0 800 307 555
0 800 307 555

Автострахування в Європі для українців: де заощадити

Корисні поради

З 24 лютого, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України, понад 4,1 млн українців виїхали за кордон. Основний напрямок – Європа. Виїзд до Європи на власному транспорті – зручний, але недешевий варіант. Якщо пересування поїздом або автобусом для біженців з України зараз безкоштовне, то оплачувати пальне для вашого авто ніхто не буде. А ще є платні дороги, СТО, страховки.
Зміст

Деякі європейські країни зробили послаблення для біженців із України. Вони видають на транспортні засоби українців безкоштовні страховки, або ж пропонують поліси з великими знижками. Але так далеко не скрізь.

У цій статті розберемося: де не варто переплачувати за автострахування, а де його потрібно придбати.

Ще більше корисних порад – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Польща

На сьогоднішній день Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України – понад 2,4 млн осіб. Польський уряд максимально спростив українцям умови для перетину кордону, зокрема для тих, хто в'їжджає в країну на особистому автотранспорті.

При перетині кордону Польщі можна оформити безкоштовну страховку – Автоцивілку на 1 місяць. Її надають три страхові компанії:

  • PZU;
  • ERGO;
  • Warta.

Така страховка діє лише на території Польщі. Після закінчення терміну вам доведеться оформити новий поліс.

Якщо плануєте їхати вглиб Європи, майте на увазі — вам необхідно мати Автоцивілку кожної «транзитної» країни, через яку ви проїжджатимете.

Істотно заощадити вам дозволить Зелена картка. Це, по суті, та сама Автоцивілка, тільки міжнародного зразка. На сьогоднішній день вона діє у понад 40 країнах, тобто у всій Шенгенській зоні та деяких країнах СНД.

Для розуміння: поліс Автоцивілки на рік у Польщі коштує близько 400 євро. Зелена картка на такий же період коштуватиме вам 6899 грн, тобто 212 євро (станом на 3 квітня – ред.).

Вигідно купити Зелену картку ви можете за допомогою онлайн сервісу страхування на Finance.ua. Ми надаємо 50% знижку на страхові поліси до 1 місяця, а також гарантуємо можливість подовження дії вашого полісу з-за кордону.

Чехія

Чехія також надає безкоштовну страховку — Автоцивілку на 2 місяці. Така страховка діє тільки на території Чехії. Виїхати з нею в іншу країну вам не вдасться, а після закінчення терміну дії цього поліса потрібно буде оформити нову страховку.

Для українців у Чехії створили спеціальну гарячу лінію з питань автострахування: +420 251 032 834.

Молдова

Ніхто з прикордонників — ні українських, ні молдавських — не перевірятиме у вас наявність Зеленої картки. Проте після в'їзду на територію Молдови українці матимуть 24 години на придбання страхового поліса. Або це буде місцева Автоцивілка, або Зелена картка, виписана молдавською страховою. Найвигідніше заздалегідь придбати Зеленую картку в Україні.

Німеччина

Німці дозволили українцям перебувати на території своєї країни без страхового поліса до 31 травня 2022 року. У разі ДТП відповідальність бере на себе місцеве страхове бюро – аналог нашого МТСБУ.

Взагалі страхування цивільної відповідальності (haftpflicht) – обов'язковий згідно із законом у Німеччині вид автострахування. Поліс покриває весь збиток, який може бути завдано третім особам та транспортним засобам у разі аварії. Відповідно до місцевих інструкцій такий вид страхування – друга за важливістю форма після медичного страхування.

Якщо ви плануєте затриматись у Німеччині після 31 травня, краще подумати про страховку заздалегідь.

Угорщина

На кордоні українці можуть придбати автострахування за зниженою ціною. Поліс на 30 днів коштуватиме 3 євро. Це так званий поліс Прикордонного страхування, який діятиме в країнах ЄС та Швейцарії.

Стандартна ціна такого поліса 240 євро.

Після закінчення терміну доведеться купувати повноцінну страховку.

Данія

Для біженців з України країна надає поліс прикордонного страхування на 30 днів безкоштовно. Потрапити до Данії на авто можна через Польщу та Німеччину.

Естонія

Країна надає поліс Прикордонного страхування до 3 місяців безкоштовно, проте залишає за собою право скасувати це рішення в будь-який час.

Австрія

Наразі немає знижок або безкоштовних автостраховок, але країна підтримала українців і звільнила від оплати віньєтки (віньєтка у формі наклейки продається в австрійських автоклубах, поштових відділеннях, на заправках, поширюється разом з газетами та журналами – ред.) для пересування. Поки що термін безкоштовного пересування не озвучено.

Ціна питання

Наявність страхового поліса для авто — обов'язкова умова законного перебування вашого транспорту в Європі. Ви можете оформити поліс Зелена картка, що діє на території всієї ЄС, та вільно пересуватися, або локально в певній країні оформити Автоцивілку.

Трохи математики: Автоцивілка в Європі в залежності від країни коштує від 400 до 900 євро на рік. Придбана в Україні Зелена картка на рік – близько 200 євро. Економія значна, а переплата в наш час — недоступна розкіш.

За відсутність полісу автострахування штраф залежно від країни може становити від 150 до 1 тис. євро.

Що робити, якщо безкоштовний поліс закінчується, а ви поки що не плануєте повертатися?

Тут є два варіанти:

Найближча можлива дата початку дії полісу – наступного дня після оформлення.

Купити Зелену картку можна на період від 15 днів.

На Finance.ua вартість поліса – 394 грн. Оформлення триватиме до 15 хвилин. Наші менеджери, які працюють в екстремальних умовах 24/7, завжди готові проконсультувати вас.

***

У кожній із країн ЄС умови з автострахування для українців змінюються дуже швидко. Дедалі більше країн дають безкоштовні страховки щонайменше на місяць. Однак не варто обманюватись – цей час пролетить дуже швидко.

Уважно стежте за дією безкоштовного поліса, оформляйте страховки не переплачуючи, щоб не нарватися на штраф у такий нелегкий час.