Зробіть «подарунок» військовим на Новий рік
Що зараз потрібно найбільше нашим захисникам та куди варто задонатити
Тим часом повномасштабна війна в Україні точиться вже 676 днів. Другий рік поспіль свята минають під акомпанемент повітряних тривог, вибухи смертоносних ракет і дронів. Другий рік поспіль ми можемо святкувати тільки завдяки мужності й звитязі нашого війська. Сили Оборони України сьогодні як ніколи потребують нашої підтримки.
Волонтери, благодійні та громадські організації, які опікуються нашими солдатами, здебільшого існують саме завдяки підтримці українських донатерів, іноземних меценатів і донорів.
Вони забезпечують вочевидь більше ніж заявлені ексміністром оборони 3% потреб Сил Оборони. Це дозволяє блискавично зреагувати на зміну технологічних, технічних, ландшафтних і сезонних потреб війська або навіть у разі техногенних катастроф, як це було влітку, коли російські окупанти підірвали Каховську ГЕС.
Волонтери підтримують армію, поки державна машина зможе включитись, і після. Донати та пожертви дозволяють купити, доставити й передати необхідне конкретно туди, де є потреба саме зараз.
За даними Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України з 24 лютого 2022 року українці задонатили понад 100 млрд грн. Для розуміння масштабу – це 14,92 млн мінімальних зарплат. Тільки цьогоріч, за даними monobank, через їхні банки на потреби армії від громадян надійшло 27,4 млрд грн. Зросла й середня сума одного донату – з 258 грн до 349 грн.
Перемога залежить від багатьох факторів, які неможливо контролювати – думка республіканців США, 183 озброєні конфлікти по всій планеті, Орбан, Безугла, Командування медичних сил України, зрадники-коригувальники вогню на прифронтових територіях, палиці в колеса постачання гуманітарної допомоги. Це деморалізує.
Ми не можемо передбачити, скільки ще триватиме війна. І для виживання нації необхідно розуміти, що війна – довгий виснажливий конфлікт, який матиме далекосяжні наслідки для України, росії та всього світу.
Бажана перемога – це не тільки фізичне знищення керівників росіїї та її розпад, а складні рішення з нашого боку, велика втома, незліченна кількість людей з інвалідністю і прірва між непідготовленим цивільним населенням та військовими, які повернуться до мирного життя. І підготовкою себе треба займатись самостійно й зараз.
Водночас не можна перекладати власну відповідальність на інших. Сьогодні ми живемо в час, коли ти або на фронті (воєнному), або забезпечуєш фронт необхідним. Ніхто за нас не виборе нашу свободу. І тому кожному українцю необхідно робити внесок у загальну відповідальність, в спільну роботу тилу.
Психіатр Віктор Франкл писав: «Першими ламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них ті, хто не вірив в те, що це коли-небудь закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях, без очікувань, що може або не може статися».
Війна – це не просто далекий конфлікт, а реальна загроза для кожного українця. Демократична Сокира говорить: «Втрати – це не просто цифри на екрані смартфона. А всю нестерпність болю відчуваєш лише тоді коли цифра набуває ім'я. Щоразу чуючи такі історії нам хочеться ревіти від безсилля, від того, що ми не можемо зарадити. Єдине, що залишається – це підтримувати військо».
Донати допомагають Україні перемогти російську агресію та захистити себе і свою незалежність. Потужна волонтерська спільнота і масштаб благодійності викликає почуття гордості за свою країну.
Кожен внесок українців може вплинути на перебіг війни. Маленьких донатів не буває. Ви можете допомогти фінансово або долучившись до наявної ініціативи чи започаткувавши свою, допомагаючи руками, матеріалами, контактами, зв’язками, ідеями.
Донатів не стало менше. Але став меншим середній чек доната. Це зазначають медійні благодійні фонди, що аналізують свою кількарічну базу даних. Можна припустити, що в більшості фінансово підтримують військо ті, хто робив це і без додаткової зовнішньої стимуляції, використовуючи всі наявні ресурси, включно з бонусами/фішками з мережевих карток магазинів та АЗС.
Сюди ж варто додати, що й самих зборів стало більше, а їхні суми зростають. Збори відкривають і самі військові, і їхні родичі, і ті, хто досі боявся, що не зможе зібрати хоч щось.
Коло довіри звузилось. Втома, шахраї, власні бульбашки, викриття корупційних схем, недоцільна бруківка – все це причина того, що поповнюються рахунки тільки тих благодійних фондів, волонтерських організацій або окремих волонтерів, кому дійсно довіряють, чиї закупи/витрати можна перевірити в публічному просторі або у колі своїх «власних» волонтерів. А на початку повномасштабної збори закривались миттєво, гроші летіли на картку ледь знайомим людям або й зовсім незнайомцям.
Коментар з цього посту на DOU
Сьогодні збори донатів – це чисте мистецтво, де буквально кожен може проявити свої навички: організаторські, технічні, художні, танцювально-співочі. І запуск такої акції потребує окремого фокусу уваги і додаткових зусиль з боку тих, хто забезпечує війська. Тим, у кого невеликі команди, складно одночасно креативити та займатись постачанням.
Так Лачен говорить: «Якщо раніше абсолютно всі розуміли й донатили, то зараз тобі треба зробити максимально «красивий збір». Співай, танцюй, жартуй, розігруй приставки й автомобілі, «тиловик», ще щось. … Щоб якось привертати увагу, доводиться реально часто займатись клоунадою, щоб допомогти армії!»
Важливо зазначити, такими «перфомансами» заохочуються ті, хто вже «втомився від війни». Адже ці люди легше залучаються, коли стають учасниками модних подій всеукраїнського масштабу – спільний супутник за 600 млн грн, 5-мільйонний збір любові на «пташок» тощо.
Доводиться відбиватись від думок, що ми можемо програти війну, якщо донати впадуть, тому що благодійні фонди та волонтери раптом перестануть створювати креативи через втому, мобілізацію або ушкодження неподалік лінії зіткнення.
Цілорічно військовим необхідні FPV-дрони, якісні турнікети, персональні аптечки, прохідний і витривалий транспорт, посилені дрони, вдосконалені РЕБ, прожектори для мобільних груп ППО, рації з посилювачами сигналу, зручне взуття, ноутбуки, зарядні станції. Майже все є розхідним матеріалом. Крім того постійною потребою, яку необхідно закривати, є ремонт машин та дронів, купівля деталей до них.
Більшість фондів і волонтерів за два роки повномасштабної визначились з нішами та спеціалізуються саме в них. У кожної організації свій власний топ-10 необхідних речей, базований на запитах військових, якими вони опікуються.
Але якщо говорити про сьогодення, то взимку військові будуть особливо раді таким речам:
- теплі спальники з якісних матеріалів, які не брудняться, не шарудять, легкі, не вбирають вологу;
- маскувальні білі сітки;
- засоби обігріву: окопні свічки (гелеві, з воску, парафіну), газові балони для обігрівачів, буржуйки, хімічні грілки, устілки на USB, утеплювачі для бліндажів та місць дислокації, автономні автомобільні обігрівачі;
- одяг та взуття: шкарпетки, які витримують супернизькі температури, зимове взуття, теплі куртки, грамотно підібрані шари одягу, щоб не перегріватись і не переохолоджуватись;
- медицина: сертифіковані турнікети, якісні бандажі, гемостатичні бинти, оклюзійні наліпки, підігрівачі інфузійних розчинів та крові, продумані і якісно пошиті персональні аптечки, рюкзаки для медиків, активні термоковдри, ліки від застуди, льодяники від горла, засоби від грибка;
- ремонт: ремонт автівок, прохідна гума, ремонт дронів та оптичних приладів.
Якщо ви хочете допомогти своїй країні, можете зробити пожертву одному з багатьох благодійних фондів або волонтерській/громадській організації, які працюють в Україні.
За даними Forbes в Україні нараховується 208 385 неприбуткових організацій.
Інфографіка: Опендатабот
За рахунок чималих команд та медійності Фонд Сергія Притули, Повернись живим, Supehumans та інші великі фонди свої донати зберуть. Усі ті дрібніші запити, з якими не достукатись до великих команд, закривають менші ГО та БФ, і також окремі волонтери:
- БФ Гуркіт (підтримка військових: машини, дрони, тепловізори, грілки, прожектори для ППО та інше).
- БФ Рій (спальні системи та мобільні лазне-пральні комплекси).
- Victory Drones (навчання операторів безпілотників, закупка дронів для військових).
- БФ «Побач перемогу» (покриття витрат військових на обстеження та лікування зору).
- Razom for Ukraine (забезпечення медициною, транспортом, пристроями зв’язку, харчуванням та житлом).
- Волонтерський штаб «Зграя» (забезпечення технікою, екіпіруванням, ліками військових, реабілітація та відновлення поранених).
- Медичний батальйон Госпітальєри (медична допомога на лінії зіткнення, евакуація, медико-тактичні тренування парамедиків та цивільних).
- Перший добровольчий медичний шпиталь ім. М.Пирогова (ПДМШ) (евакуація та стабілізація поранених з лінії зіткнення).
- БФ «Солом'янські котики» (тренування тактичній медицині, розмінування).
- Тактична медицина «Північ» і «Захід» (команда інструкторів з долікарняної допомоги, навчання військових такмеду, забезпечення військових медициною).
- Інструкторка Марія Назарова (навчає військових такмеду).
- ГО «Землячки» (забезпечення потреб жінок-військових амуніцією, формою).
- ГО «Мотохелп» (забезпечення військових медициною, доставлення крові до лікарень).
- Волонтерка Кіра Родкіна (забезпечення військових медиків, постачання такмеду та закриття інших нагальних потреб військових).
- БФ «12 вартових» (виловлювання безпритульних тварин з прифронтових територій, їхня стерилізація та прилаштування).
- Євгенія Мінаєва, Раміна Дадашева, Юлія Мележик, які закривають збори на сотні тисяч гривень – це лише декілька імен волонтерок, які публічно ведуть збори. Ваш список може бути іншим.
Як говорить Марія Берлінська, керівниця проєкту Victory Drones: «Донатьте у будь-який Фонд кому довіряєте. Або допомагайте самостійно. Це навіть краще, адже зменшує операційне навантаження на волонтерські Фонди».
Ми сподіваємось, що війна закінчиться якомога швидше, Україна зможе захистити свою незалежність, і вільний народ вільної країни вдихне перший ковток бажаної свободи.
Період різдвяно-новорічних свят в український традиції – час, коли за одним столом збирається вся родина. Але нині мільйони сімей розділені через повномасштабну війну, і ніхто не може сказати, коли вона закінчиться.
Тому сьогодні, піднімаючи черговий келих ігристого, ми не маємо права забувати тих, завдяки кому можемо це робити. І наша задача тут, у тилу, зробити все, що від нас залежить, щоб наше військо не відчувало ні в чому потреби. Кожна задоначена гривня наближає перемогу, особливо якщо донатити регулярно.