Скільки коштує переїхати до Києва у 2024 році
І за що треба бути готовим (або готовою) заплатити одразу
Аби будь-який процес дав бажаний результат, добре було б діяти за чітким планом. Так само і у випадку переїзду. Заздалегідь продуманий план дій може зробити його швидшим та комфортнішим.
З чого ж почати? Насамперед потрібно обрати район для проживання. В цьому зіграти головну роль можуть різні чинники – від місця розташування до роботи чи навчального закладу, до цін на оренду житла у конкретному районі.
Гроші на проїзд – суттєва стаття щомісячних витрат для жителів столиці. Тож, добре продумавши потрібний вам щоденний маршрут та обравши житло таким чином, щоб зменшити користування громадським транспортом, можна в результаті непогано заощадити.
Наступний крок у плані дій – знайти житло. На цей вибір впливає чимало факторів, серед яких найголовнішими можуть бути вартість та умови оренди, ремонт, кількість кімнат, локація, інфраструктура поруч, автономність, стан документів. Це чи не найвідповідальніший крок на етапі переїзду до Києва. Тому підходити до нього слід вкрай уважно.
Коли все підготовлено, настає час для моменту, який хвилює найбільше – переїзду. Утім, часу піддаватися емоціям і прощатися зі старим місцем проживання зовсім немає, адже слід подбати про транспортування речей.
Зібрати все своє життя в рюкзак і переїхати – звучить романтично, але чи реально це на практиці? Адже цей рюкзак цілком може перетворитися у мікроавтобус або навіть цілу вантажівку речей. Скільки ж коштуватиме таке транспортування 2024 року?
Насамперед потрібно розуміти, за що саме доведеться заплатити. Як правило, вартість послуг мувінгових компаній включає вартість оренди автомобіля, роботу вантажників, доставлення речей.
До того ж це можуть бути і додаткові витрати, як от за доставлення майна на конкретний поверх, за збирання/розбирання меблів, за перенесення речей важче 80 кг, за упаковку тощо. Щоб оптимізувати цей процес, найкраще скласти для себе список речей, які обов’язково потрібно перевезти, та домовитися про послуги мувінгової компанії як мінімум за два-три дні до дати переїзду.
Остаточна вартість перевезень розраховується індивідуально, адже вона залежить від маршруту, обсягу та ваги вантажу. Однак ціни українських мувінгових компаній за 1 км перевезення вантажу по Україні наступні:
- від 25 грн за км – «Газель»;
- від 27 грн за км – п’ятитонник;
- від 31 грн за км – десятитонник;
- від 40 грн за км – єврофура.
Цю вартість слід помножити на потрібну відстань. Умовно, якщо від Дніпра до Києва 500 км, то за перевезення 10 тонн вантажу доведеться заплатити від 15 500 грн.
Однак, одна з мувінгових компаній у себе на сайті уточнює: «Якщо порівнювати можливості десятитонника з реальним замовленням, в ньому за один рейс можна перевезти усі меблі з чотирьох кімнатної квартири». Тобто у більшості випадків «Газелі» чи п’ятитонника має цілком вистачити. Та обійдеться це дешевше лише на кілька тисяч гривень.
Додаткові витрати можуть бути наступними:
- від 250 грн/год за 1 вантажника;
- від 4 грн/кг за предмети важчі 80 кг;
- від 10 грн/поверх за підйом чи спуск речей без ліфта;
- від 350 грн за рулон стретч-плівки;
- від 80 грн за коробки;
- від 90 грн за скотч;
- від 300 грн за один предмет у разі розбирання чи збирання меблів.
Також слід подбати про те, щоб самому доїхати до столиці. Можливо, це не найбільша стаття витрат, але її теж слід врахувати. Сума залежить також і від того, чим їхати, – поїздом, автобусом чи власним авто.
Умовно за доїзд з того ж Дніпра доведеться заплатити в середньому 350-500 грн за квиток на поїзд, від 600 грн за квиток на автобус, від 2240 грн за проїзд на авто (з розрахунку, що відстань 500 км, авто бере 8 літрів на 100 км, а бензин коштує 56 грн за 1 літр. – Ред.).
Якщо говорити про вартість доїзду для Львова, то вона становитиме 250-600 грн за квиток на поїзд, від 650 грн за квиток на автобус, від 2400 грн за проїзд на авто (за аналогічними розрахунками, що і в попередньому випадку, але в разі відстані у 530 км. – Ред.).
Ще одна важлива стаття витрат на етапі переїзду – оплата за оренду житла. Враховувати потрібно і те, що найбільш ймовірно заплатити доведеться одразу за перший і останній місяць проживання, тобто суму оренди слід множити на два.
За даними сервісу ЛУН, середня вартість місячної оренди житла в Києві, станом на червень 2024 року, наступна. Для однокімнатних квартир:
Для двокімнатних квартир:
Для трикімнатних квартир вартість коливається від 17 тис. грн в Святошинському районі до 61 300 грн в Печерському.
Зекономити на оренді можна, знявши лише кімнату. Середня ціна буде близько 5 тис. грн. Та цей варіант підійде не усім.
Тож, скільки доведеться заплатити за переїзд у Київ? Якщо порахувати перевезення речей п’ятитонником на відстань 500 км (13 500 грн), середню ціну квитка (500 грн) і вартість оренди за перший і останній місяць (умовно квартири за 13 тис. грн помножити на 2), то разом вийде 40 тис. грн. Звісно, це лише орієнтовна цифра, що не враховує додаткові витрати, і для кожного випадку вона буде індивідуальною. Та все ж слід відштовхуватися від того, що для переїзду слід мати про запас певну суму коштів.
Відразу приємна новина – середня зарплата у столиці більша за середню зарплату в інших містах. За даними Work.ua, у Києві вона становить 23 800 грн, тоді як у Львові 21 800 грн, у Дніпрі 20 тис. грн, у Харкові 18 500 грн.
Сервіс Numbeo, що спирається на дані опитувань жителів цих міст, наводить дещо інші дані: Київ – 20 444 грн, Львів – 18 742 грн, Дніпро – 15 625 грн, Харків – 14 503 грн. Та на що реально вистачить цих грошей?
Як ми вже згадали, обов’язкова стаття витрат – оренда житла. Зрозуміло, що покривати її значно легше, якщо жити разом з партнером чи партнеркою, але кожна ситуація індивідуальна. До того ж додається оплата комуналки та проїзд. Решта грошей лишається на життя.
За даними сервісу Numbeo станом на червень 2024, комунальні послуги у квартирі у Києві площею 85 квадратних метрів обходяться від 2 600 до 6 тис. грн, тоді як в середньому потрібно заплатити майже 3 900 грн. До цього додається також оплата за інтернет в середньому у 225 грн.
Якщо порівнювати з іншими містами, то середні ціни там наступні:
Без відвідування закладів харчування обійтися можна, але, як правило, щонайменше кілька разів на місяць українці все ж вибираються в кафе чи ресторани. На скільки дорожче це у Києві? Дані сервісу Numbeo свідчать, що ціни у великих містах України відрізняються несуттєво:
Для комфортного життя також потрібний і відпочинок. В столиці ціни дещо вищі, ніж в інших містах. Наприклад, середня вартість квитка в кіно у Києві становить 200 грн, тоді як у Дніпрі – 120 грн, а у Харкові та у Львові – 165 грн.
Щодо спорту, то середня вартість місячного абонементу у фітнес-клубі в Києві – 1 027 грн, а от в інших обласних центрах вона суттєво нижча: у Дніпрі – 756 грн, у Харкові – 931 грн, у Львові – 938 грн, у Одесі – 944 грн.
Бачимо, що більшість товарів та послуг у Києві дорожчі, але й роботодавці пропонують більшу зарплату, ніж в інших містах країни. Разом із цим зрозуміло, що середньої зарплати ледь вистачить, щоб покрити базові потреби, як оренда житла, комунальні послуги, проїзд продукти, одяг тощо.
Попри це, Київ залишається містом великих можливостей, широкої різноманітності вакансій та підвищених шансів знайти роботу з гідною оплатою. Тому навіть не зважаючи на воєнні ризики та підвищену загрозу обстрілів, столиця все ж приваблює нових жителів та спонукає їх до переїзду. А найкраще на цьому етапі допоможуть віра у свої сили та фінансова подушка, яка покриє витрати хоча б перших двох місяців життя у Києві.