Bitcoin падає. Крах всього крипторинку чи просто звичайна паніка?
Чого очікувати криптоінвесторам
Проте все ж таки на крипторинку існує певна взаємозалежність, досить схожа на ту, яка відбувається на фондовому ринку. Коли починається падіння, «ефектом доміно» воно розповсюджується від однієї акції до іншої, що призводить до падіння цілого індексу. Наприклад як S&P 500, головного фондового індексу.
Недарма ж Bitcoin порівнюють з цим індексом, оскільки він є основним показником в криптосфері, який відбиває настрої та поведінку інвесторів.
Тому, якщо відбувається якась різко негативна подія з однією монетою, це так само відібється на Bitcoin, оскільки довіра інвесторів в такі моменти підривається і відбувається закриття позицій.
Значні закриття, які призводять до рекордно низького падіння, відбуваються, коли ринок починає панікувати. Це спостерігається й зараз.
По-перше, «зіграла» новина про те, що одна зі стабільних бірж, FTX, має проблеми з ліквідністю. Тобто, простими словами, банкрутує. Ця інформація підштовхнула інвесторів виводи свої кошти з цієї біржі по всіх позиціях.
Страх того, що така ситуація може повторитися і з іншими стабільними біржами, змусила інвесторів також продавати активи на інших біржах.
По-друге, крах одного з найбільших інфраструктурних проєктів, Solana. Монета впала на 60% за останні сім днів до поточної ціни нижче 13 доларів за токен, включаючи падіння на 50% за останні 24 години.
Причиною цього стала криза ліквідності FTX, яка була основним тримачем цього токена.
По-третє, Binance відмовилася рятувати і поглинати FTX після комплексної перевірки. Розворот стався через день після того, як генеральний директор Binance Чанпен Чжао оголосив, що найбільша у світі криптовалютна компанія уклала необов’язкову угоду про покупку бізнесу FTX за не розголошену суму, рятуючи компанію від кризи ліквідності.
Розпад угоди Binance-FTX став вершиною краху, що спричинило різке падіння Bitcoin та інших монет.
Bitcoin втратив близько 4,5 тисячі доларів своєї вартості, показавши новий мінімум за останні роки.
Більше інформації про світ криптовалют – у нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб нічого не пропустити.
Для тих інвесторів, хто використовує стратегію «купи й тримай» – не варто хвилюватися через високі коливання цін. Це нормально, особливо для найбільш волатильної сфери інвестування.
Якщо вас турбує таке екстремальне падіння, можливо, ви занадто сильно використовуєте свої криптовалютні інвестиції. Ви повинні інвестувати лише в те, що готові втратити. Пам’ятайте, що це найбільш ризикові інвестиції, і як правило вони повинні становити не більше 10% вашого портфеля.
Для трейдерів таке різке падіння також не спричиняє значної проблеми, оскільки знаючи як працюють різні механізми на ринку все ж таки можна заробити, відкриваючи короткі та довгі позиції.
Можливо, але не значно. Максимум буде коригування на кілька відсотків. Зараз уже бачимо, що ринок починає потроху стабілізуватись, і скоро буде повернення до звичної нам тепер позначки у 20 тисяч доларів.
Чому так? Bitcoin досить сильна криптовалюта, яка працює у стабільному і популярному блокчейні. Крах Bitcoin призведе до краху всього ринку, тому такий сценарій маловірогідний.
Рік тому, 9 листопада, Bitcoin був на вершині світового рейтингу й торгувався на рекордно високому рівні в 66 938 доларів США, збільшившись більш ніж у чотири рази за рік.
Цього року він зазнав краху, оскільки війна в Україні, блокування постачання після коронавірусу та шалена інфляція руйнують настрої інвесторів.
Проте за останні кілька місяців Bitcoin досить гарно себе показав, тримаючись постійно на позначці близько 20 тис. доларів. У той час як інші монети стрімко падали, а деякі навіть повністю знецінювалися.
До того ж криптоінвестори, які довгостроково тримають активи (HODL), не мають стимулів продавати на нинішньому низькому рівні, і чекають відновлення до позицій, які були на початку року.
Історія показує, що криптовалюта має тенденцію відновлюватися після тривалого падіння, і інвестори, безумовно, не втратили інтересу.
Якщо ви інвестуєте на довгострокову перспективу, то зараз саме час відкривати позиції, оскільки ціна зараз перебуває на найнижчому рівні.
«Крипто-зима» може бути продовжена глобальною інфляцією, відсутністю довіри. Але не очікується, що вона триватиме вічно.
Bitcoin є дефіцитним, кількість криптовалюти обмежена 21 мільйоном, тобто вона певною мірою захищена від інфляційного тиску.
Настрої страху, які є зараз на ринку означають, що інвесторам потрібен деякий час, щоб відновитися. Тому доведеться набратися терпіння та перечекати.