Як вибрати МФО

5 порад для майбутніх позичальників

Послуги мікрофінансових організацій користуються популярністю серед українців. У кожного час від часу трапляється ситуація, коли дуже потрібно купити побутову техніку, зробити приємний подарунок, встигнути скористатися вигідною пропозицією, оновити ремонт у квартирі або просто добре відпочити, але на це в необхідний момент бракує власних коштів. Тоді ми вдаємося до позикових грошей.

Одні позичають їх у близьких, інші в банках, треті беруть кредити в МФО. У кожного з варіантів є свої переваги і недоліки.

Плюс першого варіанту в тому, що він безкоштовний. Друзі або родичі не стануть брати з вас відсоток. Але у них в потрібний момент грошей може просто не виявитися. Та й докучати близьким своїми проблемами теж не дуже приємно.

У банку гроші є завжди, але він безкоштовно їх не видасть. До того ж банки – організації недовірливі. Перш ніж отримати кредит, вам доведеться детально все про себе розповісти і відзвітувати про те, куди будете витрачати гроші. Але деяким клієнтам навіть це не допомагає – банки їм все одно відмовляють без пояснення причин.

Тоді залишається третій варіант – МФО. Ці компанії видають недешеві кредити, зате роблять це швидко, без зайвої бюрократії. Втім, іноді і у них гроші можна взяти безкоштовно. Але вибираючи МФО, потрібно звертати увагу на деякі моменти. Надалі це допоможе уникнути зайвих витрат і незручностей. За підтримки компанії ШвидкоГроші ми підготували 5 рекомендацій про те, як вибрати ту компанію, з якою вам не доведеться переплачувати за і без того не найдешевші кредити.

1. Вибирайте надійну компанію

Ринок МФО досить добре розвинений. На ньому багато гравців. Є компанії, які приходять надовго і всерйоз. Вони працюють відкрито і прозоро. Крім заробітку, вони думають ще й про те, як правильно вибудовувати взаємини з клієнтом. А є і «випадкові» компанії-вискочки, які можуть приторговувати даними позичальників, і з якими, в разі нестандартних ситуацій, домовитися буде нереально. Самою собою, краще мати справу з першими, ніж з другими. Перш ніж брати кредит, довідайтеся про МФО, дізнайтеся, як довго вона працює. ШвидкоГроші – професіонал ринку. За 10 років успішної роботи компанія змогла заробити репутацію стабільного і надійного гравця.

2. Звертайтеся до МФО, які мають мережу відділень

МФО хороші тим, що кредит у них можна взяти швидко і без зайвого клопоту. Найпростіше, звісно, зробити це онлайн. Так, безперечно, зручніше і таку можливість надають всі компанії, які активно кредитують. Реєструєшся в системі, вказуєш реквізити своїх документів, номер банківської картки і через 10 хвилин гроші вже на ній. Але ще краще, якщо у компанії, крім сайту, є і власна мережа відділень.

По-перше, є сумлінні клієнти, які з різних причин не користуються ні інтернетом, ні банківськими картками. По-друге, іноді в відділення заходять і технічно просунуті користувачі. Приводи для цього можуть бути різні: погасити борг готівкою, особисто поставити менеджеру питання про умови кредитування, оформити паперовий кредитний договір (деякі більше довіряють паперу, ніж електронним документам) тощо. Тому деякі МФО інвестують мільйони в розвиток мережі відділень, що свідчить про їхню клієнтоорієнтованість. Тут варто зазначити, що у компанії ШвидкоГроші найбільша мережа відділень в Україні.

3. Детально вивчіть штрафні санкції

Прострочення за кредитами іноді допускають навіть сумлінні клієнти. Людина може запізнитися з виплатою через те, що, наприклад, погасила кредит в останній день, але не врахувала того, що іноді грошам потрібно пару днів для того, щоб «впасти» на рахунок кредитора. Тут все залежить від самої МФО і способу оплати кредиту.

Плати при простроченні, ясна річ, не уникнути в будь-якій компанії. Але краще звертатися до тих, у яких немає за це драконівських штрафів. Є МФО, які при простроченні подвоюють процентну ставку, а є і ті, хто ставить до таких ситуацій лояльніше. У компанії ШвидкоГроші за кожен день прострочення з клієнтів беруть стандартну процентну ставку, дотримуючись норм законодавства. Деякі ж компанії за допомогою лазівок можуть нараховувати в 3-4 рази більше.

4. Дізнайтеся про приховані платежі та комісії

Деякі МФО, як і деякі банки, при видачі кредитів беруть неявні платежі і комісії. Наприклад, компанія рекламує кредити під 1,3% за день. Ви розрахували, якщо взяти 3000 гривень на тиждень, то при такій ставці доведеться заплатити 273 гривні. Але компанія вимагає повернути 480 гривень. Виявляється, в кредитному договорі сказано, що 2% від суми вона одноразово бере за видачу кредиту і ще 0,7% щодня за його обслуговування. Для позичальника це стане вкрай неприємним сюрпризом.

Щоб не потрапити в таку ситуацію, потрібно попросити консультанта компанії назвати ефективну процентну ставку за кредитом, яка включає всі платежі і комісії. А найкраще мати справу з перевіреними МФО, які працюють чесно і прозоро, не нав'язуючи приховані комісії.

5. Вивчіть умови надання першого кредиту

Деякі компанії активно рекламують безкоштовний «ознайомчий» кредит. Це, звісно, добре, але іноді з ним можуть виникнути нюанси. Якщо клієнт раптом допускає прострочення, навіть невелике, то замість 0% можуть нарахувати йому від 1% до 5% за кожен день користування грошима. Таке право вони прописують у договорі, в який мало хто вчитується. В результаті може статися так, що, взявши на тиждень 3000 гривень під 0% і прострочивши виплату всього на день, вам доведеться повернути на 1000 гривень більше. Або ж якщо ви захотіли погасити кредит достроково і заощадити відсотки, вам можуть нараховувати комісію за дострокове погашення.

Щоб такого не сталося, читайте договір, який підписуєте (не важливо як – онлайн чи на папері). Ніхто не має права обмежувати вас у часі, який вам необхідний на ознайомлення з договором – ні в відділенні, ні на сайті. Намагайтеся мати справу з тими МФО, які мають прості та зрозумілі договори, без будь-яких «пасток».