0 800 307 555
0 800 307 555

Як можна убезпечити свій дім, якщо ви вирішили поїхати з міста

Корисні поради

В Україні – війна. Тому для українців гостро постає питання евакуації зі своїх міст. Однак багатьох стримують переживання за своє майно. У цій ситуації краще відкинути такі думки – усе, що можна купити за гроші, не варте переживань. Були б живі та здорові ми самі, а з рештою усе буде гаразд. Однак, якщо ви наважилися на евакуацію, не варто полегшувати життя потенційним мародерам.
Зміст

Рекомендацій, як можна убезпечити своє житло від злодіїв під час вашої відсутності вдома, небагато, проте вони все ж таки є.

Один з основних моментів – намагайтесь, щоб про ваш від'їзд знало якнайменше людей. Адже ви не знаєте, куди та як «піде» від них інформація. Тому краще свій від'їзд не рекламувати.

Ще більше корисних порад, які стануть у пригоді не тільки під час війни, а й після перемоги України – в нашому телеграм-каналі.

Що взяти з собою

Про те, що таке «тривожна валізка», зараз, мабуть, уже знають усі. Тому як його пакувати і що туди покласти, перераховувати не будемо. Утім, якщо ви не можете зібрати таку «валізку» ось дві пам'ятки від офіційних органів влади: раз, два.

Перед тим, як виїхати з дому, пам'ятайте – ви не знаєте, коли повернетеся, і як довго блукатимете. Тому спробуйте мислити раціонально: візьміть найнеобхідніше та спробуйте не обтяжувати себе зайвими речами.

У кожного, окрім базового набору – документи, гроші, аптечка, запас води та продуктів – перелік речей буде індивідуальним. Насамперед продумайте набір необхідного одягу та гігієнічних засобів (памперси, прокладки тощо), виходячи з потреб своєї сім'ї. Не забирайте з собою дорогі та брендові речі – головне зручність та практичність.

Навіть якщо ви їдете мікроавтобусом, не намагайтеся втиснути туди телевізор або всю дорогу побутову техніку – у будь-якому разі це все найімовірніше дорогою доведеться кинути. Беріть найнеобхідніше та компактне.

Що робити з житлом

Якщо у вас ще є час та можливість, встановіть надійні двері та замки. Перевагу віддавайте знову ж таки не дорогим і красивим, а міцним і надійним.

Двері краще металеві, тільки не китайські, які можна відкрити консервним ножем, а з листового металу, нехай навіть і зварені місцевим умільцем.

Замки краще сувальдні, такі як у сейфах – там, де ключ має форму метелика. Встановіть два різні. Причому зверніть увагу на зовнішній вигляд дверей – чим непомітніші, тим краще. І на їх раму – вона має бути надійно зафіксована в стіні.

Щодо вікон, то, якщо є можливість, встановіть ґрати. Знову ж таки – якщо є можливість – обклейте скло спеціальною протиударною плівкою. Вона до війни не була дефіцитом, цілком можливо, що її вдасться знайти.

Описане вище – ідеальний варіант. Найімовірніше, він уже малоймовірний, проте спробуйте.

Утім, і без можливості зробити все це, можна вжити деяких заходів безпеки, які допоможуть зберегти покинуте житло від злому хоча б недосвідчених мародерів.

Зачиніть двері на всі замки, що в ній є. Якщо є можливість – залиште запасний комплект ключів людям, які залишаються у місті та яким ви довіряєте. І попросіть їх по можливості відвідувати ваше житло та демонструвати там присутність людей.

Щодо вікон – наклейте на них скотч або лейкопластир, якщо їх немає – згадайте бабусині рецепти та обклейте вікна смужками паперу. Все це збереже їх від несильних розривів і не дасть розлетітися уламкам скла у разі розбиття.

Наявність таких смуг на вікнах зараз нікого не здивує – навпаки, насторожує скоріше їхня відсутність. Вікна обов'язково зачиніть, не залишайте їх навіть у режимі провітрювання – так їх легко відкрити, водночас розбивати скло потенційному злодієві ризиковано.

Залишати ввімкненими електроприлади категорично не варто – ви не знаєте, коли повернетеся і як працюватимуть електромережі. Усе це може банально загорітися. Тому перевірте, чи всі розетки порожні від відповідних виделок. Не забудьте перевірити бойлер, холодильник, електроплити, кондиціонери й інші прилади, якими ви користуєтеся щодня і не замислюєтеся, що вони постійно ввімкнені в мережу.

Обов'язково звільніть холодильник від усіх продуктів. Інакше вони зіпсуються, а запах просочить не лише сам холодильник, а й усю квартиру. Що можете взяти із собою – візьміть. Решту – безжально викиньте або роздайте тим, хто залишається.

Знеструмте тотально все та не забудьте це перевірити ще раз.

Перекрийте всі вентилі, що є у квартирі – газ, воду. Якщо електрощиток розташований у квартирі – виверніть пробки або вимкніть автомати. Якщо ж щиток у загальному коридорі, краще цього не робити – це очевидна ознака того, що квартира порожня.

Хатні тварини

Звісно, ​​постарайтеся забрати їх із собою. Але якщо такої можливості немає – у жодному разі не залишайте їх замкненими в квартирі чи будинку. Ви не знаєте, коли повернетесь і чи повернетесь взагалі.

Не прирікайте беззахисну тварину на болісну смерть. Якщо нікуди прилаштувати домашнього вихованця – залиште його на вулиці. Тут він принаймні має хоч якісь шанси.

Крім того, гавкіт та інші жалісні звуки, які видаватиме тварина, що вмирає, обов'язково привернуть увагу оточення. І послужить чітким знаком для мародерів, що житло порожнє.

Приватні будинки

З будинками ситуація складніша – вони мають більше вразливих місць. Але рекомендації тут приблизно ті ж, що й з квартирами – зміцнити вікна та двері. Крім того, в будинках дуже часто достатньо місця, щоб сховати компактні цінності, які ви не можете взяти з собою.

Сховайте одяг, дрібні прилади тощо у підвалах і льохах, причому постарайтеся надати цим «схованкам» вигляд непотребу, що давно валяється, який лежить у підвалі тому, що його просто немає часу викинути.

Якщо є можливість щось закопати, закопайте. Але подбайте про герметичне пакування та маскування слідів своєї роботи.

При обладнанні схованок постарайтеся не складати все в одне місце – так більше шансів, що щось збережеться.

***

Як бачите, насправді рекомендацій не так уже й багато. Якщо мародери вирішать відкрити ваше житло – не врятує ніщо. Але утруднити роботу їм можна.

У будь-якому разі – пам'ятайте найважливіше: що б ви не втратили з матеріальних речей, головне – життя та здоров'я.