0 800 307 555
0 800 307 555

Вартість життя в США: скільки коштує найнеобхідніше

Порахували, в яку суму обійдеться життя за океаном

Сполучені Штати Америки вже не одне десятиріччя ваблять багатьох своїми можливостями, але перш ніж пакувати валізи, варто ретельно зважити всі «за» і «проти». Й головне — розібратися з вартістю життя. Адже те, скільки ви витрачатимете на найнеобхідніше, може суттєво відрізнятися залежно від штату, міста та навіть особистих пріоритетів. Finance.ua розглянув основні статті витрат: житло, транспорт, пальне, медицина, харчування та утримання дитини.
Зміст

Житло: оренда — найбільша стаття витрат

Оренда житла є найбільшою статтею витрат для більшості жителів США. Ціни на оренду дуже залежать від штату та міста проживання і можуть коливатися від кількох сотень до кількох тисяч доларів на місяць.

В середньому по країні орендна плата становить приблизно 1 300−1 500 доларів на місяць, проте ці цифри відображають лише загальну картину. У дорогих штатах, наприклад Каліфорнії, середня орендна плата сягає 2 500−3 тис. доларів на місяць і вище.

У великих містах, таких як Сан-Франциско чи Нью-Йорк, ціни можуть бути ще вищими, сягаючи 4−5 тис. доларів і більше.

На противагу цьому, у більш доступних регіонах, наприклад, у штатах Середнього Заходу, таких як Оклахома чи Луїзіана, оренда однокімнатної квартири може обійтися значно дешевше — у межах 800−1 200 доларів на місяць.

За словами українця Олександра, який понад 10 років проживає в США та отримав там громадянство, вартість оренди житла також дуже тісно пов’язана з рейтингом шкіл у районі: чим кращі навчальні заклади, тим вищі ціни на оренду, оскільки значна частина податків спрямовується на розвиток освіти.

Це створює ситуацію, коли райони з якісними школами стають більш привабливими для сімей з дітьми, що, своєю чергою, підвищує попит та ціни на житло.

Транспорт: особисте авто чи громадський транспорт

Вибір транспорту в США напряму залежить від вашого місця проживання та способу пересування. «Якщо живеш у великому місті, то можна обійтися і без машини», — говорить українка, яка виїхала до Бостона після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Дійсно, у великих містах з розвиненою інфраструктурою, таких як Нью-Йорк чи Бостон, багато мешканців успішно користуються громадським транспортом. Місячний проїзний на автобус чи метро в таких мегаполісах обійдеться приблизно у 100−150 доларів.

Як зауважує мешканець Нью-Йорка, у великих агломераціях завдяки добре розвиненій мережі громадського транспорту цілком реально обійтися без власного авто, що може значно зменшити щомісячні витрати.

Проте, у більшості міст та передмість без власного автомобіля обійтися складно. У такому випадку до основних витрат додаються вартість пального, страхування та регулярне обслуговування.

Так, вартість пального може коливатися від 2.68 до 6 доларів за галон залежно від штату, а річна страховка може становити 800−2 тис. доларів.

«Паливо залежить від штату, тому що ціна складається віл кількості податків (в Каліфорнії ціна може бути 6 доларів за галон, а в Канзасі 2,8 долара)», — ділиться досвідом наш співрозмовник. І це абсолютна правда, враховуючи дані про ціни на бензин: у Каліфорнії за галон (близько 3,8 літра) доведеться викласти 5 доларів і вище, тоді як у деяких південних штатах ціна може бути близько 3,5−4 доларів.

Медицина: дорого, але не завжди страшно

Медичне обслуговування в США часто викликає багато дискусій через свою високу вартість. Більшість американців мають медичне страхування, вартість якого може варіюватися від кількох сотень до понад тисячі доларів на місяць.

Наш співрозмовник ділиться своїм позитивним досвідом: «Не можу сказати чому люди її хейтять в штатах, у мене добра медстраховка, ніколи не мав проблем, навіть зі стоматологією».

Проте, є й інші думки, навіть за наявності страховки, пацієнти часто стикаються з додатковими витратами на візити до лікаря, ліки та інші послуги. Без страхування ж, навіть звичайний візит до лікаря може коштувати сотні доларів, а серйозне лікування — десятки або навіть сотні тисяч.

До речі, якщо треба виїхати в США, то тут буде в пригоді страхування для виїзду за кордон. На Finance.ua можна оформити таку страховку за 5 хвилин. Ловіть посилання.

Харчування: кожен обирає свій шлях

Витрати на харчування залежать від індивідуальних звичок. «Тут все індивідуально, я готую сам собі, не їм джанк фуд, а тому на продукти я витрачаю плюс-мінус 350 доларів на місяць», — коментує один з наших читачів.

Загалом, у середньому одна людина витрачає на продукти в супермаркеті від 300 до 500 доларів на місяць.

Обід у недорогому ресторані може коштувати 15−25 доларів, а вечеря — 25 доларів і вище, причому у великих містах ціни можуть бути значно вищими.

Утримання дитини — це значні витрати

Для сімей з дітьми однією з найважливіших статей витрат є їхнє утримання. Особливо відчутною є вартість дитячих садків та ясел (daycare), яка може суттєво відрізнятися залежно від віку дитини та регіону проживання.

У великих містах та дорогих штатах батькам доводиться щомісяця викладати за послуги дитячого садка від 1 до 2 тис. доларів і навіть більше за одну дитину. Хоча в більш доступних регіонах ця сума може бути дещо нижчою, вона все одно залишається значною частиною сімейного бюджету.

Щодо шкільної освіти, то у Сполучених Штатах Америки існують як безкоштовні державні школи, так і платні приватні. Державні школи фінансуються за рахунок податків і є безкоштовними для дітей, які проживають у межах певного шкільного округу. Більшість американських дітей навчаються саме в державних школах.

Приватні школи є платними, і вартість навчання в них може значно варіюватися залежно від типу школи, її розташування та рівня освіти.

Загалом, ціни на навчання в приватних школах у США можуть коливатися в дуже широкому діапазоні: від кількох тисяч доларів на рік і сягати 20 — 40 тис. доларів і більше на рік у престижних школах.

Крім витрат на освіту, не варто забувати про інші потреби дитини, такі як одяг, харчування, іграшки, різноманітні розваги та медичне обслуговування, що також складають чималу суму в загальних витратах на утримання дитини.

Отже, як бачимо, вартість життя в США сильно варіюється залежно від штату та міста. Дорогі штати пропонують високі зарплати, але й вимагають значних витрат на житло, транспорт та інші необхідні речі. Штати з нижчою вартістю життя можуть пропонувати менші зарплати, але й дозволяють заощаджувати більше.

Категорія Каліфорнія (Сан-Франциско) Нью-Йорк (Нью-Йорк) Техас (Остін) Флорида (Маямі) Алабама (Бірмінгем) Оклахома (Оклахома-Сіті)
Житло (оренда) 2 500 — 4 тис. доларів+ 2 200 — 4 тис.+ доларів 1 500 — 2 500 доларів 1 800 — 3 тис. доларів 900 — 1 500 доларів 800 — 1 400 доларів
Транспорт (пальне) 80 — 150+ доларів 80 — 150+ доларів 60 — 120 доларів 70 — 130 доларів 50 — 100 доларів 50 — 100 доларів
Харчування (на особу) 400 — 600+ доларів 400 — 600+ доларів 350 — 550 доларів 380 — 580 доларів 300 — 500 доларів 300 — 500 доларів
Медичне страхування 500 — 1 тис.+ доларів 500 — 1 тис.+ доларів 450 — 900 доларів 480 — 950 доларів 400 — 800 доларів 400 — 800 доларів
Освіта для дитини 1 500 — 2 500+ доларів 1 400 — 2 400+ доларів 1 тис. — 1 800 доларів 1 200 — 2 тис. доларів 700 — 1 200 доларів 700 — 1 200 доларів