0 800 307 555
0 800 307 555

Без підтоплень і форс-мажорів: як законсервувати та застрахувати свою нерухомість, якщо ви від’їжджаєте надовго

Які пропозиції є на ринку

Якщо ви плануєте тривалу поїздку, через яку не матимете доступу до своєї нерухомості, але не хочете пускати в оселю квартирантів, потрібно заздалегідь потурбуватися про безпеку майна. І йдеться не тільки про те, що у ваше помешкання можуть вдертися злодії, адже окрім крадіжки можуть трапитися інші надзвичайні ситуації, наприклад, пожежа або потоп. Бути готовим до неприємних сюрпризів – застрахувати своє майно.
Зміст

У статті розповімо про варіанти страхування майна, які сьогодні пропонують компанії на ринку, чи можна розраховувати на виплату, якщо квартира або будинок постраждали від ворожих обстрілів і що обов’язково треба зробити перед тривалою відсутністю.

Ще більше про страхування ми пишемо в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Готуємося до від’їзду

Очевидно, що перевезти всі цінні речі, які є в квартирі або будинку, до родичів чи друзів – неможливо. Але найцінніші, такі як ювелірні вироби або готівка – бажано.

Якщо неможливо домовитися з кимось, хто зміг би прихистити ваші скарби, завжди можна орендувати індивідуальний сейф у банку. Послугу пропонують як державні, так і недержавні установи. Ціни доволі демократичні й залежать від розміру сейфа та терміну оренди. У середньому виходить 20-30 грн на добу.

Окрім готівки та ювелірних виробів у банківській комірці можна зберігати цінні папери, витвори мистецтва, документи й інші цінності.

Перед від’їздом не забудьте перекрити всі вентилі, які є в оселі – газ, вода. Вимкніть усі електроприлади, від’єднайте їх від розеток, вимкніть автомати (викрутіть пробки) на лічильнику. Не знеструмлюйте оселю, якщо там встановлена сигналізація.

Не забудьте про бойлер, холодильник, електроплити, кондиціонер й інші прилади, якими ви користуєтеся щодня і не замислюєтесь, що вони постійно ввімкнені в мережу.

Холодильник обов’язково звільніть від усіх продуктів, інакше вони зіпсуються. Запах просочить не лише сам холодильник, а й усю квартиру.

Знайдіть довірену особу, якій зможете залишити зв’язку ключів. Це можуть бути родичі, друзі, колеги або сусіди.

По-перше, передбачити все неможливо, можуть виникнути ситуації, коли до вашого помешкання потрібний буде терміновий доступ. Наприклад, щоб закрити плівкою вибиті вибухом вікна – усе-таки в країні триває війна.

По-друге, під час мандрів ви можете банально згубити свою зв’язку ключів. В Україні багато фірм, які пропонують послугу аварійного відкриття замків, але це – зайві витрати.

Якщо в квартирі ніхто не житиме понад місяць, зверніться з відповідними заявами до надавачів комунальних послуг, щоб не було нарахувань. Детальніше про це читайте в статті.

Роздайте всі кімнатні рослини та знайдіть прихисток для домашніх тварин, якщо не можете взяти їх із собою. Без належного догляду вони просто загинуть.

Страхуємо майно

Страхування майна – добровільний вид страхування. Обов’язковим він стає лише за умови іпотечного кредитування, адже без страховки банки не видають кредит.

Фізичні особи можуть страхувати:

  • квартиру, будинок та їхнє оздоблення;
  • домашнє майно – меблі, побутову техніку тощо;
  • садовий реманент;
  • присадибні будови – гараж, альтанку, паркан, криницю тощо.

Що цікаво, страхувати майно можуть як його власники, так і орендарі на підставі права користування. У такому разі мають бути відповідні документи, які це право підтверджують, наприклад, договір оренди.

Одна з опцій, яку пропонують страховики – страхування відповідальності перед сусідами. Тобто, якщо власник поліса, скажімо, затопить сусідів знизу, то компенсацію матеріальної шкоди виплачуватиме страхова компанія.

Сьогодні на ринку є різні програми страхування майна з різноманітною комбінацією ризиків:

  • вогневі ризики: пожежа, удар блискавки, вибух (зокрема газу), загоряння електроприладів, падіння пілотованих літальних апаратів або їхніх частин. Вогневі ризики є ключовою складовою договору страхування майна;
  • дія води: затоплення, аварії водогінних і каналізаційних мереж, опалювальних, пожежних, спринклерних або інших систем і т. д.;
  • стихійні явища: урагани, зливи, повені, град, просідання ґрунту тощо;
  • протиправні дії третіх осіб: крадіжка, розбій, грабіж, умисне знищення, підпал й інші.

Чим більше ризиків покриватиме договір, тим дорожчим він буде.

Зараз можна замовити страхування житла без попереднього огляду й оцінки майна. Але майте на увазі, що розмір страхової суми не повинен бути нижчим, ніж вартість застрахованого майна.

Уважно перечитайте перелік ризиків, які входять до типового договору та відмовтесь від усього зайвого. Наприклад, землетрус, принаймні такий, що може призвести до руйнувань, в Україні – маловірогідний. Враховуйте особливості вашого помешкання та властиві для вашого регіону ризики.

Також зверніть увагу на період очікування, тобто проміжок часу від дати набрання чинності договору страхування, протягом якого страхове покриття за цим договором не діє, і франшизу – частина збитків, що не відшкодовується страховиком.

Погляньмо, що пропонують страхові компанії (розміщені за алфавітом).

Арсенал Страхування

Страхує житловий будинок або квартиру, включно з ремонтом (внутрішнє оздоблення стін, стелі, підлоги, вікон та дверей) і конструктивними елементами приміщення.

Страхова компанія відшкодовує матеріальний збиток внаслідок таких подій:

  • пожежа, удар блискавки, вибух газу;
  • стихійні явища;
  • пошкодження водою;
  • протиправні дії третіх осіб;
  • умисне заподіяння шкоди або знищення майна;
  • падіння літальних апаратів.

Оформити поліс можна онлайн без огляду й опису майна. Страхове відшкодування виплачується протягом 5 днів після отримання повного пакета документів. Відшкодовується не тільки вартість матеріалів, але і вартість ремонтних робіт без урахування зносу.

VUSO

Електронний поліс можна оформити за 5 хвилин без огляду й опису майна. Строк дії договору – від 1 місяця до 1 року. Є варіант оформити страхування за підпискою – від 50 грн/міс.

Компанія страхує нерухомість (стіни, перегородки, балкони), конструктивні елементи (труби, теплове й електрообладнання, системи кондиціювання), елементи оздоблення та ремонту (шпалери, фарба, дизайнерські конструкції), предмети домашнього користування (меблі, електроніка, побутова техніка), відповідальність перед сусідами.

Максимальна вартість страхування – 3 млн грн. У разі, якщо ваше майно дорожче, можна залишити заявку, представники компанії обіцяють підготувати персональну пропозицію. Мінімальна сума – 250 тис. грн.

Компанія додатково компенсує витрати на ліквідацію наслідків пожежі або вибуху в межах 1% від страхової суми по майну.

INGO

Страхують квартири, житлові будинки, дачі, майно в приміщеннях (наприклад, меблі й інші предмети інтер’єру, побутова техніка), внутрішнє оздоблення й інженерні комунікації, витрати на ремонт і реконструкцію.

Страхування проводиться без попередньої оцінки й опису майна.

Водночас підставою для визначення страхової суми може бути оцінювальна, дійсна або відновлювальна вартість застрахованого майна.

За угодою сторін може бути передбачений інший базис визначення страхової суми – балансова, контрактна вартість тощо.

Ризики типові:

  • пожежа;
  • стихійні лиха;
  • протиправні дії третіх осіб;
  • вибух газу;
  • пошкодження водою з водопровідних систем.

Страхова група ТАС

Пропонує програму «Повний житлозахист», у межах якої страхувальник отримує захист оселі, захист відповідальності й ексклюзивний захист.

Можна застрахувати:

  • квартиру;
  • житловий будинок і додатково до нього господарські споруди з улаштуванням фундаменту (літня кухня, гараж, баня та сауна, сарай, критий басейн, зимовий сад, майстерня, будинок охорони, паркан);
  • рухоме майно (меблі, предмети декору, техніка й обладнання);
  • відповідальність перед третіми особами за шкоду, завдану внаслідок експлуатації застрахованого майна.

Ексклюзивний захист – розширене покриття ризиків пожежі та дії води з необережності клієнта та при проведенні поточних ремонтних робіт в застрахованому приміщенні.

Є розширення на першу допомогу – прискорена виплата страхового відшкодування (в межах 5 робочих днів) на витрати першої необхідності (тимчасове житло, їжа, одяг тощо) при визнанні застрахованого житла непридатним для проживання внаслідок страхового випадку.

СГ ТАС також страхує коштовні речі – ювелірні вироби, хутро, картини.

За договором страхування не застосовується коефіцієнт зносу – страхувальник отримує вартість аналогічного майна за сучасними цінами в новому вигляді.

Для оформлення поліса треба завітати в офіс компанії або домовитися про зустріч з консультантом у зручному для вас місці.

Universalna

Страхування квартир має три пакети:

  • Економ – для страхування орендованих квартир, яка допоможе орендарям уникнути конфлікту із власниками. Оптимальний набір ризиків за доступну ціну.
  • Стандарт – оптимальний продукт для власника квартири. Додатково включена опція «Відповідальність перед сусідами».
  • Апартаменти – найширша програма за страховим покриттям. Вона покриває ризики страхування майна, відповідальність перед сусідами та ризики пошкоджень побутових предметів – меблів, предметів домашнього вжитку, скляних конструкцій, техніки тощо.

Страхування будинків також налічує три пакети:

  • Будинок (до 100 кв. м) – пропозиція для власників невеличких будинків. У програму входить покриття основних найпоширеніших ризиків.
  • Маєток (до 250 кв. м) – входить додаткова опція «Відповідальність перед сусідами».
  • Резиденція (від 250 кв. м) – максимальне широке страхування.

Компанія надає 10% знижки на страхування майна при наявності чинного договору повного каско від Universalna.

Страхування від воєнних ризиків

За словами генерального директора Асоціації «Страховий бізнес» В’ячеслава Черняховського, окремого продукту страхування воєнних ризиків немає.

«Ми говоримо або про зняття винятків за воєнними ризиками (до війни в більшості договорів за всіма видами страхування бойові дії були винятками), або про спеціальні додаткові умови (опції), які доповнюють популярні договори», – каже він.

Тобто клієнт страхової компанії може або запропонувати додати покриття воєнних ризиків до вже наявного в нього договору за додаткову оплату, або укласти договір, де є опція та певний ліміт покриття саме за воєнними ризиками.

Голова компанії «Арсенал Страхування» Сергій Авдєєв додає, що страхові намагаються сприяти клієнтам і брати на себе частину покриття воєнних ризиків. Однак вона незначна. Наприклад, за полісами каско чимало компаній покривають тільки 10% вартості воєнних ризиків.

«Лише серед учасників нашої асоціації близько десятка компаній пропонують різні продукти з покриттям воєнних ризиків, вже є приклади виплат за такими договорами. Безперечно, у клієнта, який хоче застрахуватися від воєнних ризиків, є вибір страхових продуктів з урахуванням умов та обмежень», – уточнює Черняховський.

Отже, якщо ви хочете застрахувати своє майно від ракет і дронів, уточнюйте у страхової компанії, чи це можливо та які обмеження передбачені.

Пам’ятайте, що жодна компанія не візьметься страхувати майно в зоні активних бойових дій або тимчасової окупації.