Авто, що можна придбати на ринку України за 1−2 тисячі доларів
Найбільш популярні країни, звідки завозять авто — Німеччина, США та Китай
Попри повномасштабну війну, українці продовжують купувати автомобілі. Кількість угод купівлі-продажу значно зменшилася, якщо порівнювати до 23-го лютого 2022 року, але авторинок в Україні живий.
Коли мова про таку суму, то одразу згадуються саме вживані авто… Так, ринок вживаних автомобілів продовжує зростати на фоні низької купівельної спроможності на нові авто. За останні кілька років кількість продажу вживаних машин в Україні стабільно перевищує продаж нових автомобілів.
Не забувайте про власну безпеку на дорозі. На Finance.ua можна оформити автоцивілку (ОСЦПВ), каско, та навіть оптимальну Зелену картку для свого авто.
В жовтні український автопарк поповнили понад 16 тис. автомобілів з пробігом, які були ввезені з-за кордону. Це найменша цього року місячна кількість реєстрацій імпортованих вживаних авто. Якщо порівнювати з 2023 роком, то жовтневі реєстрації таких авто впали на 23%.
Щодо сегментів, то майже половина — бензинові авто. Середній вік вживаних машин, які були ввезені з-за кордону в жовтні, становить 9,5 років.
Якщо аналізувати за популярністю моделей, то топ-5 вживаних авто за підсумками жовтня має наступний вигляд:
Не забуваємо й про внутрішній продаж вживаних авто. Тут у жовтні сервісні центри МВС зареєстрували 84,3 тис. угод купівлі-продажу легкових машин з пробігом. Цей показник є на 2,6% більше порівняно з жовтнем 2023 року, і також на 8,8% більше, ніж було у вересні 2024.
Топ-5 вживаних легковиків в Україні за моделями на внутрішньому ринку має наступний вигляд:
- Volkswagen Passat — 2 972;
- Skoda Octavia — 2 567;
- Volkswagen Golf — 2 355;
- Daewoo Lanos — 1 564;
- Renault Megane — 1 467.
Утім, тут ситуація щодо середнього віку авто дещо відрізняється від тих машин, які ввозяться до України з-за кордону. Середній показник становить 18 років. «Найсвіжіші» авто продають у Львівській (13,9 років), Київській (14,1) та Тернополіській (15,7) областях. Найбільш поважні машини щодо віку реалізуються в Донецькій (22,9), Херсонській (21,7) та Луганській (21,2) областях.
Окремо варто звернути увагу на середній пробіг таких авто, який становить менш як 200 тис. км, хоча в Європі такі машини проїжджають близько 300−400 тис. км. Тобто, тут є два варіанти: або це авто дуже багато часу проводить на СТО через свій вік, або хтось любить «скручувати» пробіг, аби заробити якомога більше. Щодо другого, це явище зустрічається на українському авторинку досить часто.
Загалом, 2024 року свою першу реєстрацію в Україні пройшли майже 192,3 тис. уживаних легковиків, що на 14% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
За даними Держстату, від січня до серпня в Україну було імпортовано 215,6 тис. легкових авто (вживаних та нових). Це на 15% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Загальна ж митна вартість цих авто становила 2 млрд 933 млн доларів, що на 19% більше, ніж торік.
Найбільш популярні країни, звідки завозять авто — Німеччина, США та Китай. Також до топ-5 входять Японія та Південна Корея. Це, якщо брати до уваги нові та вживані.
Якщо зупинятися лише на вживаних, то більшість цих авто приїхали з Німеччини, Польщі та Литви. Значну частину ввезених авто складають машини віком від 6 до 10 років. Це свідчить про те, що українці схильні до придбання машин середнього віку, оскільки вони пропонують хороший баланс між ціною та якістю.
Довідка:
Скільки всього реєструється вживаних авто в Україні? У 2023 році в Україні було зареєстровано понад 500 тис. вживаних автомобілів. 2022-го в Україні було зареєстровано понад 600 тис. машин із пробігом, а у 2021-му — понад 700 тис.
Перш за все це стан авто, його вік, а головне — пробіг. Перед купівлею машини з пробігом варто ретельно вивчити її історію. Вживані авто можуть мати приховану історію, таку як участь у серйозних ДТП, проблеми з документами або навіть бути у списках викрадених. Перевіряйте VIN-код автомобіля та з’ясовуйте усі подробиці його історії через спеціалізовані бази даних. Наприклад, один з варіантів, де можна це зробити, портал Cebia.
Важливим аспектом є і технічний стан кузова. Пошкоджене чи неякісно відремонтоване авто може мати проблеми з корозією. А це може вплинути на довговічність і безпеку машини.
Звертайте також увагу на роботу двигуна, коробки передач, системи охолодження. Надмірний шум, неприємні запахи, дим можуть свідчити про серйозні проблеми.
Варто також провести тест-драйв. Під час тест-драйву звертайте увагу на те, як автомобіль поводиться на дорозі: на зручність керування, шум, вібрації, реакцію на акселератор і гальма.
Переконайтесь також в правдивості документів. Варто уважно дослідити, чи автомобіль не перебуває в заставі або не має відкритих штрафів.
1. Вибір надійного продавця
Купувати вживаний автомобіль краще в авторизованих дилерів або на авторизованих майданчиках, де автомобілі проходять ретельну перевірку. Прикладами тут можуть слугувати: Auto.ria, OLX, RST, де щодня публікуються тисячі оголошень про продаж вживаних авто.
Також на допомогу можуть прийти різні аукціони. На аукціонах в Україні часто продаються вживані автомобілі з митним оформленням, зокрема через онлайн-аукціони, або спеціалізовані майданчики.
2. Перевірка у фахівця
Якщо ви не маєте достатньо знань для оцінки технічного стану авто краще звернутися до фахівця або діагноста, який може провести незалежну перевірку.
3. Використання гарантій
Якщо продавець пропонує гарантію на вживаний автомобіль, це може бути додатковим гарантом того, що авто було перевірено і знаходиться в нормальному стані.
Сталася пригода на дорозі? Finance.ua запустив для вас картку технічної допомоги — Assistance. Вона реально допоможе при будь-яких прикрих ситуаціях з авто. Замовити онлайн карту Assistance та отримуйте цілодобову підтримку в дорозі.
За минулі 12 місяців на українських інтернет-майданчиках для розміщення оголошень про продаж автотранспорту було розміщено 2,7 млн пропозицій про продаж вживаних легкових машин, сумарна вартість яких склала 23,7 млрд доларів. В середньому українці щомісяця пропонують до продажу в інтернеті вживаних легковиків на 1,7 млрд доларів.
Найвища активність продавців за згаданий період була зафіксована у травні 2024 року, коли було розміщено 248,3 тис. оголошень. Найменша активність зафіксована у липні цього ж року, 202,8 тис. оголошень.
Щодо середнього значення продажу вживаних авто в Україні, то тут вже декілька місяців фігурує сума в 5,5 тис. доларів. Натомість збільшилася кількість бюджетних пропозицій, ціною саме до 2 тис. доларів.
Перш ніж почати розповідати про авто, які можна придбати до 2 тис. доларів на ринку України, ми надамо інформацію, що стати власником гарного авто можна й за «копійки». Так, український покупець заплатив усього 100 доларів за Fiat 500 Electric 2013 року, вигравши цю машину на аукціоні.
Зазначимо, що бралися до уваги лише ті варіанти, які мають перевірений VIN-код. Окрім того, ми відбирали* лише ті авто, які перебувають у гарному стані.
* - аналізом для складання переліку авто слугував портал Auto. RIA
Одним з таких авто є Opel Vectra 1999 року випуску. Його продавець оцінив у 1 990 доларів. Машина перебуває в досить непоганому стані. Щодо пробігу, то він становить 430 тис. км.
Ще одним варіантом на ринку є Hyundai Lantra 1997 року випуску. Модель, котра проїхала вже 397 тис. км, оцінили у 2 тис. доларів. Це авто має 114 кінських сил та змінило вже п’ятьох власників.
Не думали, що можна буде відшукати авто вартістю до 1 тис. доларів, але нам вдалося. До вашої уваги Toyota Corolla 1983 року випуску. Модель цю оцінили в смішні 750 доларів. Це авто проїхало 200 тис. км і змінило вже шістьох власників.
Є й на українському ринку досить специфічні екземпляри, як от ВАЗ-2101 1980 року випуску. Модель за все своє життя мала лише одного власника та оцінюється у 2 тис. доларів. Дивує й пробіг, який становить усього 36 тис. км.
Є і досить рідкісні автомобілі. Прикладом може слугувати Brilliance M2 2006 року випуску. Машина має лише одного власника та проїхала майже 260 тис. км. Щодо ціни, то вона становить 1 400 доларів.
Також є Mazda 626 1995 року випуску. Машина проїхала трохи понад 300 тис. км і мала лише двох власників. Як зазначає власник, авто в ідеальному стані. Хоча, це можна зрозуміти з зовнішнього вигляду. Її вартість оцінюється в 1 990 доларів.
Є на ринку вживаних авто й варіанти «посвіжіше». Так, на продаж виставили Volkswagen Polo 2000 року випуску.
Модель має 260 тис. км пробігу, мала двох власників. Ціна цього авто дорівнює 1 950 доларів.
Знайти можна й таке авто, як Ford Scorpio 1994 року випуску. Пробіг цього екземпляра становить 200 тис. км, а вартість — 1 400 доларів. Модель має лише одного власника, який зазначає, що авто в хорошому стані та з документами повний порядок.
Загалом, проаналізувавши декілька сотень екземплярів авто на вторинному ринку, які були виставлені на продаж, то близько 70−80% - машини на кшталт ВАЗ, Daewoo або Chevrolet.
Утім, є й іноземні авто в досить пристойному стані, а також рідкісні екземпляри. Утім, під час вибору такого авто, варто бути дуже обережним та все ретельно перевіряти. Якщо не впевнені в собі, або не розбираєтесь в машинах — краще завжди звернутися за допомогою до відповідного спеціаліста. Це точно допоможе вам обрати найбільш прийнятний варіант.