0 800 307 555
0 800 307 555

«Вогник, жарко-жарко»: скільки заробляють на NPC-стрімах

Новий тренд в TikTok, що дуже швидко став популярним

«Вогник, жарко-жарко» – повторюючи лише цю та декілька ще нехитрих фраз годинами, можна заробити кілька тисяч доларів. І це не жарт. Але не поспішайте напружувати свій артикуляційний апарат та звільнятися з роботи, усе не так просто.
Зміст

Активні користувачі соцмереж, особливо TikTok, уже помітили, як прямі ефіри захопив дивний тренд: люди в кадрі повторюють одні й ті самі фрази та поводять себе, як персонажі якоїсь чудернацької комп’ютерної гри. У цьому й полягає суть NPC-стрімів.

NPC розшифровується як non-player character – «неігровий персонаж». Такі герої у відеоіграх не виконують ключових ролей, стоять на одному місці або ж ходять по колу, повторюють одні й ті самі неприродні рухи та й створені більше для масовки. Людина, яка веде NPC-стрім, якраз й грає роль такого персонажа.

У цьому матеріалі Finance.ua розповість звідки взявся тренд, чому він став таким популярним, а головне – скільки на ньому можна заробити.

Не забудьте підписатися на наш телеграм-канал. Там ми не проводимо NPC-стріми, але даємо багато цікавої та актуальної інформації. Також у нас є сторінка в Instagram.

Що таке NPC-стріми та звідки вони?

Інтернет почав розвиватися з 60-х років XX століття, як проєкт Пентагону. В умовах Холодної війни США потребували надійного зв’язку в разі, якщо вона перейшла б у гарячу фазу. Що й не дивно – у 1959-му Микита Хрущов обіцяв показати американцям «Кузькіну мать».

Утім, в процесі розвитку інтернет став таким, яким ми його знаємо нині. Сьогодні складно уявити життя без інтернету: навчання, банківські операції, закупи, як цивільний, так і військовий зв’язок (користуючись нагодою, передаємо привіт Ілону Маску з його Starlink. – Ред.)… Одним словом, інтернет міцно вплівся в усі можливі сфери життя сучасної людини.


Вчителька проводить онлайнове заняття під час відключень електроенергії в Україні, сидячи навпочіпки на вулиці. Київ, грудень 2022 року. Фото з відкритих джерел

Але він має темну сторону. Ні, це не про Даркнет, де орудує криміналітет, а про меми з котиками, дивні відео, на яких сохне фарба 10 годин, і різноманітні трансляції наживо.

Матір’ю-засновницею NPC-стрімів вважається японка Natuecoco, що на початку 2022 року почала проводити трансляції, під час яких поводилася, як неігровий персонаж. Вона, вдягнута в котячі вушка-лапки, нявчала й усіляко привертала до себе увагу, не пояснюючи, що відбувається.

Це ще одна особливість таких трансляцій – глядач або «в темі», або крутить пальцем біля скроні, не розуміючи, що дивиться.

Ініціативу підхопила канадійка Pinkydoll. Вона до того ж має активний профіль на OnlyFans – платформі, що дозволяє надавати ексклюзивний, здебільшого сексуального характеру, контент своїм підписникам. Раніше ж блогерка працювала стриптизеркою, про що неодноразово розповідала в інтерв’ю ЗМІ.

Cherry Crush – це ще одна амбасадорка NPC-стрімів з OnlyFans, яка зробила собі ім’я на ASMR-відео.

ASMR, або ж автономна сенсорна меридіональна реакція, – це феномен сприйняття, через який людина може відчувати різні поколювання на тілі від перегляду певних картинок або прослуховування звуків, наприклад, шепотіння.

Так, ви правильно зрозуміли, NPC-стріми витікають з вебкаму, ASMR і подібного до них формату створення цифрового контенту, головна мета якого – заробити гроші й увагу.

Утім, NPC-стріми не можна однозначно пов’язувати з сексуалізованим контентом:

NPC-стріми в Україні

В Україну цей жанр із Заходу принесла Arisha_linr – блогерка, про життя якої відомо небагато. Але її коронні «О, шоколад! А дупця росте», «Морозиво! Бррр, холодно» вийшли з маргінального поля й тепер відомі ледь не кожному в Україні завдяки її найпопулярнішим «Гггггггг», «Вогник, жарко-жарко» – фразам, що були використані нашими військовими після запуску по російських окупантах перших ракет ATACMS:

Увага! На відео присутня нецензурна лексика. Перегляд не рекомендується для осіб, що не досягли повноліття

Дівчина має свій YouTube-канал і доволі тривалий час експерементує з контентом.

Проте «вибух» активності вона отримала на хвилі популярності NPC-стрімів – трансляції, які блогерка веде зі своєї кухні, одночасно дивляться сотні, а то й тисячі людей.

До речі, про YouTube й Instagram – на них також можна заробляти. Про способи та суми доходів ми розповідали раніше в наших матеріалах:

@arisha_linr Підтримайте мене підпискою Мій інстаграм arisha_linr #юмор #україна ♬ оригінальний звук – Arisha_linr

Зі слів Аріши, найбільше аудиторії подобається, коли вона «гикає». За стрім, який зазвичай триває кілька годин, дівчина може промовити «ги» до тисячі разів.

Але не тільки нею однією. Маємо й хлопців у сфері NPC-стрімів. Прикладом може стати Олексій Некрасов (hkol_part). Хоча його діяльність більше схожа на прикол, а не серйозне занурення в тему.

Як заробляти на NPC-стрімах?

До найцікавішого – навіщо проводити NPC-стріми, й чому вони набрали таку шалену популярність? Усе просто – гроші.

Щоб тіктокер сказав фразу або виконав певну дію, глядачі мають надсилати йому віртуальні подарунки – гіфти. Купуються вони за віртуальну валюту соцмережі – монети.

Наприклад, найпопулярніші гіфти – троянда, морозиво, логотип TikTok, GG (звідси й гикання) коштують 1 монету, але є й такі, вартість яких обраховується тисячами монет.


Скриншот меню подарунків під час трансляції наживо в TikTok

Віртуальні монети купуються за реальні гроші. Зараз TikTok пропонує придбати 8 монет (5+3) усього за 3,15 грн. У середньому одна монета коштує близько 1,5 цента.


Пропозиція покупки першої монети в TikTok

Під час стріму блогери збирають подарунки, які потім можуть обміняти на реальні гроші. 50% від заробітку соцмережа забирає собі.

Блогерка Pinkydoll раніше розповідала, що проводить в TikTok шість годин на день, сім днів на тиждень. Коли вона тільки починала вести трансляції, то їй вдавалося заробити 250 дол. на день.

Але коли її відео стали вірусними, у середньому за трансляцію блогерка може отримати 2-3 тис. дол. З доходом від OnlyFans та Instagram дівчина заробляє близько 7 тис. дол. на день.

Довідково:
Середня зарплата в Україні, згідно з даними Держстату, складає 17 тис. 176 грн на місяць – це, відповідно до офіційного курсу НБУ, трохи менше 500 дол. Тобто, щоб заробити 1 тис. доларів, треба працювати два місяці.

За словами Аріши, її найбільший заробіток за стрім – 109 дол. Вона вела трансляцію шість годин з перервами протягом дня.

Чому NPC-стріми популярні?

Pinkydoll пояснює популярність NPC-стрімів цікавістю глядача – що ж буде далі, чи відіграє блогер усі надіслані гіфти.

Утім, експерти вбачають у таких відео фетиш-контент, який не сильно відрізняється від банального вебкаму, тільки без сексуалізації. Зокрема таку думку висловлює медіадослідниця Карлі Коцурек. За її словами, в інтернеті багато речей втрачають контекст, тому люди можуть бачити секс навіть там, де він не був закладений автором.

«Певно, який би я стрім не вела, в якому б одязі, то глядач знайде будь-який підтекст, якщо захоче», – каже Arisha_linr.

І хоча за прогнозами медіаекспертів NPC-стріми довго не проживуть, їхня кількість збільшується, адже це пов’язано з політикою монетизації соцмережі. Однак тренди в інтернеті дуже швидко змінюються й еволюціонують, тому сюжети в кадрі зі зростанням аудиторії глядачів ставатимуть все дивнішими. Наразі складно уявити, що блогери будуть готові виконати за черговий подарунок, але стає зрозумілим, що межі дозволеного розширюються.