0 800 307 555
0 800 307 555

PayPal, Apple Pay, Google Wallet: що обрати та які умови

Розглянемо усі плюси та мінуси

Finance.ua в цьому матеріалі детально розповідає про популярні електронні гаманці, без яких уже важко уявити сучасний світ. Їхнє використання стало невіддільною частиною повсякденного життя, особливо в контексті онлайн-споживання та здійснення мобільних платежів.
Зміст

Серед численних платформ, які пропонують послуги електронних гаманців, виділяються три найпопулярніші:

  1. PayPal
  2. Apple Pay
  3. Google Wallet

Кожна з них має власні переваги та недоліки, які варто розглянути детальніше.

PayPal

Платформа PayPal одна з найвідоміших та найстаріших платіжних. Заснована була ще 1998 року. Вона зарекомендувала себе, як надійний та доволі зручний інструмент для проведення різноманітних онлайн-транзакцій.

Але, як і будь-яка платформа, PayPal має свої переваги та недоліки. Давайте детально розглянемо, чим вона відрізняється від інших платіжних систем.

Особливості системи

Система PayPal підтримує понад 200 країн, а платежі дозволяє проводити у 25 валютах. Це робить її ідеальним варіантом для міжнародних транзакцій та навіть дозволяє говорити про «глобальну присутність» на світовому ринку.

Надійність висока. Для її гарантування використовуються:

  • двофакторна аутентифікація;
  • якісне шифрування даних та додатково ще й страховка покупок.

Швидкість транзакцій беззаперечна. Переведення коштів між користувачами PayPal здійснюється практично миттєво.

Прийнятність з боку бізнесу широка. Багато онлайн-магазинів та різноманітних торгівельних майданчиків підтримують оплату саме через PayPal.

Переваги PayPal

Першочергово зазначимо зручність. Щоб здійснити оплату, достатньо увійти до свого акаунта в PayPal. Ніякі дані переписувати та вводити щоразу не треба.

З боку розробників на платформі постійно розвиваються та удосконалюються заходи безпеки, щоб захистити користувачів від спроб шахрайства. Покупки тут страхуються. І якщо трапляється так, що товар не надсилають чи надсилають не те, що замовлялося, повернення коштів може здійснити саме служба підтримки PayPal. Це дуже суттєва перевага.

Для бізнесу PayPal пропонує чисельні зручні інструменти, передбачає можливість створення інвойсів, організацію приймання платежів на вебсайтах та інше.

Недоліки PayPal

Не дуже задовольняє користувачів комісія. Ставки в неї чималі. Радимо дізнаватися про прогнозовану суму, а лише потім робити (або ж не робити) вибір на користь такої системи.

Також врахуйте, що PayPal рахунок будь-якого користувача може бути блокований через підозру в порушенні правил, в шахрайстві. І навіть якщо не винні, поки все буде з’ясовуватися, користуватися послугами не вийде. Тож, несподівані проблеми для користувачів цілком можливі.

З підтримкою також (за відгуками) виникають складнощі. Про це часто пишуть в соцмережах, а коли ми звернулися з запитом стосовно коментарів по одному з наявних негативних відгуків, пані Олена Кульчинська з Києва, відповіла, що її акаунт був блокований на 12 діб. Нічого зробити з грошима вона змоги не мала, а до служби підтримки «достукалася» лише за добу.

Сума була чимала, тож хвилювань це спричинило задосить. Згодом питання вирішили, списали на те, що була спроба злому, а у відповідь застосували захисні міри. Лише незрозуміло, чого ж ці захисні міри й самої власниці стосувалися…

Так, PayPal стабільно є зручним та доволі надійним варіантом для здійснення міжнародних платежів та транзакцій онлайн. Користуються ним у всьому світі. Однак, на жаль, комісія доволі висока. Та й непорозуміння трапляються. В цьому сенсі порадою може бути тримати гроші на різних рахунках, щоб у випадку непередбачуваного не лишитися зовсім з порожнім гаманцем.

Apple Pay

Apple Pay — це платіжна система, призначена для здійснення покупок та оплат за допомоги iPhone, iPad, Apple Watch та Mac.

Розроблена вона та запущена компанією Apple 2014 року. Доволі швидко стала популярною серед тих, хто користується продукцією Apple. Здійснення платежів та загалом операцій відбувається швидко й цілком безпечно. Передбачені для захисту технології Touch ID або Face ID.

Переваги Apple Pay

З особливостей системи зазначимо:

  • інтеграцію з усіма продуктами Apple;
  • безконтактність платежів (пристрій, завдяки підтримці технології NFC, просто треба піднести до термінала);
  • біометричність аутентифікації. Для захисту платежів використовується Touch ID або Face ID, тобто рівень безпеки максимальний;
  • підтримку багатьох стандартних банківських карток.

Також перевагами є можливість користуватися Apple Pay не лише в онлайн/офлайн магазинах, але й в певних аплікативних програмах та в деяких містах навіть в громадському транспорті. В плані інтерфейсу все зрозуміло. Питань не виникає.

Недоліки Apple Pay

В цьому плані зазначимо обмеження сумісності. Платформою можуть користуватися виключно власники продуктів Apple. Магазинів, які підтримують Apple Pay, не так багато, а з боку банків час від часу виникають складнощі в плані підтримки інтеграції. Звісно, це певним чином обмежує можливості користувачів.

Стосовно такого платіжного варіанта коментарі надав харків’янин Олексій. За його словами починалося використання цікаво, як і все незвичне. Але згодом почалися незручності. Мало які магазини такі платежі підтримують, треба завжди з собою мати й інші картки для розрахунків.

Також варто врахувати, що в деяких країнах використання Apple Pay під забороною. Тож, перш ніж почати ознайомлення на практиці з перевагами такої платіжної системи, спочатку перевірте, чи підтримуватимуть її ваші банки та магазини, та подбайте про можливість здійснення платежів в разі виходу аpple-пристрою з ладу.

Google Wallet

Google Wallet (або ж Google Pay) — це система платежів, розроблена Google для здійснення оплат та різноманітних платежів за допомоги власних пристроїв на Android. Запущена була ще 2011 року. Популярність серед користувачів смартфонів має беззаперечну.

Переваги Google Wallet

Цілком очікувано Google Wallet повністю інтегрований з продуктами Google. Це його робить дуже зручним для всіх користувачів екосистеми Android. Підтримка NFC-технології передбачає можливість здійснення платежів просто за допомоги піднесення пристрою до термінала.

Зручно, що Google Wallet підтримує безліч кредитних, дебетових та подарункових карток від різних банків, що інтегрується з іншими зручними сервісами цієї ж системи (наприклад, з Google Maps. — Ред.), а це дає змогу швидше визначати магазини, в яких приймають такі оплати.

Переваги Google Wallet полягають і в широкій сумісності. Система підтримує безліч пристроїв на базі Android, а це робить її доступним для доволі широкої аудиторії. Здійснення платежів відбувається просто за допомоги піднесення телефону до термінала. Платформа проста, зрозуміла та універсальна.

Google Wallet доступна для використання в магазинах, на веб-сайтах, в аплікативних програмах та навіть в громадському транспорті в великих містах нашої країни.

Недоліки Google Wallet

Не подобається користувачам обмежена сумісність з продуктами, що не мають відношення до Android. На Apple, наприклад, Google Wallet не підтримується.

Не такий поширений Google Wallet, якщо порівнювати його з Apple Pay або з PayPal. Є певні скарги й на безпеку. Наприклад, сім’я Коростович Наталки та Якова зі Львова повідомила, що початкове їхнє захоплення системою Google Wallet дуже змінилося після кількох експериментів.

Кажуть, що після проведення чималої суми одразу почалися намагання ботів чи зловмисників отримати доступ до картки. Водночас коли здійснювалися мінімальні платежі ніякої «уваги» це не викликало. Тож, за словами наших співрозмовників, Google Wallet краще обирати за потреби сплатити незначну суму.

Порівняння PayPal, Apple Pay, Google Wallet у таблиці

Назва гаманця Переваги Недоліки
PayPal
  • одна з найвідоміших платіжних платформ;
  • доступна для +200 країн;
  • дозволяє платежі у 25 валютах;
  • ідеальний варіант для міжнародних транзакцій;
  • високонадійна;
  • переведення коштів здійснюється практично миттєво.
  • висока комісія;
  • трапляються блокування рахунків через підозру в порушенні правил, чи в шахрайстві;
  • з підтримкою бувають проблеми.
Apple Pay
  • інтегрована з усіма продуктами Apple;
  • передбачає безконтактність платежів;
  • біометричність аутентифікації;
  • підтримує багато стандартних банківських карток.
  • сумісність обмежена;
  • магазинів, які підтримують Apple Pay, небагато;
  • з боку банків часто є складнощі в плані підтримки інтеграції;
  • в деяких країнах використання Apple Pay під забороною.
Google Wallet
  • повністю інтегрований з продуктами Google;
  • зручний для власників Android;
  • є інтеграція з гугл-картами для визначення магазинів, де можна за допомоги такого гаманця розрахуватися;
  • платформа універсальна, проста й зрозуміла.
  • обмежена сумісність з продуктами, що не мають відношення до Android;
  • є певні скарги на безпеку.