Страхування авто в умовах війни
Ключове, що треба знати
До початку повномасштабного вторгнення рф питання автострахування стояло не так гостро. В договорах з компаніями відповідного напрямку прописувалися можливості компенсацій у випадках:
- крадіжки;
- аварії;
- пошкодження в разі якогось стихійного лиха.
Зараз воєнний час вніс певні особливості у вибір.
До речі, завдяки Finance.ua у вас є чудова можливість оформити найвигідніший поліс каско. Залишайте заявку, та ми підберемо для вас найвигідніші пропозиції.
Загалом під час автострахування увагу для забезпечення оптимального рівня захисту звертають на наступні ключові аспекти:
1. Вид страхування.
Можна обрати собі:
- ОСЦПВ. Обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів з вартістю поліса 1468 грн. Яке у разі ДТП, що сталося з вини застрахованої особи, покриває збитки, завдані іншим;
- Каско. Яке покриває збитки автомобіля застрахованої особи у разі викрадення, ДТП, стихійного лиха, вандалізму та ін. Вартість ~ 2% від ціни транспортного засобу.
2. Сума страховки та ліміт відповідальності.
Радимо перевірити, яку саме суму страхова компанія максимально буде виплачувати в разі настання страхового випадку. Зауважимо, що ліміт для ОСЦПВ регулює закон, а в плані каско суми можуть різнитися, суттєво варіюватися, залежно від договору.
3. Умови франшизи.
Франшизою називають суму, яку власник покриває самостійно у разі настання страхового випадку.
Чим франшиза вище, тим вартість страхового поліса нижча. Але поміркуйте над цим. Чи варто економити?
4. Винятки поліса.
Без поспіху слід ознайомлюватися з переліком випадків, які страховим полісом не покриваються. Це, наприклад, можуть бути збитки, отримані внаслідок водіння в стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння, внаслідок участі в злочинних діях та ін.
Деколи компанії прописують й не зовсім зрозумілі потенційному клієнту випадки. Краще стосовно всього, що викликає хоч якого рівня нерозуміння, одразу все з’ясовувати та фіксувати.
5. Репутація страховика та рівень запропонованого сервісу.
Не лінуйтеся дослідити реальні відгуки про вподобану страхову компанію. Поцікавтеся наступним:
- рівнем підтримки;
- швидкістю виплат;
- професійністю та ін. відомостями з досвіду «попередників».
6. Додаткові страхові послуги.
Із метою збільшити коло клієнтів все більше страховиків пропонує цікаві опції додатково. Наприклад, вони передбачають:
- евакуацію авто;
- допомогу на дорозі;
- заміну скла та ін.
Перевірте, чи вони вам потрібні. Чи є сенс сплачувати за ці послуги?
7. Ціна поліса.
Порівняйте уважно вартість різних полісів в різних компаніях. Не забувайте враховувати разом із цим й такі фактори, як умови та надійність. Тобто лише на ціну договору не орієнтуйтесь. Все оцінюйте пропорційно.
До речі, на Finance.ua можна швидко та зручно оформити поліс онлайн. Порівнюйте ціни та вигідно оформлюйте поліс за посиланням.
8. Умови договору (особливо те, що прописується дрібним шрифтом).
Попередньо без поспіху та дуже уважно вичитуйте договір страхування. Краще продивіться його кілька разів, щоб не було у майбутньому непотрібних нікому непорозумінь.
Уважно дивіться «дрібний шрифт» та загалом всі додаткові умови. Не поспішайте. Підпис ставте лише тоді, коли все зрозуміло, коли є повна впевненість в тому, що договір та компанія-страховик обрані вірно.
Щоб обрати собі автострахування найбільш відповідного варіанту та з гарантією потрібного фінансового захисту, не завадить здійснити наступні кроки:
- оцініть потреби та ризики. Передбачити події, звісно, не вийде, але врахувати місцеперебування, вік, умови дорожнього руху зі статистикою відносно ДТП в регіоні буде зовсім не зайвим. Нелегке завдання. Але його виконання допоможе мінімально визначити потрібний рівень покриття страховки;
- зверніть увагу на різні види страхування, на переваги, на недоліки кожного. Порівняйте їх.
Наприклад, головне призначення ОСЦПВ полягає в покритті збитків, які під час використання авто були завдані майну чи стороннім особам. Страховка ця обов’язкова в Україні для всіх автовласників. Її призначення — захистити від витрат за потенційну шкоду, яку можна завдати іншим водіям, або пішоходам, або пасажирам.
Зауважимо, що поліс має доволі обмежене покриття. Причому витрати просто на авторемонт він не передбачає.
До речі, за законом ліміт стосовно відшкодування шкоди життю та здоров’ю людей складає 320 тис. грн, а майну — 160 тис. грн. Запам’ятайте це. Або збережіть собі про всяк випадок.
Ще доволі важливий недолік полягає у врахуванні під час розрахунків збитків амортизації авто. Тобто власник транспорту віком понад 5−7 років суму відшкодування отримає меншу, ніж володар нового авто.
Так, це невірно, несправедливо та буде виправлятися в законі, але коли — невідомо.
Тож, поки ще треба турбуватися про ліміти захисту самостійно та за допомоги доступних добровільних полісів.
Коли плануєте виїзд власним авто за кордон. На такий випадок є окремий, аналогічний Автоцивілці поліс. Називається «Зелена картка». Ціна його регламентована та контролюється МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро України). Випуск здійснюють виключно страховики, які є членами цього бюро. Ціна від 87 37 920 грн. Залежить від типу транспорту, території та терміну дії.
Зібралися за кордон на відпочинок або у відрядження на авто? Тоді подбайте про купівлю Зеленої картки. На Finance.ua можна оформити поліс онлайн за 3 хвилини.
На завершення про каско (комплексне автомобільне страхування). Цей варіант хоч і має високу (відносно) вартість, але визнаний одним з кращих видів страхування. Саме каско пропонує захист і від викрадення, і від ДТП, і від пошкоджень сторонніми предметами, і від протиправних дій, і від багатьох інших негараздів.
Зазвичай поліс цього типу вигідно оформлювати для транспорту віком до 4 років. Але ліміти виплат за ним обмежені, покриття за іншими ризиками не передбачені.
Настав час обирати?
Почніть з порівняння умов та вартості. Вивчайте пропозиції з урахуванням:
- покриття (тобто, які конкретно ризики покриватиме обраний поліс);
- франшизи та обмежень (франшиза — це гроші, які ви самостійно будете вкладати в ремонт до отримання страхової виплати);
- вартість (з урахуванням послуг);
- репутації компанії. Рейтинги зараз можна передивитися віддалено, оцінити позиції та загальні показники страховика (наприклад, в IBI-рейтингу).
До речі, за допомогою спеціально розроблених сервісів ви можете не лише обрати оптимальний для себе варіант страхування, але й зручно й швидко його оформити. За посиланням більше.
Клієнтський сервіс та досвід мають величезне значення. Краще співпрацювати з такою компанією, яка має широку офісну мережу, пропонує дистанційне врегулювання та прямі грошові виплати.
Готуйтеся до ухвалення рішення заздалегідь. Це принесе користь та впевненість в майбутньому. І обов’язково консультуйтеся стосовно всіх особливостей обраного поліса. Орієнтуватися виключно на інформацію в матеріалі не можна. Вона надається виключно для ознайомлення та загального розуміння.