Що з якістю медицини за кордоном та яка її вартість
Та чому як наші, так й іноземці їдуть до України на лікування?
Життєва ситуація… Після не дуже вдалого катання на лижах киянка Ольга, яка довгий час вже проживає в Німеччині була вимушена повернутися до української столиці, пройти потрібне обстеження, зробити МРТ та отримати необхідну медичну допомогу з подальшим супроводом.
Дивно, чи не так? З Німеччини українка їде до Києва, щоб зробити МРТ. Ще кілька років тому беззаперечна кількість українців впевнено заявляла, що наша медицина «не дуже», а ось за кордоном…
Якщо ви зібралися до Європи, то не забудьте замовити Зелену картку. З нею вам не доведеться переплачувати на кордоні і вона підходить для будь-якого транспортного засобу.
Повертаємось до першої героїні матеріалу. Тож, ми зв’язалися з Ольгою та переговорили стосовно того, що сталося.
Із її слів, і справді, вона з сім’єю доволі вже тривалий час перебувають в Німеччині, дохід мають стабільний, бізнес такий, що можна керувати їм віддалено.
І ось вирішили вони зробити собі невелике свято та відправилися в гори, покататися на лижах. Так сталося, що вона впала. Особливих травм не отримала, але головні болі з того часу почали непокоїти все частіше. Спочатку сподівалися, що то на нервовому фоні, що згодом все минеться. Але мігрені посилювалися. Звернулися до звичайної лікарні, що розташована неподалік від дому і почалися «сюрпризи».
Запитали, коли була отримана травма, наскільки добре почуває себе пацієнт зараз. Коли стало зрозуміло, що допомога потрібна не термінова, консультант запропонувала обрати час відвідування лікаря. Найближчий був за тиждень. Це з тим, що Ольга з чоловіком вже знаходилися в медзакладі, огляд та необхідні рекомендації могли надати прямо зараз. Але не було «критичного стану», тож в цьому відмовили.
В Німеччині ви ніколи не потрапите до лікаря, коли самостійно це собі запланували. Лише за попереднім записом на конкретний час. На запитання: «А що ж робити до того?», робітники абсолютно спокійно нашим співгромадянам запропонували приймати парацетамол.
Коли прийшов час приймання, тобто за тиждень, стан українки трохи покращився, але болі все одно були. Приїхали до лікарні. Піднялися до кабінету. Лікар дуже уважний, дуже ввічливий, почав все розпитувати, приготувався до роботи… але як тільки на питання: чи оформлена медична страховка, почув «ні, бо в цьому не було потреби», просто змінився в обличчі та викликав медичну сестру, повідомивши її, що відвідувачів треба супроводити.
Куди українці не зрозуміли, але дуже швидко знову опинилися на «ресепшен». Там видали перелік документів, прайс на обслуговування та запропонували повернутися, коли все буде підготовано.
Обміркували та полетіли в Київ. Тут в столиці МРТ зробили одразу, близько двох тижнів проходили лікування в клініці. Ситуація була серйозна.
Паралельно з тим мало хто з наших бізнесменів чи політиків отримує повноцінну медичну допомогу в рідній країні. Якщо щось дрібне, так, звертаються до перевірених лікарів. А все ж летять за кордон на обстеження, на лікування, на операції, але за попередньою домовленістю.
Страховка. В країнах Європи вона має величезне значення. Олена з Дніпровщини, яка понад пів року проживала в Нідерландах, розповіла про це на власному прикладі.
Певно, чули, що таке хронічний гайморит? Ось Олена страждала від нього багато років, і саме в Нідерландах відбулося загострення. Справжнє загострення.
Звернулися до лікаря, обстежили уважно та виписали парацетамол. Все. За два дні приїхали знову. Також обстежили та порадили продовжувати приймати парацетамол.
Лікар виписує парацетамол, приблизно тиждень чекає, чи допоможе, якщо ні, шукає інші варіанти. Чотири місяці лікування таким чином і згодом Ольга отримала коментар: «ні, парацетамол більше не пийте, бо так довго не можна». В результаті, чи то таки цей різновид ліків накопичився в організмі, чи організм сам «з переляку» активніше на боротьбу всі сили кинув, але пройшло.
Сергій з Одещини написав нам про досвід отримання стоматологічних послуг в Нідерландах. Там йому допомагали через сильний біль, пломбували два канали. Вартість вийшла понад 2 500 доларів. Але це без страхування. Якщо в людини оформлене офіційне страхування, тоді все виходить дешевше приблизно в половину. За його словами, дуже пощастило, що «обійшлося». Якщо почалося б загострення, вартість послуг злетіла б удвічі чи навіть вище.
І не вірте в те, що за кордоном не дають хабарів. В приватній клініці, може й ні. Але в державній, лише за те, щоб трохи посунули чергу, треба готуватися «віддячити».
Щоб було легше зорієнтуватися, надаємо вартість деяких медичних послуг поза межами України. Зауважимо, що послуги різні, бо отримували інформацію від українців, які зараз в тих країнах перебувають, а кожний звертається за своїми потребами. Але все одно, загалом картина наступна.
Лікування в Китаї: вартість
Лікування в США: вартість
Лікування в Польщі: вартість
Лікування в Нідерландах: вартість
Лікування в Чехії: вартість
Лікування в Німеччині: вартість
Закордонна медицина за якістю далеко не завжди випереджає українську, а за ціною в кілька разів вища за неї. Всі більш менш досвідчені фахівці знаходяться у провідних центрах.
У звичайній лікарні відшукати лікаря, який буде зацікавлений надати допомогу навіть за гроші, але поза чергою, важко.
Оптимальним варіантом є укладання договору на обслуговування. Причому, найчастіше, такого формату «співпраця» відбувається одразу з усією родиною. В такому випадку лікар, за необхідності, передає власного клієнта фахівцям профільних напрямків. На вартість це не впливає, але можна хоча б не сумніватися в якості надання послуг та швидкості їхнього отримання.