0 800 307 555
0 800 307 555

Як дешево купувати в інтернеті

Інструкція для користувачів

Купувати онлайн – це зручно, вигідно, а під час карантину ще й безпечно. Але щоб купити в інтернет-магазині саме те, що потрібно і за вигідною ціною, доведеться провести невелике дослідження. Ми розповімо, що і як робити, щоб отримати в мережі найкращу ціну за товар.
Зміст

Обираємо товар

Припустімо, вам потрібен новий пилосос, але ви не можете визначитися ні з виробником, ні з моделлю. Тут є два варіанти. Перший – вивчати характеристики сучасних пилососів самому і вибрати потрібний, виходячи зі свого бюджету. Але простіше скористатися другим – переглянути в інтернеті огляди, які сьогодні масово випускають продавці техніки і блогери. Одні – для того, щоб полегшити покупцям «муки вибору» на своїх сайтах, інші – просто щоб заробити грошей. Перш за все це стосується техно-блогерів на Youtube, які знімають ролики, де дають поради щодо вибору техніки, порівнюють між собою моделі різних виробників і заробляють на переглядах глядачами реклами.

Знайти потрібну інформацію можна як в Google, просто набравши рядку пошуку «як вибрати пилосос»:

Так і в Youtube, якщо задати той же запит:

Читаємо відгуки

Отже, ви вибрали модель. Але перш ніж остаточно визначитися з вибором, незайвим буде почитати про неї відгуки покупців. Найкраще це робити на сайтах популярних маркет-плейсів, а не маловідомих магазинів. Останні часом самі нахвалюють товари, які їм просто потрібно швидше продати. Мабуть, найбільше зворотного зв'язку від покупців в ua-неті можна знайти на сайті гіганта інтернет-торгівлі – магазину Rozetka. Деякі позиції там набирають сотні і навіть тисячі відгуків. Люди охоче діляться враженнями про покупки, досвід експлуатації, додають фото і відео розпакованих виробів. Іноді у відгуках можна знайти відповіді на дуже корисні питання: про комплект поставки, якість складання, гарантійне обслуговування тощо.

Вибираємо магазин

Ви вже точно знаєте, що хочете купити. Залишилося вирішити, де. На цьому етапі буде корисно скористатися прайс-агрегатором hotline.ua.

Тут можна знайти товар за назвою, впорядкувати результати за ціною і побачити, де його можна купити найдешевше (параметр 1 на малюнку нижче).

Ціна, безумовно, важливий, але не єдиний критерій вибору магазину. Варто звернути увагу і на термін гарантії (параметр 2 на малюнку нижче). Іноді краще трохи переплатити, але купити товар там, де в разі поломки його без проблем візьмуть в ремонт. Також поглядайте на рейтинг торгової точки (параметр 3 на малюнку нижче). Можна заплатити, наприклад, на 20-30 гривень більше, замовивши товар у магазині з високим рейтингом, де вас якісно обслужать.

Шукаємо розстрочку

Деякі виробники стежать за тим, щоб ціна на їхній товар у всіх магазинах була приблизно однакова.

В такому випадку краще вибрати магазин, який дає безпроцентну розстрочку на товар. Зазвичай це «Оплата частинами» від ПриватБанку або «Купівля частинами» від monobank. По суті, це завуальована знижка, позаяк ви отримуєте можливість виплачувати вартість товару поступово і безкоштовно користуватися грошима банку. Свої на цей час можна покласти на депозит, тоді ціна товару зменшиться ще на 2-5%. Розстрочка оформляється на кредитну картку банку. Тому спочатку потрібно оформити її:

👉💳 Оформити картку ПриватБанку
👉💳 Оформити картку monobank

Заробляємо кешбек

Якщо розстрочок немає або вони вам не потрібні, то не обов'язково прив'язуватися і до карток, які їх надають. Тоді оплатіть покупку карткою з кешбеком і банк поверне вам невеликий відсоток від витраченої суми. Вибирайте ті картки, які дають кешбек або в потрібних категоріях, або за онлайн-оплату (якщо платите на сайті магазина).

👉💳 Оформити картку з кешбеком

Якщо при цьому скористатися послугами кешбек-сервісів, то можна отримати подвійну вигоду: кешбек і від банку, і від сервісу. Кешбек-сервіси – це онлайн-майданчики – партнери інтернет-магазинів. Їхня місія в тому, щоб залучати покупців у магазини, які платять їм за це комісію, частиною якої сервіси ділитися з покупцями.

Товари китайських брендів краще замовляти на Aliexpress

Китайці давно навчилися робити непогані речі, які продають за дуже розумні гроші. Перш за все це стосується електроніки, смартфонів, техніки для дому. Йдеться про такі досить відомі в Україні бренди, як Xiaomi, Huawei, Honor, Meizu та ін. Найдешевше купувати їхню продукцію на інтернет-майданчику Aliexpress, де націнка на них буде мінімальною, на відміну від українських магазинів. Ціни на деякі товари можуть відрізнятися мало не вдвічі. Наприклад, бездротові навушники від Xiaomi на «Алі» можна взяти на 800-1000 гривень дешевше, ніж в Україні:

Єдина незручність у тому, що доставку посилки доведеться чекати 2-4 тижні. Браку чи втрати посилки можна не боятися: Aliexpress, як правило, вирішує суперечки на користь покупця, і продавець повертає гроші за проблемний товар. Ну і варто стежити за тим, щоб ціна товару не перевищувала еквівалент 100 євро, інакше доведеться заплатити ПДВ і мито. Та й взагалі морочитися з їх сплатою.