0 800 307 555
0 800 307 555

Які монети у 2022 показали найкращу прибутковість

Рейтинг Finance.ua

Дивилися кінострічку 2015 року «Гра на пониження»? Якщо ні, рекомендую подивитися! В ній події розгортаються в період іпотечної і як наслідок світової економічної кризи 2008 року. Четвірка головних героїв цього фільму стає мультимільйонерами в той час, коли весь світ потерпає від банкрутств та фінансових збитків.
Зміст

До чого я веду? У 2022 році ситуація на ринку криптовалют була дуже подібною до тих подій та попри всі складнощі все одно знаходяться ті хто зумів заробити. Про них зараз і поговоримо.

Ще більше інформації про криптовалюти – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.

Критерії відбору монет

Перш ніж перейти до огляду монет які показали найкращу прибутковість 2022 року визначимо деякі параметри згідно з якими будемо проводити відбір:

  • капіталізація >100 млн доларів;
  • добовий об’єм торгів >100 тис. доларів.

Якщо однієї з цих умов досягнуто, проєкт потрапляє в наш рейтинг. Це зроблено для того, щоб вберегти читача від завідома скамових проєктів.

Просто подивіться на дані від аналітичної платформи Messari (проєкти відсортовано за відсотком приросту відносно долара США з початку року. – Ред.)


Джерело: аналітично-дослідницька компанія Messari

Перший рядок зайняв проєкт який з початку 2022 року зріс на значення яке важко вимовити, при цьому дані про капіталізацію відсутні, а добовий об’єм торгів складає 254 долари. Підозріло, чи не так?

Таких проєктів у цьому списку безліч, тому ми їх проігноруємо і поговоримо про ті, які мали попит (високі значення капіталізації та добових об’ємів торгів. – Ред.) та продемонстрували зростання.

Рейтинг найкращих криптомонет 2022 року

Перший в нашому рейтингу проєкт Сult DAO (нативний токен CULT). Його фінансові показники та досягнення є на зображенні вище – капіталізація 24,7 млн доларів, добовий об’єм торгів 140 тисяч доларів. Прибутковість проєкту з початку 2022 року досягла 1292,87%.

Що таке DAO на ринку криптовалюти?

Децентралізована автономна організація (DAO) – це група, очолювана спільнотою, яка керується за допомогою криптотокенів або NFT токенів, які надають членам цієї спільноти право голосу. ДАО працюють за допомогою розумних-контрактів для автоматичного виконання розпоряджень, прив'язаних до певного набору умов та параметрів.

В описі проєкту на coinmarketcap сказано, що ДАО спрямовує інвестиції в децентралізовані технології. Поверхнево процес інвестицій протоколу можна описати так:

  • Є 50 опікунів які висувають пропозиції куди інвестувати кошти. Опікуни не мають права голосувати, але вони водночас є 50 найбільшими інвесторами ДАО. Спільнота голосує за пропозиції ставлячи dCULT (токен підтвердження ставки). На основі цього голосування роблять інвестиції, а спільнота отримує винагороди якщо вибір був успішним.

Враховуючи дивовижний приріст проєкту можемо зробити висновок, що його спільнота є талановитими інвесторами.

Нативний токен CULT торгується на багатьох біржах: Uniswap, Bybit, KuCoin, Gate.io, Bitget тощо. А механіка та дизайн офіційного сайту вирізняються оригінальністю.


Офіційний сайт проєкту Сult DAO. Джерело: cultdao.io

Девіз проєкту – боротьба з централізацією.

Другою монетою нашого рейтингу є NEST (Nest protocol). Капіталізація проєкту 136 мільйонів доларів, добовий об’єм торгів нативним токеном 590 тисяч доларів. Протягом 2022 року протокол показав прибутковість 221,89%.

Графік зміни вартості токена NEST у 2022 році представлений нижче.


Джерело: coinmarketcap

Проєкт є новаторським. Опираючись на свій досвід можу сказати, що я не зустрічав нічого подібного.

Протокол NEST — це стохастичний комп’ютер на основі PVM, який дозволяє генерувати та програмувати стохастичні активи. Вони заявляють, що це найважливіша інфраструктура після ETH.

Що таке стохастичні активи?

Це актив у ланцюжку, який може бути випущений і знищений у відповідь на випадкові потоки інформації.

Яка різниця між BTC, ETH і NEST? Механізми UTXO BTC і EVM ETH гарантують, що кількість токенів не буде збільшуватися під час транзакції. PVM від NEST розширює цей сценарій, контролюючи очікуване значення, а не контролюючи кількість, що призведе до нової революції парадигми.

Відповідаючи на запитання навіщо блокчейну потрібні стохастичні активи, хочу сказати, що майже всі фінансові програми можна розглядати як придбання стохастичних активів із різною структурою ризику та прибутку.

Стохастичні активи є більш природним способом побудови мережевих фінансів, таких як децентралізовані похідні інструменти.

Nest protocol запущений в кінці 2018 року. За цей час проєкт активно розвивався, його спільнота зросла до більш ніж мільйона учасників, а імена партнерів добре відомі в колах криптоінвесторів (Huobi, Coinbase, Binance, Polygon, Cofix, Cointelegraph…).

Протокол має децентралізований фінансовий ринок на основі OMM. Він дає можливість торгувати ф'ючерсами та опціонами з необмеженою ліквідністю. Торгівля ведеться напряму зі свого гаманця без жодних комісій.

ОММ – всемогутній маркет-мейкер. Це нова торгова та розрахункова парадигма: кожен торгує та розраховується стохастичними активами за допомогою системи NEST, а не окремих осіб. Вона може здійснити розрахунки за всіма транзакціями та структурувати атомарну ліквідацію, а ліквідність не буде обмежена розміром пулу LP.

Проєкт продає дуже цікаву колекцію NFT яка окрім оригінальності може відкрити членство в NEST Financial Market (додаткові переваги при веденні торгівлі). Вартість одного NFT від 2 доларів США.


Колекція NFT Cyber Ink від Nest. Джерело: офіційний сайт Nest protocol

Про цей протокол можна написати окрему статтю, тож він не даремно показав прибутковість понад 200% у 2022 році.

Третю сходинку нашого рейтингу посідає Trust Wallet Token. Капіталізація проєкту 613 мільйонів доларів, добовий об’єм торгів перевищує 4 мільйони доларів. Упродовж року, що закінчується показав приріст в 101,27%.

Графік зміни вартості TWT у 2022 році представлено нижче


Джерело: coinmarketcap

Trustwallet – це некастодіальний криптовалютний гаманець, що належить до системи децентралізованих фінансів.

Має відкритий код, підтримує біля мільйона токенів та 50 блокчейнів. Дозволяє торгувати та зберігати NFT токени. Основна перевага – користувачі можуть здійснювати операції без участі посередників (Р2Р).

Власники токенів TWT отримують різноманітні переваги під час використання Trust Wallet, зокрема знижки на покупки криптовалюти в додатку та на послуги децентралізованого обміну (DEX).

Вони також можуть брати участь в управлінні гаманцем і мають право голосувати за пропозиції оновлення Trust Wallet, допомагаючи формувати напрямки розвитку.

Розробником Trustwallet є американський програміст українського походження – Віктор Радченко. Приємно, що в нас такі талановиті земляки.

Причинами такого стрімкого зростання TWT стали банкрутства різних централізованих криптокомпаній, зокрема FTX. Активи почали перетікати з централізованих сховищ в децентралізовані (холодні та гарячі гаманці. – Ред.). Крім Trustwallet, виробники апаратних гаманців Ledger та Trezor також зафіксували стрибок продажів після колапсу FTX.

Не обійшлося в нашому рейтингу і без ігрових проєктів – Battle World (нативний токен BWO), посідає четверту сходинку нашого рейтингу з капіталізацією в 41,55 млн доларів та добовим об’ємом торгів майже 600 тисяч доларів.

Battle World — це проєкт побудований на мережі Polygon.


Графік зміни вартості токена BWO. Джерело: coinmarketcap

Лаконічний девіз гри звучить так: «Грати – грабувати – вбивати – заробляти!» Гравці потрапляють на карти, створені за зразком відомих глобальних локацій і міст, де вони повинні грабувати та битися з іншими гравцями, щоб залишитися останнім, хто вижив.

Гра має дуже динамічний ігровий цикл, де гравець приземляється на карті, шукає зброю та б’ється з іншими, а потім переміщується до безпечної зони, але досвід кожного разу різний.

Гра забезпечує нескінченну цінність повторів, оскільки кожен матч відрізняється від попереднього. Гра також посилює свій основний ігровий цикл за допомогою легкої для сприйняття механіки стрільби, різноманітної зброї, гострих відчуттів від виживання в поєднанні з милими персонажами.


Джерело: battleworld.game

П’яте місце рейтингу посідає монета Viberate (VIB). Капіталізація проєкту 14,08 млн доларів, добовий об’єм торгів перевищує один мільйон доларів.

Протягом 2022 року Viberate зросла на 73,56%.


Графік зміни вартості монети VIB у 2022 році. Джерело: coinmarketcap

Платформа надає аналітику музичних даних та створена для професіоналів галузі. Вона об’єднує пошук талантів, моніторинг виконавців, планування кампаній і звітність.

Монета торгується на багатьох провідних біржах та має потенціал для подальшого зростання.

Цікава деталь проєкту – максимальна пропозиція 200 мільйонів монет, циркуляційна пропозиція – 199 635 000. Тобто фактично відсутня можливість знецінення монети шляхом потрапляння на ринок нових токенів.

Шосте місце рейтингу – GMX. Капіталізація проєкту 391 мільйон доларів, добовий об’єм торгів 2,5 мільйона доларів. Прибутковість у 2022 році – 36,62%.

GMX — це децентралізована спотова біржа, яка підтримує низькі комісії та нульовий вплив на ціну. Торгівля підтримується унікальним пулом із багатьма активами, який приносить постачальникам ліквідності комісію за створення ринку, комісію за своп, торгівлю кредитним плечем і ребалансування активів. Динамічне ціноутворення підтримується Chainlink Oracles разом із ціноутворенням TWAP від провідних DEX.

Причина росту, аналогічна Trustwallet – недовіра до централізованих криптокомпаній.


Графік зміни вартості монети GMX. Джерело: coinmarketcap

Сьома сходинка за фан-токеном Santos FC Fan Token, тикер Santos. Капіталізація проєкту 19,67 мільйона доларів, добовий об’єм торгів 620 тисяч доларів.

Ця монета у 2022 році додала 2,63%, хоча ще у вересні цей приріст перевищував 600%.


Графік зміни вартості монети Santos. Джерело: coinmarketcap

Монета Santos — це токен уболівальників футбольної команди Сантос ФК з Бразилії, який був запущений у партнерстві між клубом і Binance Launchpool. Метою цього проєкту є підвищення залученості фанатів до життєдіяльності клубу.

Власники токенів SANTOS отримують низку переваг: участь у житті клубу та право голосу в опитуваннях.

Крім того, власники SANTOS можуть отримати доступ до ексклюзивних нагород, привілеїв, обмежених і колекційних NFT і до процесу гейміфікації.

Згідно з останнім дослідженням Bloomberg Бразилія входить в десятку країн де криптовалютою користуються найбільше тож і не дивно, що монета знаменитого футбольного клубу мала значний попит. Футбол в Бразилії є найпопулярнішим видом спорту, а футбольна збірна країни є рекордсменом по завоюванню кубка світу.


Інфографіка по використанню криптовалют у різних країнах світу. Джерело: Bloomberg

***

У 2022 році була можливість заробити на криптовалюті попри буремні часи. Вкладаючи кошти у найрізноманітніші сектори криптогалузі (від DeFi до фан-токенів) можна було отримати навіть тризначний прибуток.

Інша справа віднайти ці проєкти серед багатотисячної пропозиції. В цьому вам можуть допомогти друзі Finance.ua – Академія Мінфін.

До речі, якщо ви напишете промокод «Finance» у відділ турботи Академії, отримаєте безкоштовно перший урок з курсу «Інвестування в криптовалюти» та інші корисні інвестиційні матеріали.