Батальйон фіндопомоги для України
Які країни допомогли або планують допомогти нашій країні у війні з рашистами
З огляду на це десятки країн світу кинулися допомогти Україні, надаючи їй гуманітарну, фінансову та військову підтримку. Згадаймо події минулих днів війни та розповімо, які країни стали на бік України.
Актуальна інформація про війну росії проти України – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоби бути в курсі подій.
Однією з перших країн, що кинулися на допомогу нашій державі, виявилася Німеччина: попри відмову на постачання зброї у січні цього року, 26 лютого влада країни все ж таки направила Україні 400 реактивних гранатометів, 500 одиниць ПЗРК Stinger та 1000 протитанкових засобів.
Крім того, на початку березня уряд Німеччини передав перший транш фіндопомоги у розмірі 4,5 млн євро для ДСНС України, а також спецодяг, спорядження та техніку для спецслужб.
Надалі країна планує відправити ще 38,5 млн євро екстреної гуманітарної допомоги.
Найважливішим і найбільшим помічником у війні з росією виявилася саме Польща. Тут активно почали приймати українських біженців, надавати людям житло та роботу, а також постачати продовольство та виплачувати допомогу.
За 19 днів битв України та Росії Польща встигла направити 1 млрд євро підтримки на умовах свопу (повернення коштів пізніше за тим же курсом – ред.). Тони гуманітарної допомоги – їжа, медикаменти, одяг тощо. Польща також підтримала вступ України до ЄС. Передала 100 мінометів, 1,5 тисяч боєприпасів, 8 безпілотників та сотні шоломів.
Не слід забувати і той факт, що уряд розпорядився приймати біженців навіть без закордонних паспортів та відкритих віз.
Підтримати Україну вирішила і Організація Об'єднаних Націй, яка ще 25 лютого, через добу вторгнення російських військ, розпорядилася виділити 20 млн євро на підтримку операцій на Донбасі та в інших областях країни, забезпечуючи людей і співробітників спецслужб медичними послугами та допомогою, житлом, їжею та продовольством.
На початку березня 2022 року ООН почала активно розгортати гуманітарні операції в Україні, а також закликати весь світ зібрати 1,7 млрд доларів для екстреної допомоги країні.
Євросоюз також не залишився осторонь подій, що відбуваються, а його глави розпорядилися виділити суму до 2 млрд євро на підтримку «зеленої» економіки, трансформацію сільської місцевості, прискорення цифровізації, поліпшення стану розвитку водневої енергетики та реструктуризацію пунктів перетину кордонів для зменшення черг.
3 березня було підписано Меморандум про передачу 1,2 млрд євро фіндопомоги Україні. Через два дні ЄС вирішили направити ще 668 млн євро.
Перший транш, спільно з гуманітарною допомогою, надійшов 6 березня на суму 500 млн євро. 12 березня Україна отримала 300 млн євро від загальної суми в 1,2 млрд, а друге надходження очікується вже через тиждень.
Крім того, ЄС також не відмовив країні у постачанні військової техніки та зброї, що відбувається вперше в історії. Раніше Євросоюз ніколи не фінансував та не постачав зброю в інші держави.
Наприкінці лютого за рішенням ЄС Бельгія надіслала 3 тисячі автоматів та 200 протитанкових знарядь, Швеція – ще 5 тисяч протитанкових засобів, а Чехія – зброю та техніку на суму 18 млн євро.
Раніше ЄС повідомив, що її країни-учасниці також передадуть ще 70 військових літаків. Але хура й досі там. Ідею про передачу літаків відкидають, бо не хочуть прямих зіткнень з росією.
Уряд країни ще 25 лютого затвердив передачу 50 млн євро на потреби України.
Крім того, держава готується направити ще 2,5 тисячі автоматів, 70 тисяч сухпайків та 1,5 тисячі протитанкових боєприпасів.
Через 3 дні з початку війни в Україні Рада Директорів Міжнародного Валютного Фонду висловила готовність виділити 1,4 млрд доларів країні інструментом швидкого фінансування.
10 березня Рада погодила передачу суми, з якої країна вже отримала 312 млн доларів.
МВФ також оголосив про підготовку пакету в розмірі $3 млрд на найближчі місяці для України.
Так, допомогу Україні надав навіть Китай, який раніше став на бік Росії. Місцевий Червоний хрест надіслав нашій країні гуманітарну допомогу на суму майже 800 тис. доларів.
У порівнянні з іншими державами, така підтримка є незначною, але все ж таки дуже важливою і вагомою.
28 лютого влада країни анонсувала відправку першого пакету гуманітарної допомоги Україні загальною вартістю 5 млн доларів США.
Крім цього, Шотландія також направить до нашої країни медикаменти та різне медичне обладнання.
Одним із головних партнерів України виступила і Франція. У день початку війни президент країни Еммануель Макрон розпорядився про відправку в Україну оборонних засобів та систем розмінування.
Держава також заявила про готовність прийняти понад 2500 біженців із України. Важливо й те, що саме Франція зі складу ЄС направила 300 млн євро із загальної суми допомоги від Євросоюзу в 1,2 млрд.
Президент Джо Байден спершу вирішив виділити 2,7 млрд доларів на допомогу Україні, але пізніше переглянув своє рішення, схваливши відправку вже 13,6 млрд доларів.
Половину суми президент передає для посилення озброєння та відправлення військ США до країн Східної Європи, а другу половину надання гуманітарної та економічної допомоги країні.
Влада Сполучених Штатів також видала Україні близько 200 ПЗРК Stinger, а в майбутньому планують передати протитанкові системи та стрілецьку зброю на суму в 200 млн доларів.
Речник Міністерства оборони США Джон Кірбі 31 березня повідомив, що Сполучені Штати вже відправили в Україну перші літаки з оборонною допомогою, яка передбачає 30 партій зброї, зокрема, системи ППО. За його словами, поставки відбуваються щодня.
Уряд цієї північної країни розпорядився виділити 226 млн доларів на гуманітарну допомогу Україні.
Також скандинавська країна виділяє 200 млн крон (близько 20 млн євро) для підтримки спроможності органів влади в Україні сплачувати зарплати та соцвиплати.
Крім того, влада держави також вирішила передати в країну 2000 протитанкових гранатометів.
7 березня уряд Сполученого Королівства ухвалив рішення виділити 100 млн доларів Україні безпосередньо до бюджету країни для відновлення її економіки.
Влада Британії також заявила про намір відправити в Україну системи ППО. Окрім іншого, зараз королівство готується виділити ще 300 млн доларів для надання гуманітарної та екстреної допомоги нашій країні.
Також Велика Британія передала нам зенітні ракетні комплекси StarStreak, які можуть знищувати повітряні цілі на дальності до 7 км як по висоті, так і по дальності.
Жителі та волонтери Нідерландів за одну добу 7 березня зуміли зібрати понад 106 млн євро на допомогу жертвам війни в Україні. 15 млн євро із зазначеної суми виділить особисто уряд країни.
Збір триває, а тому очікуваний розмір фіндопомоги може бути ще більшим.
Крім коштів, влада Нідерландів ще 27 лютого направила в країну 50 гранатометів Panzerfaust 3 з 400-ми боєприпасами до них, 200 ПЗРК Stinger, 100 одиниць снайперської зброї та 30 тис. боєприпасів до них, а також.
Зараз королівство готується передати ще додатково два переносні радари для спостереження Squire та 5 радарів для виявлення зброї Firefinder.
З початку війни в Україні влада Чехії направила 181 млн крон фіндопомоги нашій країні, надавши автомати, вогнепальну зброю, гвинтівки та різні боєприпаси.
Пізніше уряд виділив Україні ще 100 млн євро у вигляді гуманітарної та військової допомоги, а неурядові організації продовжують збирати в середньому 3 млн євро щодня.
Нещодавно стало відомо, що влада збирається передати Україні ще близько 31 млн доларів.
З початку війни в Україні та широкоформатного вторгнення російських військ на нашу територію влада держави набула небувалої підтримки з боку інших країн.
Щодня Україна отримує мільйони доларів фіндопомоги, а також тонни продовольства та боєприпасів.
Список країн, які простягли Україні руку допомоги, постійно поповнюється. З такою підтримкою, за словами багатьох аналітиків та політиків, перемога нашої країни вже не за горами.
Слава Україні!