все ж таки знайшовся, то оплатити його можна карткою будь-якого банку, не виходячи з додатку.

👉💳 Оформити банківську картку

В налаштуваннях додатку рекомендуємо дозволити відправляти на смартфон повідомлення. Тоді він сам буде повідомляти про появу нових штрафів.

Для Android є офіційний додаток від МВС України – «Штрафи ПДР». Щоб перевірити штрафи, потрібно ввести ті самі дані, що і на сайті МВС: номер авто і один з перерахованих вище документів. Якщо програма знайде постанову про порушення, то видасть про нього вичерпну інформацію:

Повідомлення про відсутність штрафів має такий вигляд:

Корисний додаток з єдиним недоліком – немає функції оплати штрафу.

Telegram-боти

Дані про штрафи, які були виставлені за результатами роботи камер автоматичної фіксації, є і в популярному telegram-боті @OpenDataUABot.

Бот дозволяє дізнатися як поточну інформацію про порушення, так і підписатися на оновлення – в цьому разі він надішле повідомлення, якщо з'явиться новий штраф. Він також дозволяє його і погасити. Оплата проводиться з повідомленням про цей факт МВС.

Свій офіційний telegram-бот є і у МВС. Називається він так само, як і додаток – «Штрафи ПДР». Для перевірки потрібно ввести ті самі дані, що і на сайті або в додатку (номер авто і один з документів):

Інтернет-банк Приват24

«Приват» додав функціонал пошуку та оплати штрафів за порушення правил дорожнього руху, в тому числі оформлених новою системою відеофіксації, в нову версію свого інтернет-банку, а також мобільну версію додатку Privat24 для Android і iOS.

Для отримання інформації про неоплачені штрафи потрібно перейти в розділ «Платежі» –> «Штрафи за порушення ПДР».

Система підтягне інформацію про штрафи з бази даних МВС за вашим ІПН. Додатково жодних реквізитів вводити не доведеться. Можна також знайти і сплатити штраф за номером постанови:

Оплата проходить в один клік за допомогою будь-якої картки, прив'язаної до Приват24.

👉💳 Оформити картку ПриватБанку

Мобільний додаток monobank

Повідомляти про штрафи пропонують і творці мобільного додатку monobank. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив один із засновників monobank Олег Гороховський:

Оплатити штраф можна тут же в додатку. Для цього потрібно зайти в «Інші платежі» – > «Штрафи за порушення ПДР» і вказати реквізити постанови про штраф:

Електронний кабінет водія

Ще один спосіб дізнатися про штраф – зробити це в «Електронному кабінеті водія».

Щоб в нього зайти, знадобиться електронний цифровий підпис або BankID (ПриватБанк, monobank, Конкорд Банк і Банк Південний).

Інформацію про штрафи дивимося у віконці «Мої останні штрафи та адмінпротоколи». У автора тут порожньо:

Чого ми і вам бажаємо! Їздіть за правилами і поважайте інших учасників руху!