0 800 307 555
0 800 307 555
Партнерська

Приємні тарифи та пасьянс «Косинка» — цікаві фішки для бізнесу від monobank

Розповідаємо про успіхи нової послуги

monobank офіційно запустив mono бізнес — новий сервіс для компаній. Перші корпоративні клієнти вже отримали особисті запрошення на підключення, а решта можуть подати заявку через сайт банку. Що цікавого їм пропонується?
Зміст

У липні 2024 року співзасновник monobank Олег Гороховський у своєму Telegram оголосив про «один із найочікуваніших для його команди запусків цього року» — пакет послуг для корпоративних клієнтів mono бізнес. Цілком логічне продовження розвитку проєкту, який за майже 7 років роботи досяг потужних результатів на роздрібному ринку, і, схоже, вирішив масштабувати свій успіх і в корпоративному сегменті.

Восени 2017 року monobank буквально увірвався у вже сформований, доволі консервативний і конкурентний банківський ринок і відразу почав задавати на ньому нові тренди. Банківський мобільний додаток, на якому керувати власними фінансами зручніше, ніж із компʼютера, цікаві функції, на кшталт Shake to pay, спільної оплати рахунку, мобільних ігор, вже всім відомої Банки, яка під час повномасштабної війни стала народним інструментом для збору донатів, — все це привертало увагу користувачів, і змусило хвилюватись конкурентів, які були вимушені змінюватись та багато в чому наслідувати monobank.

Масштаби його поточної діяльності на роздрібному ринку вражають: 8,7 мільйонів роздрібних клієнтів, які здійснили 8 мільярдів покупок, витративши на них майже 6 трильйонів гривень і заробивши на цьому 6,5 мільярдів гривень кешбеку.

Потім додались послуги для ФОПів, якими зараз користуються понад 200 тисяч клієнтів. Влітку 2020 року, відразу після запуску цього функціоналу, Finance.ua зробив його детальний огляд, пояснивши, чим він може зацікавити приватних підприємців.

Презентуючи mono бізнес, Гороховський нагадав, що monobank починався з однієї кредитної картки. «І ми навіть не думали працювати з бізнесом, робити ФОПів, еквайринг, покупку частинами. Але на практиці у нас непогано вийшло, і нашими інструментами вже давно користуються як маленькі кавʼярні на районі, так і великі торговельні мережі та підприємства», — зазначив він.

Саме таке визнання, за його словами, стало для проєкту стимулом створити кращий досвід для компаній різного розміру. І у липні mono вийшов із базовим, за словами розробників, набором функцій для бізнесу, який точно збільшуватиметься. Утім, навіть зараз він здатен зацікавити чималу кількість компаній.

Отже, що пропонується бізнесу?

Єдиний застосунок

У monobank один єдиний застосунок, де можна керувати як особистим рахунком, так і бізнес-рахунком. Він першим серед українських банків зробив таке поєднання. Так само, як чотири роки тому він першим поєднав в одному застосунку рахунки «фізиків» і ФОПів, що тепер стало стандартом ринку. Ось як виглядає рахунок компанії у додатку:

У ньому можна:

  • Перевірити баланс рахунку компанії.
  • Переглянути історію операцій за ним.
  • Переглянути список працівників, що мають доступ до рахунку. Він буває трьох рівнів — «без обмежень», «з можливістю проводити платежі до певної суми» та «з можливістю тільки підготувати платіж». Надавати доступ та керувати ним може директор. Щоб працювати з рахунком компанії, працівник повинен мати особистий рахунок у monobank.
  • Декількома способами створити платіж — за реквізитами, повторити платіж з історії або ж створити його через список контактів.
  • Підписати та відправити платіж. Наприклад, бухгалтер може підготувати платіж у вебкабінеті, а директор підписує його, у будь-який час зайшовши до застосунку mono. Ця опція також може бути корисною, якщо платіж потрібно відправити у конкретний час, коли директор не матиме доступу до компʼютеру.
  • Переглянути список контактів компанії.
  • Скачати довідки про поточний стан рахунку, про відкриття рахунку та про рахунок і залишок коштів.
  • Підключити еквайринг, хоча й не в застосунку.

Для зручної роботи з рахунком компанії на комп’ютері є також вебкабінет.

Відсоток на залишок

monobank виплачуватиме 12% річних на залишок коштів на рахунку компанії, якщо сума перевищує ₴100 000 протягом дня. Така пропозиція є унікальною, оскільки більшість банків надають подібні умови лише великим бізнесам із значними обігами. У mono вирішили зробити цю опцію доступною для всіх компаній, незалежно від їхнього масштабу. Варто зазначити, що ставка може змінюватися, відповідно до облікової ставки НБУ, а актуальну інформацію завжди можна переглянути у додатку.

Єдиний тариф і безкоштовні платежі

Корпоративним клієнтам доведеться сплачувати єдиний зрозумілий тариф — ₴1 000 на місяць, без зірочок у договорах і великих таблиць з умовами ціноутворення. За словами Гороховського, у mono бізнес не змінюватимуть тарифи на персональних зустрічах, не ставитимуть умови та не укладатимуть індивідуальних домовленостей.

Ще один безперечний бонус — безкоштовні перекази на рахунки будь-яких банків.

Гра «Косинка»

mono вирішив зробити керування фінансами підприємства ненудною справою. Бухгалтери, які цим займатимуться, зможуть розважити себе грою у знайомий пасьянс «Косинка».

Нагадаємо, що monobank першим додав елемент розваги у таку здавалося б серйозну справу, як адміністрування фінансами. Спочатку це був розділ із нагородами, який захопив багатьох клієнтів. Дехто в соцмережах навіть пропонував оплатити комусь зі знижкою покупку авіаквитка або одяг в магазині тільки заради того, щоб отримати чергову нагороду. Зараз нагороди замінив кастомний кіт, якого треба вдягати речами, що отримуються, як винагороди за різні витрати карткою.

Потім у мобільний застосунок додали ігри. Часто можна зустріти клієнтів mono, які грають в них, стоячи в черзі, наприклад, до каси супермаркету.

Дистанційне відкриття рахунку та обслуговування

Відкриття рахунку відбувається повністю дистанційно і складається з 4 основних етапів.

Авторизація директора

Перше, що потрібно зробити, — ввести номер телефону директора компанії. У його застосунок прийде push-запит на вхід, який потрібно підтвердити.

Авторизуватись можна за номером телефону директора компанії або через КЕП директора. При авторизації за номером у застосунку прийде push-запит на вхід, який потрібно підтвердити. Для авторизації через КЕП достатньо завантажити його з компʼютера.

Заповнення анкети про компанію

Анкета складається з 9 базових запитань: очікуваний обсяг грошей на рахунку, наявність цінних паперів, джерела надходження коштів, інші рахунки, вид діяльності компанії, кількість працівників, контактні дані, адреса та соціальні мережі.

І ще декілька запитань про засновників компанії:

Завантаження документів

Далі застосунок попросить завантажити наступні документи:

  • статут компанії або його код;
  • протокол про обрання директора;
  • наказ про призначення директора;
  • останні звіти про баланс та фінансові результати.

Підпис документів

Далі відбудеться перевірка документів, після якої застосунок попросить директора компанії підписати документи на відкриття рахунку цифровим підписом.

Після цього можна користуватися бізнес-функціоналом від mono.

За словами розробників проєкту, це лише початок, і ідей щодо розвитку mono бізнес у них чимало. Лише на осінь поточного року заплановано декілька оновлень застосунку із додаванням нових функцій.

Як бачимо, як і в роздрібному сегменті, у бізнесі mono намагаються зробити свої послуги максимально зручними, зрозумілими і необтяжними для клієнтів. І саме це їм, схоже, і подобається.