Скільки європейці витрачають на різдвяні та новорічні свята
А також розповімо, в яку суму це обходиться для українців
Для європейських країн Різдво є символом духовних цінностей, як-от мир і любов, милосердя… Новий рік, традиційно, сприймається, як час надій та оновлень.
В Україні, з її багатовіковими традиціями, Різдво є важливою релігійною подією, особливо в православній традиції, а Новий рік — беззаперечним моментом радості та очікування змін.
Звичайно, свята мають і суттєву економічну роль, зміцнюють туристичну та торгівельну галузь. У країнах Європи в цей період спостерігається справжній пік покупок. Популярні різдвяні ярмарки, сезонні товари та прикраси приваблюють величезну кількість місцевих та туристів.
Якщо треба виїхати в Європу або іншу частину світу, то тут буде в пригоді страхування для виїзду за кордон. На Finance.ua можна оформити таку страховку за 5 хвилин. Ловіть посилання.
Кожна країна святкує по-своєму. Наприклад, Швейцарія, Австрія та Німеччина місцевих та туристів вражають щорічними різдвяними ярмарками, де продають й різдвяні традиційні солодощі, іграшки, й різноманітні ремісничі вироби.
У Великій Британії важливим елементом є спів різдвяних гімнів і святковий обід, на якому традиційно подають індичку та пудинг. Підготовка в плані декору також різниться, тож розглянемо все окремо.
До речі, в Україні трохи звичні дати змінили. Нагадуємо:
День Святого Миколая — 6 грудня.
Святвечір — 24 грудня.
Різдво — 25 грудня.
Щедрий вечір — 31 грудня.
Новий рік — 31 грудня.
Василя Великого — 1 січня.
Водохреща — 6 січня.
Стрітення — 2 лютого.
Різдвяні та новорічні свята в Європі супроводжуються значними витратами. Жителі традиційно витрачають гроші на подарунки, на оздоблення власних будинків та прилеглих територій, на святкові частування та подорожі. Витрати, в середньому, залежать від країни, але загалом у світі в економіці це важливий період, який економічно підтримує і торгівлю вроздріб, і туристичну індустрію.
Фото створено за допомогою штучного інтелекту
У Німеччині доволі високі витрати на різдвяні та новорічні свята. Як вдалося дізнатися за допомоги наших вимушених переселенців, що зараз через війну тимчасово проживають на території країни, в середньому на одну людину виходить близько 500−600 євро.
Основними статтями витрат є:
- подарунки. Приблизно по 200 євро на людину. Обирають й просто дорогі речі, й цілком символічні «презенти»: косметику, книжки чи іграшки;
- прикраси для будинку та святкова атрибутика. Приблизно 100−150 євро. У Німеччині, традиційно, прикрашають не лише будинки, а й вулиці, міські площі, створюючи атмосферу свята. Купівля новорічних ялинок є важливим моментом підготовки до свят;
- стіл виходить, у середньому, 150 євро на сім’ю. Різдвяна вечеря включає традиційні страви, такі як качка, індичка, картопляний салат і чисельні десерти.
Більшість німців вважають за краще проводити відпустку на різдвяних ярмарках, або ж гірських курортах, що впливає на додаткові витрати.
У Франції середні витрати на Різдво і Новий рік також варіюються, але в середньому становлять 600−700 євро на людину. Принаймні такі цифри вказують самі французи при обговореннях тем в соцмережах. В основному, гроші йдуть на:
- подарунки (250−300 євро). Зазвичай, французи дарують близьким ювелірні прикраси, дизайнерський одяг чи косметику;
- прикраси та святкову атрибутику для будинку (80−100 євро). Французам притаманно прикрашати оселі. В країні дуже полюбляють новорічні вечори, тож купують не лише красиві ялинки, а ще до них свічки та різні додаткові аксесуари;
- святковий стіл (на сім’ю приблизно 200 євро). Святкова французька кухня відома неповторними шедеврами. Серед пригощань найчастішими є морепродукти, foie gras (паштет з печінки качки або гусеняти. — Ред.), устриці, а також, звичайно, знамениті вина та бургундське м’ясо.
Довгоочікувані новорічні канікули більшість французів використовують для подорожей чи власною країною, чи сусідніми. Особливо популярні в цей час зимові курорти.
В Італії в гостях у родичів нещодавно побувала знайома автора цього матеріалу, тож за словами «справжнього свідка»: різдвяні та новорічні витрати можуть становити приблизно 500 євро на людину. Однак сума ця суттєво різниться, залежно від регіону.
Фото створено за допомогою штучного інтелекту
На подарунки витрачають близько 150−200 євро. Традиційно, італійці своїм рідним та близьким дарують модні аксесуари, солодощі та місцеві делікатеси.
На святкові атрибути та прикрашання оселі витрачають близько 70−100 євро. Італійцям подобаються не лише різдвяні ялинки, а ще й стенди з фігурками «presepi», що символізують Різдво.
Стосовно столу. У італійців виходить близько 150 євро на сім’ю. Традиційно в країні влаштовують щедрі вечері зі стравами з морепродуктів, пасти та м’ясних виробів. Також не обходиться без традиційного різдвяного кексу панеттоне. Подорожі не дуже популярні в ці святкові дні. Багато хто воліє проводити Різдво в колі сім’ї.
Витрати у Польщі на свята порівняно із Західною Європою дещо нижчі, проте, також значні. В середньому, це близько 400−450 євро на людину. Дізнатися це не було проблемою, бо зв’язки з країною зараз дуже тісні, багато хто з українців доволі довго вже там проживає. Якщо конкретніше, то:
- на подарунки йде близько 150 євро. У Польщі популярні не лише звичні презенти, а ще й і подарункові набори з продуктами чи косметикою;
- на прикрашання оселі, на атрибути, що відповідають святу, йде десь 50−70 євро. Як прикраси для дому обирають гірлянди, свічки та ялинки;
- на святковий стіл витрачається десь 100 євро на сім’ю. Традиційно в Польщі на Різдво готується 12 страв, з рибою, холодцем, бігосом та чисельними солодощами включно.
Чи вирушають поляки в новорічні подорожі? Так. Але більшість все ж обирає за краще проводити свято в колі сім’ї, що знижує витрати на подорожі.
Зарплата ще не скоро, а гроші терміново потрібні? Не турбуйтесь, про це подбає Finance.ua. Ми допоможемо вам підібрати найкращі умови кредиту до зарплати онлайн. Це безкоштовно. Отримайте позику на кредит до зарплати онлайн.
В Україні, як і в інших країнах, Різдво та Новий рік є важливими культурними та релігійними подіями. Сім’ї традиційно витрачають гроші на подарунки, оздоблення осель та приготування святкових страв.
Середні витрати на новорічні та різдвяні свята в Україні варіюються, але загалом вони становлять близько 7−12 тис. грн на сім’ю. У великих містах, таких як Київ, Львів та Одеса, витрати можуть бути вищими через вищі ціни на продукти, подарунки та прикраси. Однак загалом витрати на свята в Україні залишаються нижчими, ніж у західних країнах, що пов’язано з рівнем доходів та особливостями святкової культури. Основні статті витрат в Україні наступні:
1. Подарунки для рідних і друзів
В Україні є традицією робити презенти не лише членам родини, а ще й друзям, колегам та знайомим. Середня сума, яку українці витрачають на подарунки, становить близько 3- 4 тис. гривень на сім’ю. Серед сюрпризів можуть бути і практичні одяг, електроніка, побутова техніка, і символічні книги, іграшки, косметика. Найпопулярнішими останніми роками є подарункові набори, солодощі та сувеніри.
2. Прикрашання будинку та встановлення новорічної ялинки
Це звична і багаторічна традиція в Україні. Вартість декорацій та ялинки може варіюватися залежно від уподобань родини. На купівлю ялинки та прикрас, в середньому, йде близько 1 500 — 2 500 гривень. Інша справа, якщо ялинка штучна, а іграшки лишилися з минулих років. Тоді, звичайно, все дешевше.
Для прикрашання квартири також почастішали замовлення на популярні вінки, свічки та різну символічну для прийдешнього року атрибутику.
3. Святкові страви
На Різдво, символізуючи 12 апостолів, в Україні традиційно готують 12 страв. А новорічне застілля влаштовують дуже рясним, з м’ясними, рибними стравами, салатами та десертами. В середньому вартість святкового столу для сім’ї з 4−5 осіб становить 2 500 — 4 тис. гривень. Подають, зазвичай, олів’є, оселедець під шубою, вареники, холодець, запечену рибу і м’ясо, а також різноманітні десерти — наприклад, різдвяні кекси та пироги.
4. Відпочинок та розваги
Святковий сезон також є часом для розваг та відпочинку. Більшість з українців в часи війни вважають за краще подорожувати країною. Та є й ті, хто прагне на канікули виїхати за кордон. Залежать витрати на відпочинок від уподобань та можливостей сім’ї.
Торік поїздка на новорічні канікули Україною могла коштувати в середньому від 7 тис. до 15 тис. гривень, залежно від дальності, тривалості поїздки та типу обраного відпочинку.