Скільки коштує? Десять недорогих девайсів, які вам точно знадобляться влітку
Вибір Finance.ua
Хоча з початком повномасштабної війни, яку розв’язала росія, це поняття доволі розмите, не варто забувати про свої потреби.
Finance.ua підготував добірку девайсів, які точно не вкриватимуться пилом десь на полиці. Головний критерій відбору – відносно невисока вартість. Ціни ми перевіряли на популярних онлайн-майданчиках з продажу техніки. Вони насамперед залежать від виробника та продавця.
Універсальна порада при купівлі будь-якої техніки (та й не тільки техніки) – не замовляйте першу-ліпшу річ, яку вам видає пошук. Порівняйте ціни на кількох майданчиках – нерідко на такий самий пристрій можуть бути акції чи знижки. Та й різниця між цінами у різних продавців – це сотні гривень.
Також враховуйте вартість доставлення. Товар часто надсилають Новою поштою. Нагадаємо, що базовий тариф на посилки по Україні – 70 грн. Якщо ще й обрана опція післяплати – це додаткові 2% від вартості + 20 грн.
Ще більше цікавих добірок – у нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.
Ілюстративне фото
Після «чорної» зими 2022 року, коли росіяни цілеспрямовано знищували нашу енергетичну інфраструктуру, кожен, хто був змушений сидіти при свічках і ліхтариках, переконався, що це незамінна річ, яка повинна бути в кожному домі у стані постійної «бойової» готовності.
І хоч зараз графіки планових відключень відійшли в минуле, стаються різні аварії, через які українцям знову доводиться сидіти без світла по кілька годин.
Зимовий ажіотажний попит на зарядні пристрої спонукав підприємців закуповувати павербанки тисячами, саме тому зараз їх можна купити зі значними знижками. Ціни на пристрої з місткістю 10 тис. mAh стартують від 400 грн.
Є хороші варіанти на 50-80 тис. mAh, які заряджаються від сонця, але їхня вартість стартує від 1700 грн і доходить до 3 тис. грн.
Проте, враховуючи прогнози, це буде виправдана витрата. За словами виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, вимкнень світла влітку не буде, але відключення можуть повернутись взимку, адже Україна ввійде в неї зі значно меншим запасом потужностей.
З огляду на це можна допустити, що ближче до зими ціни на павербанки знов зростатимуть.
Ілюстративне фото
З огляду на заощадження електроенергії, яка, до речі, з 1 червня коштує 2,64 грн/кВт-год, практичніше користуватися вентилятором, а не кондиціонером.
Так, він не охолодить приміщення до прийнятної температури, але особливо спекотні дні пережити допоможе.
Класифікувати вентилятори можна так:
- підлогові;
- настільні;
- портативні.
Підлогові вентилятори в середньому коштують 1 тис. грн. Можна знайти моделі й майже за 5 тис. грн, але це не та річ, яку треба купувати «за всі гроші світу».
Середня потужність підлогових вентиляторів – 55 Вт. Для порівняння, кондиціонер тягне від 1,5 до 2 кВт на годину.
Настільні вентилятори коштують вполовину менше – від 400 грн, але й площа корисної дії у них менша. Можуть підключатися до мережі через розетку або USB. Ті, що працюватимуть від розетки будуть потужнішими, але в разі вимкнення електроенергії вентилятор з USB можна заживити від павербанка.
Портативні вентилятори працюють або від USB, або від власного акумулятора, можуть підключатися до телефона. Вони компактні, їх зручно переносити із собою.
Ціни на них різні, але в середньому треба розраховувати на 300-400 грн. Якщо вентилятор додатково має функцію зволоження – від 500 грн.
Є вентилятори на шию. Їхня вартість коливається у межах 1,5 тис. грн.
Ті, що підключаються до телефона, коштують від 37 грн. Ідеальний варіант для громадського транспорту.
Ілюстративне фото
Вважається, що сухе повітря – «радість» виключно холодної пори року, адже опалювальні системи швидко «з’їдають» вологу. Але кондиціонер «з’їдає» її не менше. Тому зволожувач повітря – незамінна річ, якщо доводиться довго перебувати в кондиціонованому приміщенні.
Відповідно до будівельних (ДБН В. 2.5-67: 2013) та санітарно-гігієнічних норм рівень відносної вологості для приміщень, де живуть люди, повинен перебувати в допустимих межах від 25 до 70%. Для кімнат із підвищеними оптимальними вимогами до мікроклімату допустимим вважається діапазон відносної вологості повітря від 30 до 50%.
Щоб визначити, яка вологість у приміщенні, достатньо встановити гігрометр або термогігрометр. У продажу є портативні моделі від 150 грн.
Вартість самих зволожувачів стартує від 150 грн за портативний варіант і – від 700 грн за стандартний апарат.
Як пише Doc.ua, наслідки сухого повітря у квартирі проявляються такими основними впливами на організм людини:
- Респіраторні захворювання. Вдихання сухого повітря є потенційною небезпекою, яка може викликати астму, бронхіт, синусит і носову кровотечу.
- Сухість шкіри. Проявляється на відкритих ділянках тіла – обличчя, руки, можуть погіршуватися симптоми екземи. Також випаровування вологи зі шкіри може викликати свербіж в очах.
- Подразнення очей. Сухе повітря у кімнаті, особливо де кондиціонер підтримує низьку вологість, може вплинути на слізну плівку, що захищає рогівку від пошкоджень.
- Зниження працездатності (втома, апатія, сонливість);
- Інфекції. Шкідливість від сухого повітря може збільшити ризик зараження грипом і застудою.
Ілюстративне фото
У наших широтах найгірше влітку – комарі, мошки й інші комахи, які ніби покликані для того, щоб псувати життя. Захиститися від них можна завдяки репелентам чи фумігаторів або ж придбати електричну пастку.
Зазвичай це світильник з ультрафіолетовою лампою у спеціальному діапазоні. Вона привертає увагу комарів, мух та інших комах, а потім знищує їх. Ціни на такі світильники стартують від 160 грн і працюють від USB. Вони абсолютно безпечні для людей і тварин.
Від 200 грн стартують знищувачі, виготовлені у вигляді звичайної лампочки з цоколем E27 – її можна вкрутити в будь-яку лампу й отримати той самий ефект.
Загалом ціна залежатиме від потужності й корисного радіусу дії – чим вони більші, тим вищою буде ціна. Найдорожчий прилад, який нам вдалося знайти – 4800 грн.
Можна встановити антимоскітні сітки. Вартість погонного метра на фірмах, які займаються виготовленням та монтажем таких сіток, – від 350 грн. За встановлення – окрема плата.
Ілюстративне фото
Думати, що портативна колонка потрібна виключно для пікніків – неправильно. Справжні меломани знайдуть їй застосування будь-де: хоч вдома, хоч в офісі.
Одразу обмовимося, що справжні колонки від JBL чи Marshall – це тисячі гривень, що не вписується в концепцію нашої статті. Але, по-перше, на ринку представлені не тільки ці бренди, є багато інших, здебільшого китайських, виробників, які продають свою продукцію значно дешевше.
По-друге, є китайські репліки іменитих компаній.
Ціни на такі колонки стартують від 300 грн. Хоча в одній з мереж гіпермаркетів нам вдалося знайти портативну колону за 99 грн. І це не акційна ціна.
Загалом ціни на колонки можна поділити на такі категорії:
- дешеві – до 500 грн;
- доступні – 500-1000 грн;
- середній клас – 1000-2000 грн;
- пристойні – 2000-5000 грн;
- люкс – понад 5000 грн.
Утім, вартість – не завжди ознака якості, тому не потрібно переплачувати. Колонки з цінової категорії 500-1000 грн виконують свою функцію нічим не гірше за дорожчих «колег».
Купуючи дешеві колонки краще прискіпливо перевірити, як такий пристрій працює, бо, як відомо, скупий платить двічі.
Ілюстративне фото
Знову ж таки з огляду на можливі та прогнозовані вимкнення електроенергії, краще витратити кількасот гривень на ліхтар зараз, ніж потім переплачувати.
Ціни на портативні лампи стартують від 200 грн і доходять до 3 тис. грн.
А ось у категорії ліхтарів ціни відрізняються дуже сильно: від 30 грн до 35 тис. грн.
Ілюстративне фото
Враховуючи зливи, через які в різних містах України вчиняється потоп, водонепроникний чохол знадобиться не тільки для відпочинку біля води та не лише для захисту телефона. У такий чохол можна скласти готівку, банківські картки, документи й вони не постраждають від впливу стихії.
Ціни на них стартують від 80 грн і доходять до 400 грн. На ціну здебільшого впливають розміри та матеріали. Усі вони мають спеціальне кріплення зі шнурком, щоб можна було повісити чохол на шию.
Виробники стверджують, що через водонепроникний чохол можна знімати фото та відео.
Ілюстративне фото
Часто губите ключі чи інші предмети? У пригоді стане пошуковий брелок. Їх навіть можна використовувати для домашніх тварин, дітей чи дорослих, місце перебування яких ви хочете знати.
Прості пошукові брелоки коштують від 50 грн. Просунутіші моделі доходять до 600 грн.
Працюють такі пристрої через Bluetooth, радіус дії на відкритому просторі сягає 100 м.
Ілюстративне фото
Якщо підкачатися до літа не вдалося, не біда – уже зараз можна готуватися до майбутнього теплого сезону. Слідкувати за заняттями спортом допоможе фітнес-трекер. Та й тим, хто спортом не займається, такий ґаджет не заважатиме у повсякденному житті.
Бюджетні моделі коштують від 200 грн. Однак на такі пристрої багато скарг від користувачів, що вони швидко ламаються.
Ціни на надійніші трекери стартують від 400 грн. З такими можна приймати дзвінки, читати повідомлення з месенджерів, налаштовувати будильник.
Є моделі з вбудованим NFC модулем, що дозволяє безконтактно розраховуватися на касах. Такі трекери коштують від 1 тис. грн.
Дорожчі, близько 2 тис. грн, фітнес-трекери вміють знімати ЕКГ, вимірювати тиск, працювати пульсоксиметром.
Ілюстративне фото
Після вибуху газу в багатоповерхівці на вулиці Малишка в Києві, який стався 22 червня, про ці датчики мають задуматися всі, незалежно від сезону.
Аварії з побутовим газом, на жаль, доволі розповсюджене в Україні явище. Тільки за період 2016-2018 років їх сталося 183.
Датчики ж у разі небезпечної концентрації – близько 7% LEL (Low Explosion Level або нижня концентраційна межа розподілу полум’я – мінімальне значення концентрації пального компонента в газовій суміші, якого достатньо для того, щоб запущений процес горіння міг поширитися від іскрового розряду до будь-якої ділянки газової суміші. – Ред.) починають видавати світлову та звукову тривогу. Гучність такого сигналу сягає 100 дБ – це можна порівняти з перфоратором або домашнім кінотеатром, ввімкненим на повну потужність.
Ціна на датчики витоку газу починається від 500 грн.
Є комбіновані пристрої, які сповіщатимуть як про витік газу, так і про пожежну небезпеку. Вартість таких датчиків стартує від 1500 грн.