Безкоштовні сервіси для українців
Онлайн-бібліотеки, кінотеатри, консультації з лікарями тощо
Добірку безкоштовних для українців сервісів опублікувала на своїй сторінці у Facebook Product Manager компанії Vista Create Юлія Повх. Finance.ua актуалізував добірку і доповнив посиланнями.
У списку нижче десятки корисних сервісів. Це онлайн-бібліотеки, кінотеатри, освітні платформи, портали, де можна проконсультуватися з лікарями, та багато іншого.
Ще більше корисних статей – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.
MEGOGO. Український онлайн-кінотеатр MEGOGO зробив безкоштовним для українців свою базу фільмів, серіалів, мультфільмів та аудіоказок, попередньо вилучивши з неї весь російський контент, а також відкрив доступ до національних каналів новин.
Deezer. Музичний сервіс Deezer безкоштовно надав преміальний доступ вже зареєстрованим користувачам з України (новим користувачам ця опція, на жаль, недоступна).
Vodafone TV, Sweet TV, Kyivstar TV частково зробили безкоштовним доступ до деяких популярних телеканалів, дитячого та освітнього контенту.
Всесвітньо відомі видання Dow Jones, Financial Times, The Economist та The Washington Post скасували платний доступ до своїх матеріалів для читачів з України (з росії, до речі, теж).
Yakaboo. Книжковий онлайн-магазин Yakaboo відкрив безкоштовний доступ для читання та прослуховування книг у своєму мобільному додатку. Ініціативу підтримали понад півсотні видавництв та авторів.
«Видавництво Старого лева» відкрило вільний доступ до дитячих електронних книг. Також на сайті можна купити подарунковий сертифікат на книги для українських біженців.
Видавництво «Фоліо» готове продати будь-яку електронну книгу за 1 грн за промокодом «Book». Гроші підуть на підтримку української армії.
PocketBook. За промокодом READ_NOWAR можна безкоштовно оформити замовлення на суму 200 гривень у книгарні PocketBook.
Audible. Онлайн-бібліотека від Amazon надає підписникам з України 6 безкоштовних кредитів на аудіокниги.
Headway – освітній мобільний додаток (понад 11 мільйонів користувачів), в якому зібрано понад 1000 книг документальної літератури, понад 13 000 карт та схем, відкрив для українців безкоштовну преміум підписку. У ньому також є інструкції щодо виживання під час бойових дій.
Busuu. Сервіс дарує 90 днів преміум-доступу для вивчення однієї з іноземних мов (загалом їх є 12).
Drops безкоштовно дарує річну преміум підписку для українців. Після реєстрації протягом 48 годин надходить спеціальний промокод. Якщо цього не сталося, необхідно звернутися до підтримки сервісу.
LingQ відкриває преміум-акаунт для українців (доступно 24 мови). Для активації необхідно написати на підтримку.
Preply запустив програму підтримки українців у вивченні іноземних мов та прибрав комісії з учнів та репетиторів з України.
uTalk. Сервіс із вивчення мов uTalk відкрив для України безкоштовний доступ. Посилання, щоб скористатися.
Ling App – зробили програму безкоштовною для українців.
Babbel дарує 3 місяці безкоштовного доступу для вивчення однієї з 24 мов.
Mondly. Одна з провідних платформ вивчення мов Mondly вирішила допомогти українським біженцям подолати мовний бар'єр і відкрила безкоштовний доступ для користувачів, які оберуть у додатку рідною мовою українську.
FEDELE. Асоціація об'єднаних шкіл із вивчення іспанської мови пропонує безкоштовну допомогу у її освоєнні для українських біженців.
Інститут Гете в Україні надає знижку 99,9% на вивчення німецької мови.
Edualy – безкоштовний онлайн-курс польської мови.
Coursera. Освітня онлайн-платформа Coursera дає українцям безкоштовний доступ до понад 5200 курсів та 2200 проектів від провідних університетів та партнерів. Надається після оформлення заявки.
Онлайн-школа The Campster зробила безкоштовними курси українською мовою. Є курс англійської, іспанської, італійської, німецької, французької, основ програмування, копірайтингу, таймменеджменту, інтернет-маркетингу.
«Креативна практика». Освітня платформа у креативних індустріях на місяць відкрила безкоштовний доступ до курсів дизайну.
Maksym Husar відкрив безкоштовний доступ до практичного курсу з iOS розробки з нуля на Udemy.
IT-компанія Boosta запустила 4 безкоштовні курси з digital-професій:
- SEO та лінкбілдинг
- SMM та націлення з нуля
- Fiverr для фрілансерів
- Customer Care: Support &Sales
Сергій Сараханов, фотограф-портретист, запускає безкоштовний онлайн-курс з портретної фотографії.
ITVDN – освітній online-ресурс для IT-фахівців надає українцям безкоштовний доступ до курсів програмування: C#, TypeScript, SQL, HTML5 та CSS3, Python, Django, JavaScript та інші.
Міністерство освіти і науки склало великий список безкоштовних ресурсів для навчання та розваги дітей.
Da Vinci Kids – дитячий науково-освітній канал надав безкоштовний доступ для України.
Lingokids – 3 місяці безкоштовної преміум підписки від дитячого навчального сервісу. Щоб отримати, потрібно звернутися до підтримки.
Air Doctor – ізраїльська компанія безкоштовно надає відео-консультації з лікарями та навіть оплачує виписані ліки. Зв'язок через WhatsApp, Telegram або Viber за телефоном +972541465157. У повідомленні потрібно вказати своє ім'я, причину звернення до лікаря, контактні дані та мову спілкування.
єЗдоров'я. Онлайн консультації з лікарями від проекту єЗдоров'я.
HaloDoctor.pl – онлайн-платформа медичної допомоги польською та англійською мовами.
Doctor Online – безкоштовні онлайн консультації для пацієнтів з України.
likar.support – платформа, де лікарі-волонтери консультують українців, які не можуть потрапити на прийом.
Helsi – медична інформаційна система України також додала можливість консультуватись із лікарями онлайн.
Dimedic – безкоштовні консультації по телефону та гаряча лінія українською для наших співгромадян, які перебувають у Польщі, Німеччині, Литві чи Великій Британії. Працює 7 днів на тиждень з 8 до 20 години.
Synevo. У деяких містах України в мережі лабораторій Synevo можна безкоштовно здати життєво важливі аналізи. Список міст і аналізів.
teplo.app – онлайн консультації з психологом, безкоштовно для українців.
Платіжні системи Wise, Western Union, Ria Money Transfer, TransferGo, Moneygram, Skrill, INTELEXPRESS скасували комісію за перекази в Україну.
PayPal, яка зайшла на ринок України, також не бере комісії за послуги.
Revolut — відомий необанк за спрощеною процедурою відкриває картки для українців, які перебралися за кордон, та за необхідності безкоштовно доставляє пластикову картку
Польські банки Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, MBank, Millenium Bank, Pekao SA, PKO Bank Polski, Santander Bank підготували спеціальні умови для українців: просте відкриття картки, відсутність комісій.
Польські страхові компанії Allianz, PZU, Ergo Hestia та Warta безкоштовно на місяць страхують авто українців, які приїхали до країни без «Зеленої картки» (міжнародний договір страхування автоцивільної відповідальності).
ČSOB – чеський банк, який виділяє українцям 2500 крон допомоги під час відкриття рахунку.
Іспанські банки Santander, Openbank, BBVA відкривають рахунки українцям без комісій за відкриття, обслуговування та закриття рахунку.
hospitalitysupport.org – сервіс дає можливість безкоштовної броні українцями до 5 ночей у 210 готелях-партнерах у всьому світі (включно з Marriott, Hilton).
Airbnb – сервіс бронювання організував платформу з пошуку житла для українських біженців у Польщі, Молдові, Румунії, Угорщині та Словаччині. Він також скасував комісії за послуги в Україні.
Booking.com створив окремий розділ «Тариф для українських біженців». У деяких країнах люди можуть забронювати житло безкоштовно, у деяких із великими знижками. Послуга доступна у Словаччині, Угорщині, Румунії, Польщі, Молдові, Чехії, Італії, Німеччині, Нідерландах та Австрії.
Сервіси, які допомагають знайти один одного людям, які потребують житла, та тим, хто може його надати:
-
Сlear VPN. Доступний безкоштовно за промокодом SAVEUKRAINE.
- Hotspot Shield надає безкоштовну версію на місяць.
- F-Secure vpn – безкоштовно до вересня, без обмежень у трафіку.
- Free VPN – безкоштовно та без реклами.
- Windscribe пропонує 30 Гб трафіку за промокодом PEACE.
- Vpnunlimited – рік безкоштовного користування.
- Hotspot Shield VPN – безкоштовна преміум версія.
- TunnelBear – дає 100 Гб трафіку.
Kyivstar дає 250 грн на місяць на зв'язок у роумінгу, надає доступ до домашнього інтернету для тих, хто не поповнив рахунок, та забезпечує зв'язок навіть за відсутності грошей на рахунку.
Vodafone безкоштовно дає 1000 хвилин для дзвінків по Україні та 10 Гб інтернету.
Lifecell безкоштовно дає 5 Гб інтернету та 30 хв дзвінків по Україні, а також відповідно 1 Гб та 10 хвилин у роумінгу.
Viber дає 60 хвилин дзвінків безкоштовно через сервіс Viber Out (IP-телефонія, що дозволяє дзвонити на будь-які номери по всьому світу).
Skype – безкоштовні дзвінки в Україну з будь-якої платформи. Microsoft (володіє Skype) оголосив, що функція буде доступна в останній збірці програми.
Airalo. Сервіс продає віртуальні SIM-картки та дає $10 на українські акаунти для покупки eSim. Для отримання бонусу необхідно написати на підтримку. Актуально лише у тому випадку, якщо ваш смартфон підтримує eSim.
Мобільні оператори по всій Європі надають українським біженцям різноманітні бонуси. Польські компанії Plus, T-Mobile, Play, Оrange безкоштовно видають SIM-картки з інтернетом та безлімітом на дзвінки в Україну. Чеський оператор О2 дає картку зі 100 Гб трафіку на місяць та 100 крон на рахунку. Пільгові умови обслуговування для українців пропонують також Proximus (Бельгія), Vodafone (Великобританія), Telecom Italia (Італія), Telefónica (Іспанія), Vivacom (Болгарія) та інші компанії.
Notion-сторінка «Help Ukrainian Businesses 🙌» з досить довгим списком компаній, які готові підтримати український бізнес.
Etsy, eBay, Joom, Wish та Shopify – маркетплейси, які скасували комісії для продавців з України.
Pipedrive – CRM система надає безкоштовний доступ на 3 місяці для українських клієнтів.
Slack – корпоративний месенджер дарує українським компаніям безкоштовний преміум на 3 місяці.
Atlassian JIRA – система управління проектами надає пільги українським компаніям та безкоштовне використання продуктів.
Star.Docs – сервіс Kyivstar для заміни паперових документів на електронні, для українських компаній тепер безкоштовно.
Miro – міжнародний сервіс для організації спільної роботи розподілених команд став безкоштовним для українських компаній до серпня 2022 року. Цікаво, що Miro був заснований у росії, але пішов звідти і закрив там свої офіси.
Weblium – українська платформа для створення сайтів надає безкоштовний доступ до максимального тарифу для всіх, хто створює сайти підтримки біженців або інші інформаційні портали для боротьби з російським агресором. Щоб отримати доступ, зверніться до служби підтримки.
Adobe дарує 2 або 3 місяці безкоштовного використання всіх продуктів українцям, які вже були підписані на послуги компанії. Щоб отримати безкоштовний доступ, зверніться до компанії.
Figma — онлайн-сервіс для розробки інтерфейсів, готовий надати доступ до платних функцій для поточних клієнтів з України, якщо ті звернуться на підтримку.
readymag.com – сервіс дизайну сайтів, надає безкоштовну підписку українцям
Epidemic Sound – шведська бібліотека саундтреків дарує відеомейкерам з України рік безкоштовного використання музики.
UpToDate – інформаційний ресурс із практичної медицини, що містить понад 10 тисяч статей, дає безкоштовний доступ для українських лікарів усіх напрямків.
BMJ (British Medical Journal) – авторитетне професійне видання для медиків у всьому світі. Наразі доступне безкоштовно для українських лікарів.
WizzAir — лоукостер надав українцям 100 тис. безкоштовних квитків на рейси, що вилітають із Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.
LOT. Українці, які перебувають у Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії, можуть скористатися пропозицією від польської авіакомпанії LOT та отримати знижку на квитки від 30% до 99%.
Finnair. Фінський державний авіаперевізник також надає українцям знижку на перельоти 95% за промокодом Ukraine95.
В українців сьогодні чимало можливостей для безкоштовного пересування Європою і не тільки. Розповідати про кожну транспортну компанію, яка надає пільговий проїзд, немає сенсу. Список буде дуже довгим.
Тут важливо зазначити, що наші біженці сьогодні можуть безкоштовно їздити у поїздах, автобусах, трамваях (іноді та поромах) у Польщі, Німеччині, Австрії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Франції, Бельгії, Данії, Нідерландах, Фінляндії, Великій Британії, Ірландії, Італії , Іспанії, Грузії, Болгарії та інших країнах.
Квитки можна отримати в касах вокзалів або у кондукторів, пред'явивши документ, з яким громадянин України перетинав кордон.
Новою поштою можна безкоштовно відправити/отримати допомогу військовим або постраждалим під час війни.
Укрпошта доставляє «посилку з дому» (назва сервісу) з 70% знижкою в країни, які приймають найбільшу кількість українців. У списку Польща, Румунія, Молдова, Угорщина та Словаччина.
Outdooractive – безкоштовний доступ до планувальника маршрутів для активного відпочинку.
CouchSurfing – скасував комісії та зняв обмеження на кількість повідомлень для українців. Програма дозволяє знайти в іншій країні людей, готових надати притулок туристам.
BlaBlaCar – найбільший сервіс для пошуку автомобільних попутників надає можливість українцям безкоштовно бронювати переміщення від кордону.
Безкоштовне заряджання для електромобілів від українських компаній Yasno, Тока, ЕкоФактор, а також польського оператора GreenWay. Найбільша українська мережа зарядних станцій AutoEnterprise скасувала мінімальний депозит у 200 гривень, що має бути на рахунку для початку зарядки автомобіля.