0 800 307 555
0 800 307 555

Dogecoin: перша «мемна криптовалюта» з неабиякими перспективами

Dogecoin, польоти на Місяць і «слід» Ілона Маска

Finance.ua продовжує серію публікацій про найцікавіші криптовалюти світу (а як інакше, в наші непрості часи криптовалюти – дуже цікавий варіант для інвестицій). Нещодавно ми писали про Ефіріум (Ethereum) і Лайткойн (Litecoin).
Зміст

А сьогодні, разом із партнером тексту та за сумісництвом експертом у світі криптовалют – біржею Binance.com, розповімо вам про першу так звану «мемну криптовалюту» – Dogecoin (DOGE).

Вперше її було представлено ще 8 грудня 2013 року. Названо на честь інтернет-мему Doge. Це зображення собаки породи шіба-іну. Мем використовується у різних ситуаціях, зазвичай з написами, виконаними шрифтом Comic Sans MS.

Dogecoin – криптовалюта з відкритим вихідним кодом, заснована на механізмі роботи Litecoin і Bitcoin.

Творці Dogecoin – інженери-програмісти Біллі Маркус та Джексон Палмер – розробили сатиричну крипту, щоб висміяти Bitcoin та інші криптовалюти. Розробники взяли за основу Litecoin завдяки наявності бібліотек відкритих кодів. Згодом з'явилася ще одна «мемна» криптовалюта Shiba Inu, створена вже як пародія на Dogecoin.

Dogecoin досить швидко став популярним завдяки твітам Ілона Маска (як же без нього), який заявив, що DOGE будуть надалі прийматися до оплати компанією Tesla, Starlink, Starship, SolarRoof, а також на заправках електромобілів як засіб платежу.

Він також заявив, що планує відкрити університет у штаті Техас із оплатою навчання у Dogecoin.

🐶 Що особливого в Dogecoin

Dogecoin відмінно підходить для щоденних покупок та платежів через свою швидкість блокування (1 блок за 1 хвилину) та низьку комісію за транзакції розміром 0,01 DOGE (близько 0,0008$ на 1 червня 2022 року. – Ред.).

Ще тоді, у грудні 2013 року, Dogecoin поставив рекорд у добовій кількості транзакцій, перевершивши в сукупності всі інші криптовалюти в 2,5 раза.

До речі, адреси Dogecoin складаються з 34 символів (як у верхньому, так і в нижньому регістрі) і починаються з літери D.

🌙 Dogecoin – to the moon and back

Dogecoin вперше з'явився на найбільшій криптовалютній біржі Binance у липні 2019 року. На старті торгів вартість однієї монети становила 0,00449 долара.

У липні 2020 року в TikTok став поширюватись флешмоб, метою якого була популяризація Dogecoin. Проте серйозного зростання ціни не було.

У січні 2021 року Dogecoin подорожчав на понад 800% за 24 години, досягнувши ціни 0,07 долара в результаті запущеного опитування WallStreetBets на Reddit.

У лютому 2021 року Dogecoin досяг нового максимуму ціни в 0,08 долара після серії повідомлень Ілона Маска у Twitter.

Маск провів опитування в Twitter, де поцікавився у підписників, чи варто Tesla приймати DOGE як оплату за свої автомобілі. Це спричинило те, що ціна токену злетіла на 17%.

Раніше компанія Tesla оголосила про те, що прийматиме як платіжний засіб за автомобілі BTC, проте пізніше призупинила прийом подібних платежів. Причиною стало занепокоєння, викликане витрачанням електроенергії для майнінгу біткойна.

У травні 2021 року канадська компанія Geometric Energy Corporation (GEC) оголосила про запуск супутника Doge-1 на Місяць, запланований на 1 квартал 2022 року (перенесено на липень 2022. – Ред.), оплату за запуск якого було здійснено повністю в Dogecoin.

9 травня 2021 року SpaceX оголосила про спільну місію на Місяць, що повністю фінансується Dogecoin, що стало першою космічною місією, що фінансується за рахунок криптовалюти. Ілон Маск підтвердив цю новину у Twitter.

Всі ці новини, а також твіти Ілона Маска, що періодично з'являються, на підтримку Dogecoin привели до того, що 8 травня ціна однієї монети на біржі Binance досягла 0,73995 долара.

Історичний пік ціни, зафіксований того дня, був у 165 разів більший за початкову ціну монети.

Однак, незважаючи на всі очікування власників Dogecoin, досягти ціни в 1 долар монета так і не змогла. На одних твітах Ілона Маска довго не протриматися. І Dogecoin це довів: лише через 10 днів, а саме 19 травня 2021 року його ціна впала майже в 4 рази в порівнянні з історичним максимумом і досягла 0,2111 долара.

На початку червня 2021 року було зроблено ще одну спробу зростання: 2 червня Dogecoin подорожчав до 0,44834 долара. З цього дня розпочалося довге та затяжне «пікірування» Dogecoin.

6 листопада Dogecoin програв своєму конкуренту Shiba Inu (SHIB) у конкурсі популярності у Twitter. Монета SHIB посіла перше місце з 22% голосів, тоді як DOGE – лише п'яте із 4,8%. Це зміцнило репутацію SHIB як потенційного «вбивці DOGE».

Проте в грудні 2021 року Dogecoin увійшов до топ-5 найпопулярніших запитів Google у категорії «Новини».

Також наприкінці грудня стало відомо, що компанія Dogecoin Foundation, яка орієнтована на розвиток екосистеми DOGE, розпочала роботу над варіантом стейкінгу мемкойна спільно із засновником Ethereum Віталіком Бутеріним.

Рівно через рік після досягнення історичного максимуму, 12 травня 2022 року ціна «мемної» криптовалюти опустилася до 0,0689 долара, тобто повернулася до рівня, з якого почався нетривалий, але такий красивий зліт.

⌛ Що зараз

У червні 2022 року, за даними сайту coinmarketcap.com, Dogecoin перебуває на 10-му місці за рівнем капіталізації, що зараз становить 9,65 млрд доларів. Капіталізація Dogecoin останнім часом знижується досить різко: ще 25 травня вона перевищувала 11 мільярдів доларів.

Внаслідок оновлення емісія Dogecoin стала фіксованою в розмірі 10 тис. монет за 1 блок.

Таким чином за рік випускається 5 млрд 256 млн монет.

В обігу станом на 15 червня перебувають 132670764300 DOGE. Інфляція Dogecoin становить 3,96% на рік.

Але! Завдяки механізму фіксованої емісії інфляція у відсотковому співвідношенні знижується з кожним видобутим блоком.

До 2030 року кількість DOGE в обігу складе 174,71 млрд. монет і інфляція складе 3,00%. До 2040 року загальний обсяг емісії складе 227,27 млрд монет, і інфляція складе 2,31% на рік.

Ілон Маск назвав Dogecoin найкращою криптовалютою саме завдяки такому механізму емісії.

Чи зросте монета в ціні чи так і коштуватиме 7-8 центів? Це покаже час. Щоправда, не варто забувати, що ще якихось 10 років тому Bitcoin теж недотягував до 1 долара.

А поки прикупити кілька Dogecoin зовсім недорого можна на сайті партнера матеріалу – криптобіржі Binance.com. Там все зручно, швидко та зрозуміло.

Звісно, будь-яка інвестиція – це ризик. Роль Binance.com і Finance.ua – надати вам інформацію. А вибір уже за вами.