0 800 307 555
0 800 307 555

Депозити на 3 місяці: куди покласти гривню на короткий строк

Огляд пропозицій на ринку

Як і до війни, українці розділилися у своїх уподобаннях: одні усі свої накопичення роблять у твердій валюті, купуючи її практично одразу після отримання зарплати чи інших доходів. Інші продовжують вірити в національну валюту та віддають перевагу депозитам у гривні.
Зміст

Щоправда, «заморожувати» гроші на рік чи навіть 6 місяців бажаючих дедалі менше: у нинішній ситуації гроші можуть знадобитися набагато раніше.

Оптимальним варіантом у цьому випадку стають депозити на 3 місяці, тим більше, що банки, які потребують гривневого ресурсу, почали активно підвищувати процентні ставки.

Кому ж краще довірити гривню на 3 місяці, на яких умовах і скільки можна заробити? Портал Finance.ua проаналізував пропозиції, що є на ринку.

Отримати бонус до депозиту можна на Finance.ua. Перейдіть за посиланням, виберіть один із доступних вкладів та заповніть заявку. Після відкриття депозиту, підтвердіть відкриття та отримайте бонус.

Найвищі відсотки у найдрібніших

Найкращою пропозицією із короткострокових депозитів на ринку є депозит «Переможний» від РВС Банку – 20,5% річних строком на 3 місяці. При цьому відсотки із розрахунку 20% річних отримає вкладник, ще 0,5% річних від суми депозиту банк перерахує на потреби ЗСУ.

Ще одна перевага: депозит можна поповнювати протягом усього строку дії.

Мінімальна сума – 1 тис. грн, максимальна – без обмежень. Виплата відсотків – наприкінці строку, автопролонгації та можливості дострокового розірвання – немає.

Депозит під такою самою назвою на 3 місяці, під 20% річних, пропонує і Альянс банк. Щоправда, якщо у першому випадку мінімальна сума становила 1 тис. грн, то тут – від 5 тис. грн.

Відсотки виплачуються щомісяця або наприкінці строку, поповнення депозиту, автопролонгації та можливості дострокового розірвання – немає.

На третьому місці за розміром процентної ставки – Радабанк, який пропонує кілька різних депозитів на 3 місяці. Зокрема, у ньому можна оформити депозит «ОГО на термін», під 17% річних. Мінімальна сума депозиту – 1 тис. грн, виплата відсотків – наприкінці терміну. Є автоматична пролонгація (яку за бажання можна вимкнути).

Головна причина такої «щедрості» з боку дрібних банків – прагнення замістити дешевшими депозитами від населення кредити рефінансування від НБУ, що стрімко подорожчали.

Після підвищення облікової ставки до 25%, вартість обслуговування таких кредитів зросла до 27%, тому банкам вигідніше залучити гроші населення під 18-20%, щоб розрахуватися з Національним банком.

Великі банки – менш щедрі

Якщо ж говорити про середні та великі українські банки, хоч і зросли відсоткові ставки, але вони нижчі, ніж у дрібних. Причина проста: наявність великої мережі відділень та розвиненого інтернет-банкінгу дає сподівання, що залучити ресурси вдасться під нижчий відсоток.

Державний Укрексімбанк пропонує своїм вкладникам депозит «Захисник України». Процентна ставка на 3 місяці – 13,95% річних. Поповнення, дострокове розірвання та часткова видача – заборонені. Виплата процентів здійснюється щомісяця.

Мінімальна сума депозиту тут теж велика – 25 тис. грн. І найважливіша умова: депозит оформляється виключно військовослужбовцям чи добровольцям Сил територіальної оборони ЗСУ та членам їхніх сімей. Щоб відкрити вклад, необхідно надати військовий квиток або його копію.

Таскомбанк пропонує своїм клієнтам оформити депозит «Стабільний» із виплатою відсотків наприкінці строку. Процентна ставка при цьому – 13% річних.

Депозит не можна поповнювати та достроково розірвати, а оформлення його – лише у мобільному додатку TAS2U. Натомість мінімальна сума депозиту дуже демократична – лише 1 тис. грн.

Альфа-Банк пропонує своїм клієнтам депозит «Прибутковий». Якщо відкривати його самостійно, через інтернет-банк My Alfa-Bank або Sense Super App, процентна ставка буде вищою і на 3 місяці становитиме 12% річних.

Мінімальна сума депозиту – 5 тис. грн, максимальна – 40 млн грн. Відсотки можна одержувати щомісяця, а можна приєднувати до суми депозиту.

Можливе і поповнення депозиту – але не більше ніж 200% від початкової суми. При цьому вклади на 3 та 6 місяців не можна поповнювати в останній місяць. Дострокового розірвання немає.

Варто розуміти, що ухваленим після початку війни рішенням виплачувати постраждалим вкладникам українських банків 100% їхнього вкладу Національний банк зрівняв великі та дрібні банки. І тепер не варто хвилюватися про надійність тієї чи іншої установи: вклади у гривні у будь-якому разі повернуть у повному розмірі.

Банкам з іноземним капіталом також потрібні гроші

Банк із німецьким капіталом ПроКредит Банк пропонує на 3 місяці оформити депозит «Строковий» під 15% річних. Це найкраща пропозиція серед банків з іноземним капіталом.

Поповнення, видача частини депозиту та автопролонгація – не передбачені. Немає можливості і дострокового розірвання.

Мінімальна сума депозиту – 50 тисяч гривень. До того ж для відкриття депозиту клієнт має попередньо відкрити в банку поточний рахунок у гривні, за користування яким банк щомісяця бере 165 гривень.

Польський Ідея Банк пропонує новим клієнтам оформлення депозиту з символічною назвою «На старт!». Мінімальна сума депозиту – 1 тис. грн, максимальна – 100 тис. грн. Процентна ставка – 12,5% річних.

Депозит відкривається без можливості поповнення та дострокового розірвання.
Якщо ви є клієнтом банку, оформити такий депозит не можна.

В іншому банку з польським капіталом – Кредобанку – можна оформити депозит «Прибутковий» у розмірі від 500 грн. Щоправда, і відсоткова ставка тут буде нижчою: лише 10% річних строком на 3 місяці.

Відсотки можуть сплачуватись як щомісячно, так і наприкінці строку дії депозиту. Як і у попередньому випадку, поповнення, дострокове розірвання, можливість часткового зняття коштів передбачені. Автопролонгації також немає.

***

Банк

Назва
депозиту

Відсоткова ставка, річних

Мінімальна сума, грн

Виплата відсотків

Можливість поповнення

Автопролонгація

РВС Банк

«Переможний»

20,5%

1 тис.

в кінці терміну

є

немає

Альянс банк

«Переможний»

20%

5 тис.

щомісяця чи в кінці терміну

немає

немає

Радабанк

«ОГО» на термін

17%

1 тис.

в кінці терміну

немає

є

Укрексімбанк

«Захисник України»

13,95%

25 тис.

щомісячно

немає

є

Таскомбанк

«Стабільний»

13%

1 тис.

в кінці терміну

немає

є

Альфа-Банк

«Прибутковий»

12%

5 тис.

щомісячно або капіталізація

немає

є

ПроКредит Банк

«Терміновий»

15%

50 тис.

в кінці терміну

немає

є

Ідея Банк

«На старт!»

12,5%

min – 1 тис.,

max 100 тис.

в кінці терміну

немає

немає

Кредобанк

«Прибутковий»

10%

500

щомісяця чи в кінці терміну

немає

немає