0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки коштує планове відвідування стоматолога в Україні

Професійна стоматологія та нижчі ціни, порівняно з країнами Європи, сприяють тому, що все більше пацієнтів з-за кордону їдуть до нас

Стоматологічні послуги в Україні досягли досить високого рівня. З кожним роком клінік стає все більше, і вони активно покращують клієнтські сервіси, роблять особливий акцент на впровадженні диджиталізації. Тобто пацієнти можуть записатися на прийом лікаря онлайн, а також мають доступ до власних кабінетів. Та і загалом клініки сьогодні вкладаються у свій розвиток, посилюючи боротьбу за клієнтів. 
Зміст

Професійна стоматологія та нижчі ціни, порівняно з країнами Європи, сприяють тому, що все більше пацієнтів з-за кордону їдуть в Україну, щоб отримати послуги. Та чи посильні ціни на стоматологію для українців, які живуть всередині країни? Finance.ua проаналізував вартість найпоширеніших послуг.

Які найпопулярніші процедури у стоматолога

Попри те, що існують екстрені випадки, коли лікування потрібне негайно, більшість візитів до стоматолога – все ж профілактичні огляди. За ідеального сценарію, відвідувати фахівців потрібно регулярно та часто, хоча б раз на півроку-рік. Профілактичні огляди допоможуть зберегти зуби здоровими та запобігти розвиткові захворювань. Тож візити до стоматолога – це вигідна інвестиція. 

Що ж входить до переліку процедур, які стоматологи виконують у плановому порядку? У списку:

Профілактичні огляди та діагностика. Процедура передбачає, що лікар-терапевт оцінить стан ротової порожнини зубів та порадить, яких заходів слід вжити надалі для підтримки її задовільного стану. Профілактичний огляд дозволяє виявити початок розвитку захворювання ще на початкових етапах. Наприклад, це стосується карієсу, який може зачаїтися всередині зуба та певний час бути непомітним неозброєним оком. 

Професійна гігієна ротової порожнини. На плановому огляді лікар-стоматолог може направити пацієнта на цю процедуру, її ще можуть називати «чисткою». Суть процедури в тому, щоб видалити зубний м’який наліт та зубне каміння.

Чистку виконують як з профілактичною метою (щоб запобігти виникненню та прогресуванню стоматологічних захворювань. – Ред.), так і перед терапевтичними, ортопедичними, хірургічними та ортодонтичними заходами.
Професійна гігієна ротової порожнини сприяє оздоровленню ясен, припиненню кровоточивості і неприємного запаху з рота.

Лікування карієсу різних ступенів складності. Своєчасне виявлення та лікування карієсу дуже важливе, оскільки запобігає ризику передчасної втрати зубів. Вартість лікування залежить від того, яка саме процедура буде проводитися – чи направлена вона на усунення чинників, які провокують карієс, чи на підвищення здатності тканин зуба підвищувати опір до дії патогенних бактерій.

Пломбування зубів. Ця процедура також є однією з найпопулярніших, оскільки допомагає зберегти зуб після того, коли карієс пошкодив зубну емаль і утворилася лунка. Пломбування потрібне для того, щоб запобігти доступу мікроорганізмів до внутрішніх структур зуба. Якщо цього не робити, зуби стають більш чутливими та крихкими, а з часом можуть потребувати видалення. 

Лікування каналів зуба. У деяких випадках карієс поширюється на пульпу зуба. Запланувати візит до стоматолога вже слід тоді, коли з’явилися перші «дзвіночки» – чутливість до гарячого та холодного, зміна кольору зуба, набряк ясен. Після звернення пацієнта, виконується рентгенівський знімок кореня зуба, а вже потім стоматолог приймає рішення щодо лікування. Зазвичай воно полягає у очищенні, дезінфекції та пломбуванні каналів. 

Відбілювання зубів. Ще одна популярна послуга під час планового відвідування стоматолога. Хто ж не хоче зробити посмішку яскравішою? А сучасні технології дозволяють відбілити зуби відразу на декілька тонів на тривалий термін. 

Реміналізація зубів. Процедура полягає у відновленні мінерального балансу емалі та дозволяє зміцнити тверді тканини зуба, знизити чутливість та зробити колір однотонним.

За даними Держстату, вартість стоматологічних послуг від початку 2024 року зросла на 7%. Ми вирішили порівняти середні ціни на найпопулярніші послуги у трьох найбільших містах України.

Вид послуги

Київ Одеса Львів
Консультація стоматолога до 500 грн 400 грн 300 – 400 грн
Пломбування каналів 1200 – 1600 грн від 700 грн від 650 грн
Фотополімерна пломба від 800 до 2300 грн від 750 грн 700-900 грн
Чистка зубів від 1600 грн від 1500 грн від 1200 грн
Відбілювання зубів 3400 грн від 4500 грн від 4000 грн
Лікування карієсу різних ступенів складності від 1200 грн від 1100 грн від 850 грн
Лікування каналів від 800 грн від 900 грн від 1000 грн

Які ще є процедури (і які з них найдорожчі)

Дорожчими, але не менш популярними процедурами є протезування, встановлення імплантів та установка брекет-систем. Це також можна віднести до планового візиту до стоматолога, адже ці послуги вимагають певної підготовки для пацієнта, зокрема і фінансової. 

Протезування зубів найдешевша з цих процедур. Її суть полягає у відновленні пошкоджених або зовсім відсутніх зубів за допомогою спеціальних конструкцій, таких як коронки, мости, вініри тощо.

Ціни можуть коливатися в середньому від 3 тис. грн до 10 тис. грн за коронку, залежно від матеріалів та клініки, в якій виконується робота. Якщо зуб потребує лікування, то очевидно, що вартість буде вищою. У кожному випадку її прораховують індивідуально. 

Встановлення брекетів. Вартість фіксації брекет-системи може коливатися від 15 тис. грн до 35 тис. грн. Ціну формує матеріал конструкції – залежно від того, це металева, керамічна чи сапфірова брекет-система. Окремо на етапі підготовки до процедури доведеться заплатити за підготовчі стоматологічні процедури, серед яких можуть бути  лікування карієсу, пульпіту або інших наявних захворювань, а також видалення зубних відкладень чи зубів, пластика вуздечок губ і язика тощо. 

Встановлення імплантів. Сучасні клініки пропонують спеціальні пакети послуг, ціни на які коливаються від 20 тис. грн до 40 тис. грн за один імплант.

Існують також і комплексні пропозиції з імплантації на 4 або 6 одиницях.

Ця процедура досить тривала, адже протезування включає тимчасові та постійні конструкції. Спершу на період загоєння (3-6 місяців) встановлюють тимчасові, а вже після цього – постійні. Така процедура коштовна і може сягати 250 тис. грн. Однак остаточний розрахунок вартості робить клініка.

Як правильно обрати стоматолога

Насамперед слід розуміти, що у стоматології не один напрям, а відразу декілька. Серед них – терапія, ортодонтія, імплантологія, хірургія та інші. Знайти універсального спеціаліста неможливо, хоча може бути сценарій, коли імплантолог видаляє зуб, який заважає початку його роботи. Та розраховувати, що один фахівець вміє все, не варто. Тож найкраще спрямувати свої сили на пошук не лікаря, а клініки.

Якщо у цьому питанні орієнтуватися виключно на ціни та думати «чим дорожче, тим краще», то відразу готуйтеся до того, що зазнаєте поразки. На першому місці однозначно має бути якість.

Загалом, обираючи стоматологію вперше, оцінити її можна за такими критеріями:

  • професіоналізм лікарів-стоматологів; 
  • якість лікування;
  • готовність адміністрації клініки йти назустріч клієнтам;
  • вартість послуг;
  • місце розташування; 
  • графік роботи; 
  • наявність гарантій на лікування;
  • відгуки. 

Однак на практиці зробити об’єктивну оцінку за усіма критеріями можливо лише після особистого відвідування клініки. Поки до цього дійде, пацієнти, зазвичай, аналізують запит в Google, а потім вивчають відгуки про ту чи іншу клініку, а також дані з сайту. Можливо, підібрати «свою» клініку і не вийде з першого разу, але ретельно оцінивши її за вищенаведеними критеріями можна зробити висновок, чи варто звертатися в той, чи інший лікувальний заклад повторно. 

Як обрати стоматолога, якщо потрібно лікувати вже зараз

На жаль, бувають і екстрені ситуації, коли часу на пошуки ідеальної клініки, яка б відповідала усім запитам, критично мало. Наприклад, раптово з’явилася нестерпна чутливість зубів або відкололася пломба. Шукати фахівця потрібно швидко. І в ідеалі ще й так, щоб не доводилося після цього все переробляти та ще раз оплачувати процедуру. 
 
Як правило, якщо в клініку звертається пацієнт з гострим болем, йому йдуть назустріч і призначають прийом якнайшвидше. Відкритим залишається питання, як же обрати клініку в умовах обмеженого часу. Діяти можна наступним чином:

  • спитайте поради у друзів чи знайомих, які можуть порекомендувати лікаря. Навіть якщо він вам не допоможе, він може направити на консультацію до іншого фахівця;
  • зробіть запит в Google, після чого зможете побачити розташовані найближче клініки та обрати з-поміж них;
  • перегляньте відгуки про лікаря чи про клініку напередодні візиту. Хоча цей критерій досить суб’єктивний, адже у кожного можуть бути свої враження від лікування, у кваліфікованого фахівця більшість відгуків будуть позитивними;
  • зверніть увагу на рейтинги. Якщо оцінки вище 4,7 бала, такий варіант варто розглянути ретельніше;
  • зателефонуйте до клініки, на якій зупинилася ваша увага, та поцікавтеся в адміністратора, чи є там фахівець, який може вирішити ваш запит. 

***

Якщо піклуєтеся про своє здоров’я та профілактично відвідуєте стоматолога, ймовірно, вам вдасться уникнути таких невідкладних випадків. Якщо ж ви вважаєте, що настільки часті візити вам не по кишені, розгляньте альтернативний сценарій подій: коли біль різкий, рішення потрібно приймати дуже швидко, а лікування обійшлося в значно більшу суму, ніж профілактика. Тож, саме планове відвідування стоматологів в результаті зекономить найбільше коштів.