Інвестиції у нерухомість: скільки заробляють на цьому європейці
На це варто звернути увагу, якщо хочете заробити в цій сфері
Інвестування в нерухомість у сучасному світі стало одним із найпопулярніших способів накопичення капіталу та забезпечення фінансової стабільності. У часи тривалої економічної невизначеності, в період коливань фінансових ринків саме нерухомість виступає надійним активом, який здатний не просто зберігати, а й примножувати власну вартість.
Особливо гарно ці механізми працюють у європейців. Вони традиційно вважають інвестиції в нерухомість одним із найкращих способів забезпечення власного майбутнього. Чому? На це одразу є кілька причин:
- По-перше, ринок нерухомості там характеризується високою ліквідністю та стабільністю. Звісно, це робить його привабливим для інвесторів;
- По-друге, додаткову цінність до інвестицій додає можливість отримання пасивного доходу від оренди житла або комерційних приміщень.
До речі, на Finance.ua існує сторінка, на якій ми зібрали усі депозити. Тут можна легко порівняти ставки та умови. Отримати спеціальний «Бонус до депозиту». Та навіть швидко оформити варіант, що вам сподобається.
Інвестування в нерухомість в Європі може стосуватися об’єктів різних типів, кожен з яких має свої особливості, вимоги до початкових вкладень та прогнозований дохід.
Популярністю серед інвесторів стабільно користується житлова нерухомість (квартири, будинки), суттєвий попит є на комерційну нерухомість (офіси, магазини) та на варіанти для відпочинку не зменшується. Також час від часу обирають земельні ділянки.
В плані суми для вкладення в житлову нерухомість багато що залежить від країни чи району. Наприклад, в Парижі, Лондоні та інших великих містах вартість на квартиру може стартувати з 300 тис. євро. В невеликих містах та не дуже розвинених регіонах ціни суттєво нижче. Стартують приблизно зі 100 тис. євро.
Прибуток. Потенційно на оренді від житлової нерухомості можна мати стабільно 4−9% річних. Якщо район з високим попитом на оренду, показник цей може досягати 11−12%.
Страхування квартири — це надійний спосіб убезпечити себе від фінансових витрат, які можуть виникнути, якщо ваше майно буде пошкоджено, або знищено. Навіть через військові дії. Допоможе вам у цьому Finance.ua. В нас можна замовити страхування орендного чи власного житла за декілька хвилин.
Зазвичай, інвестиції в комерційну нерухомість потребують більших початкових вкладень. Залежно від типу об’єкта та його розташування можна спиратися на стартовий показник від 500 тис. євро. Так, наприклад, офісні приміщення в ділових районах великих міст можуть коштувати і мільйони євро.
Щодо прибутку — очікування також вищі. Потенційно, коливатися сума за оренду комерційної нерухомості може від 6% та до 12% річних. Зауважимо, що доволі часто на такі об’єкти з орендарями укладають довгострокові контракти. Звісно, це забезпечує власникам стабільність доходу.
Ще один варіант комерційної нерухомості, але він суттєво відрізняється від офісів та магазинів.
Сума для здійснення вкладення стартує від 200 тис. євро за незначного розміру готелю чи апартаментів і до кількох мільйонів євро за великі курортні комплекси в доволі популярних серед туристів місцях. Мова не про увесь рік, а більше про сезони, коли люди прямують на відпочинок. Приблизно, розраховувати можна на 8−15% річних, але це залежить від сезону та управлінських витрат.
Варіюється сума для вкладення в землю залежно від розташування та призначення (житлове чи комерційне. — Ред.) ділянки. Ціни можуть починатися з кількох десятків тисяч євро у сільських районах і сягати мільйонів у міських центрах.
Інвестування в землю може бути більш спекулятивним. Річ у тому, що прибуток часто отримують під час перепродажу ділянки, після її розвитку або зміни призначення використання. Потенційна прибутковість може значно коливатися і залежить від ринкових умов.
Безсумнівно, вибір типу нерухомості для інвестування в Європі залежить не лише від фінансових можливостей інвестора, а й від його цілей та від обраної для інвестування стратегії.
Ідеального варіанту немає. Кожен має власні переваги та ризики, тож важливо ретельно проаналізувати ринок перед ухваленням остаточного рішення про здійснення вкладення.
За даними Eurostat (служба Євросоюзу, що займається збором статистичної інформації по країнах-членах ЄС. — Ред.), рентабельність інвестицій у нерухомість Європи коливається в середньому від 3% до 8% залежно від країни та типу об’єкта.
Так, у Німеччині середня рентабельність оренди становить близько 4%, а в Іспанії такий показник може досягати 6−7%. Приріст капіталу теж значно варіюється. У країнах Східної Європи, таких як Чехія та Польща, ціни на нерухомість зростають швидше.
Якщо порівнювати дохідність в різних країнах Європи, показники будуть наступними:
- Німеччина: 4% (дохід від оренди), 3−5% (загальний приріст капіталу через підвищення собівартості);
- Франція: 3−5% (оренда), 2−4% (приріст капіталу);
- Іспанія: 6−7% (оренда), 5−8% (приріст капіталу);
- Польща: 5−7% (оренда), 6−10% (приріст капіталу).
Різниця є. І особливо вона помітна в перерахунку на довгострокову перспективу. Зрозуміло, що на прибутковість вкладень в нерухомість впливає і економічна ситуація в країнах, і попит на житло, і навіть законодавство.