0 800 307 555
0 800 307 555

Що робити, коли евакуюють ваше авто

На прикладі столиці

Проблема паркування у великих містах стоїть надзвичайно гостро. Місць, де можна поставити машину, катастрофічно не вистачає, тому часто автовласники кидають їх на першому-ліпшому порожньому просторі чи на тротуарах. Буває й так, коли повернувшись до свого чотириколісного коня, автовласник не виявляє його на місці через те, що автомобіль за цей час евакуювали на штрафмайданчик.
Зміст

За що евакуюють машину і хто це робить

Автомобіль підлягає евакуації у разі, якщо він здійснює зупинку чи стоянку з порушенням Правил дорожнього руху та суттєво перешкоджає іншим учасникам дорожнього руху.

Це в теорії, а не практиці інколи відбувається так, що на штрафмайданчик забирають машини, які запарковані без будь-яких порушень. Утім, ситуація для автовласника від цього не змінюється – він змушений розшукувати та повертати свою машину.

У Києві евакуацією автотранспорту займається патрульна поліція та муніципальні інспектори з паркування.

У разі, коли хтось із них виявляє порушення правил зупинки чи стоянки, інспектор має скласти протокол про це порушення та викликати евакуатор, який і відвезе автівку на штрафмайданчик.

Як пояснюють у патрульній поліції та в інспекції з паркування, у разі, коли водій з’явився на місці події в процесі оформлення протоколу чи до моменту, коли автівку завантажили на евакуатор і склали про це акт, евакуація скасовується, а на порушника складається протокол про адміністративне правопорушення та виноситься постанова про штраф.

За таких обставин можете вважати, що вам пощастило. Якщо ні – читайте далі. І не забудьте підписатися на наш телеграм-канал. Там ми публікуємо багато корисної інформації та порад.

Що робити, якщо ви не виявили автомобіль на місці

Майже стовідсотково, що це не крадіжка – автівку встигли забрати спритні евакуаторники та відвезли її на штрафмайданчик. Тепер перед вами стоїть завдання встановити, хто ж саме здійснив евакуацію – поліція чи співробітники інспекції з паркування.

У теорії вони мають залишити на місці автомобіля повідомлення, що його евакуювано та вказати контактні дані, за якими можна звертатися, щоб його повернути. На практиці все це доведеться дізнаватися самому водію.

Найімовірніше, ініціювали евакуацію автівки муніципальні інспектори з паркування, адже це вельми непоганий бізнес кількох фірм, які уклали угоди зі столицею на таку діяльність.

Тому рекомендуємо спочатку дзвонити у контактний центр КМДА за номером 1551, де вам мають повідомити, чи евакуювана ваша машина інспекцією з паркування та куди саме її відвезли.

Як повідомляють у КМДА, існує інший спосіб – за допомогою інформаційно-аналітичної системи «Майно». Послуга доступна для тих киян, які прив’язали дані автомобіля до профілю у застосунку.

Якщо транспорт евакуювали, користувач отримає відповідне пуш-повідомлення та зможе відразу почати процес повернення.

У розділі «Евакуація» користувач може самостійно перевірити – евакуйований його автомобіль чи ні. Для цього достатньо ввести номер машини й почати пошук.

Вхід здійснюється з використанням Face ID або Touch ID, якщо такі можливості налаштовані на смартфоні. Утім, система часто дає збої, надійніше все ж зателефонувати у контактний центр.

Якщо там про вашу машину нічого не знають, значить евакуатор викликали співробітники патрульної поліції. У такому разі сліди автівки треба шукати саме там.

Для цього водій повинен зателефонувати на 102 або на гарячу лінію патрульної поліції за номером (044) 287-82-82. Черговий підкаже, куди звертатися далі для складання відповідних адміністративних матеріалів. Після чого ви зможете забрати автомобіль зі штрафмайданчика.

Якщо ж і тут ви не знайшли своєї автівки, то вона, найімовірніше, викрадена. І в такому разі треба звертатися до відповідного районного управління поліції.

За наявності поліса каско не забудьте повідомити про подію свою страхову компанію. Обрати найкращу пропозицію на ринку допоможе відповідний сервіс на Finance.ua.

Машину евакуювали. Що далі?

Отже, ви встановили, що машину евакуювали та дізналися, хто саме це зробив. Ось тут починається найцікавіше. Попри запевнення посадовців про «державу у смартфоні», доведеться побігати та зібрати купу паперів:

  • постанову про порушення Правил дорожнього руху;
  • копію акту про евакуацію автомобіля;
  • квитанції про оплату штрафу, послуг евакуатора та за зберігання машини на штрафмайданчику.

Окрім того, із собою потрібно мати:

  • техпаспорт;
  • водійське посвідчення;
  • документ, що підтверджує право власності, або страховку;
  • документ, який підтверджує право користування автомобілем, якщо він зареєстрований на іншого власника.

До того ж штрафмайданчики розташовані на околицях Києва та працюють з 9:00 до 18:00, а деякі – лише у будні.

Тобто, якщо машину забрали в п’ятницю, ви маєте шанси отримати її лише у понеділок. А зберігання машини, звісно, платне, так що доведеться його оплатити – 144 гривні за кожну добу.

Якщо всі ці умови виконані, можете забирати свою автівку й більше не порушувати правила паркування.

Звісно, це ідеальний варіант – машину можуть пошкодити під час евакуації, обікрасти на штрафмайданчику чи дорогою туди, щось наплутати з місцем її збереження і так далі. Тобто квест по розшуку евакуйованого автомобіля може затягнутися та коштувати великих нервів.

На більшість питань, що виникають у водіїв, КМДА постаралася дати відповідь в онлайн «Базі знань контактного центру міста Києва 1551» у розділі «Питання-відповіді. Паркування».

Там же можна знайти адреси штрафмайданчиків та розклад їхньої роботи.

Наразі в Києві працює три такі майданчики:

  • на Подолі – вул. Набережно-Лугова, 4 (ПН-ЧТ: 09:00-18:00, ПТ: 09:00-16:45, СБ: 10:00-17:00);
  • Дніпровський район – вул. Гната Хоткевича, 20Б (ПН-НД: 09:00-20:00);
  • Святошинський район – вул. Академіка Туполєва, 19 (ПН-НД: 09:00-20:00).

Що робити, якщо ви не згодні з постановою про порушення ПДР та евакуацією

Про те, що автівки часто забирають без будь-яких законних підстав, ми вже згадували. Адже це досить прибутковий бізнес.

Якщо ви вважаєте, що вашу машину евакуювали незаконно, ви можете оскаржити дії тих, хто ухвалив таке рішення – інспектора з паркування чи патрульного поліціянта.

Але спершу рекомендуємо все-таки забрати свою машину, оплативши всі квитанції, а вже потім оскаржувати дії, з якими ви не згодні.

Для цього радимо звернутися за кваліфікованою правовою допомогою, адже без суду тут не обійтися.

Те ж саме варто зробити, якщо автомобіль пошкоджено чи з нього щось викрадено. У разі успіху, якого ми вам щиро бажаємо, вам компенсують усі витрати.