Як відкрити рахунок PayPal в Україні
Інструкція, на власному досвіді
«Оскільки криза в Україні загострюється, зростає потреба допомогти людям у регіоні отримати доступ до критичних гуманітарних коштів. PayPal розширює свої послуги, які доступні в Україні, щоб надати клієнтам можливість швидко та безпечно надсилати гроші друзям, родичам і близьким», – ідеться в заяві компанії.
Finance.ua підготував для вас інструкцію, як зареєструватися в системі. Але для початку трохи історії.
Ще більше корисних інструкцій – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб не пропустити нічого цікавого.
Платіжна система дозволяє робити грошові перекази або оплачувати товари й послуги через інтернет і смартфон. PayPal є посередником між продавцем і покупцем, гарантуючи надійність оплати картками Visa, MasterCard, American Express та інших платіжних систем.
Компанія PayPal утворилася у 2000 році після злиття двох компаній:
- Confinity, яку заснували Пітер Тіль та Максиміліан Левчин – американський підприємець українського походження;
- X.com – засновник Ілон Маск.
За два роки власники продали PayPal компанію інтернет-гіганту eBay. Сума угоди склала 1,5 млрд дол.
Самостійною компанією PayPal знову став у 2015 році. У квітні цього ж року повідомлялося про підготовку повноцінного виходу PayPal на український ринок. Утім, повний функціонал платіжної системи так і не був доступний українцям, навіть після необхідних законодавчих змін.
Річ у тім, що українці до 17 березня 2022 року могли оплачувати товари й послуги, але не могли приймати гроші. Тепер можуть. У такий спосіб компанія вирішила підтримати українців на фоні повномасштабного військового вторгнення росії на територію України.
До речі, 5 березня компанія повідомила, що призупиняє операції в рф. А 18 березня PayPal мав заблокувати всі рахунки росіян у платіжній системі. Чи виконала компанія свою обіцянку, поки невідомо, але на офіційному сайті досі висить відповідне попередження.
Ця платіжна система працює у 202 країнах світу та дозволяє виводити кошти у 56 валютах, а зберігати залишки – у 25 валютах.
Наразі клієнти з України можуть надсилати й отримувати кошти зі свого гаманця PayPal у доларах США, канадських доларах, британських фунтах і євро.
Система підтримує два види рахунків: для фізичних осіб і корпоративні. В Україні ж доступні тільки для фізосіб.
Головна перевага платіжної системи – миттєві міжнародні мультивалютні перекази. Для переказу потрібно знати лише електронну пошту одержувача або номер телефону.
В Україні PayPal – популярний інструмент для оплати покупок у закордонних інтернет-магазинах. Утім, зараз сервісом можуть скористатися, наприклад, IT-фахівці, які працюють на аутсорсі з клієнтами зі США. Або творчі люди, які продають свої твори на іноземних, зокрема американських, майданчиках. Раніше для цього потрібно було шукати обхідні шляхи, використовувати різноманітні фірми-прокладки.
Насамперед перейдіть за посиланням PayPal.com/ua/home та оберіть «Зареєструватися» (Sign Up). Мені чомусь автоматично видало російську мову – одну з небагатьох доступних у системі.
Далі вам потрібно вказати свій номер телефону. На нього вам прийде SMS-повідомлення з кодом підтвердження, якій потрібно ввести у відповідне поле.
Після підтвердження номеру, система попросить ввести вашу електронну адресу (її потім потрібно буде підтвердити, тому вводьте актуальну), ім’я, прізвище, а також придумати пароль.
Пароль має бути не менше 8 символів, містити літери різного регістру та спеціальні знаки на кшталт #$%.
Потім вам потрібно вказати вашу дату народження й адресу. І тут у мене почалися проблеми.
Спочатку я ввів адресу та поштовий індекс адреси прописки – усе-таки всі мої картки підв’язані саме на неї. Мені видало помилку. Ввів адресу фактичного місця проживання – те саме. Усе заповнював українською.
Подумав, що треба заповнювати англійською. Зробив для обох адрес. Нічого не змінилося – система пропонувала перевірити дані та повторити спробу.
Заповнив усі рядки російською. Теж не допомогло.
Звернувся по допомогу до колеги. Він реєструвався з телефона, усе заповнював англійською. Спрацювало з першої спроби. Це відняло у нього десь хвилини 3 часу, а я вже майже годину стирчав на четвертому кроці.
Вирішив завантажити застосунок (Android, iOS).
Процес реєстрації такий самий як і з комп’ютера: спочатку треба вказати свій номер телефону та підтвердити його (код підтвердження заповнився автоматично після приходу SMS), вказати ім’я та прізвище (цього разу написав їх англійською мовою, адже весь інтерфейс застосунку був англійською), e-mail, придумати пароль.
А от наступний крок з адресою трохи відрізняється. Вам потрібно почати вводити назву своєї вулиці англійською мовою, а система видасть підхожі варіанти.
Вулиця, на якій я фактично проживаю, у списку знайшлася. Поштовий індекс підтягнувся автоматично, але неправильно. Відредагував, зазначив номер будинку, квартиру. І знову мені видало помилку. Довелося починати з початку.
Після вибору вулиці, яка випала зі списку, я нічого не чіпав. Залишив усі дані, які автоматично підтягнулися. Еврика! Мене пропустило на наступний крок – підключення картки.
Тут потрібно ввести її номер, період дії та CVV/CVC (три цифри на звороті картки). Я підв’язував свою Чорну картку від monobank.
Для України наявність банківської картки – обов’язкова. А от, наприклад, у США до гаманця PayPal замість картки можна підв’язати банківський рахунок.
Зверніть увагу, що клієнти, які використовують картку MasterCard від Універсал Банку (включно з monobank), Альфа-Банку та Укргазбанку, можуть не мати можливості використовувати цю картку для переказу коштів зі свого гаманця PayPal. Для переказу коштів можна використовувати картки Visa, випущені цими банками, пояснюють в PayPal.
Насамперед потрібно підтвердити свій e-mail. Для цього перейдіть за відповідним посиланням з листа, який ви отримали на пошту, вказану під час реєстрації.
Потім зайдіть у розділ «Wallet» («Счет» російською – ред.) та клацніть по прив’язаній картці.
Праворуч, під зображенням картки, буде повідомлення щодо верифікації картки. З неї спише 1,95 дол. (у мене зняло 58,69 грн), а натомість прийде код у форматі:
PP*0000CODE
Тільки замість нулів там будуть якісь інші цифри. Ці цифри й треба ввести у відповідне поле.
Гроші вам повернуть протягом 1-3 робочих днів.
У профілі ще можна додати номер паспорту чи ID-картки. Не знаю наскільки обов’язковим є цей пункт, але я додав свій закордонний паспорт.
Ви також можете дати доступ застосунку до своєї контактної книги на телефоні, він знайде користувачів, які вже мають PayPal.
Наразі PayPal скасувала всі комісії для грошей, які поступають на українські рахунки, та на ті, які українці переказують. Такий режим триватиме до 30 червня 2022 року. Далі рішення ухвалюватиметься з огляду на ситуацію в країні.
Загалом же у разі міждержавних переказів у PayPal комісія може складати від 0,4% до 1,5% – це залежить від країни.
PayPal добре підходить для невеликих платежів, адже у разі використання SWIFT левову частку з’їли б саме комісії.