0 800 307 555
0 800 307 555

Як отримати пенсію і грошові виплати в Укрпошті під час воєнного стану

Усе, що потрібно знати

Війна триває на теренах нашої країни. І сьогодні, як ніколи, актуальним є питання пенсійних та інших грошових виплат. Пенсійний фонд, Міністерство соціальної політики України й Укрпошта роблять усе, щоб навіть в таких складних умовах люди своєчасно отримували гроші.
Зміст

«Соціальний захист населення у воєнний період – на особливому контролі парламенту. Комітет дбає про розв'язання найактуальніших питань цивільного населення. Проходить злагоджена робота всіх гілок влади в інтересах громади», – розповіла голова комітету Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Finance.ua розбирався, як під час воєнного стану отримати пенсію.

Графік виплат залежить від бойових дій

Як пояснюють в Укрпошті, людям, які отримували пенсії та субсидії через їхню компанію, і не залишали місця свого постійного проживання, потрібно просто очікувати, або ж забрати виплату самостійно у відділенні, відповідно до звичайного графіка виплат від Укрпошти.

«Залежно від стану бойових дій можуть бути перенесені дати виплат, про що ми будемо тримати вас в курсі, але виплати обов’язково будуть», – наголошує оператор.

Перевірити роботу відділень Укрпошти можна за посиланням.

Якщо ж ви змінили місце свого постійного проживання, вам необхідно зателефонувати:

  • або до Контакт-центру Укрпошти за номером телефону 0 800 300 545 (усі дзвінки безкоштовні), далі потрібно натиснути кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії»;
  • або до Пенсійного фонду України за номером 0 800 503 753, чи передайте інформацію через електронний кабінет (під час написання статті, 4 березня, сайт ПФУ не працював. Не забувайте, що наразі один з елементів війни – кібервійна. – Ред.).

Зв’язавшись з Укрпоштою або Пенсійним фондом вам необхідно повідомити про зміну адреси. Для цього озвучте:

  • ПІБ одержувача пенсії та/або грошової допомоги;
  • адресу отримання пенсії/грошової допомоги;
  • паспортні дані (серія та номер паспорту);
  • номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;
  • спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою);
  • нову адресу доставлення: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання.

Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в SMS-повідомленні.

В Укрпошті обіцяють виплатити кошти за вказаною адресою протягом декількох днів.

Якщо ж ви ще не визначилися з місцем отримання пенсії, повідомте про це оператору.

Пенсію можна буде отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого ви матимете доступ.

Також зверніть увагу, що пенсія, відповідно до законодавства, виплачується до 25 числа поточного місяця (стаття 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Утім, зараз, у разі необхідності, виплатний період може бути продовжений і після 25 числа.

Якщо ви отримуєте пенсію на картку

Банківська система в Україні наразі працює стабільно. Ви можете розраховуватися карткою за покупки всюди, де є така можливість. В Національному банку України навіть наголошують, що безготівкова оплата – найкращий спосіб розрахунку.

Готівку тепер можна знімати не тільки в банкоматах чи відділеннях банків. На касі будь-якого супермаркету можна зняти до 6 тис. грн. Для цього повідомте касиру, що хочете отримати готівку.

Також ви можете скористатися сервісами від Укрпошти:

  • перерахування коштів з картки для отримання готівки у відділенні Укрпошти або з доставлянням за адресою проживання за допомогою послуги «З картки додому»;
  • зняття коштів через POS-термінали у відділеннях Укрпошти. Детальніше про послугу.

Отримати пенсію на картку ви зможете, навіть якщо опинилися за кордоном.

Зверніть увагу, що там вигідніше не знімати готівку, а розраховуватися карткою. Готівка в сусідніх країнах на заході вам навряд чи стане в пригоді, сплатити карткою там можна навіть у громадському транспорті.

Індексація пенсій

Раніше президент України Володимир Зеленський під час одного зі свого брифінгів повідомив, що всі пенсії проіндексовані відповідно до графіка.

Тому березневі пенсії виплачуватимуться вже з урахуванням індексації – 14%. Отримати їх мають 10,2 млн українців.