Як отримати в банку довідку про те, що ви – власник картки

І навіщо вона потрібна

Найчастіше довідка з банку про наявність картки оформляється як частина пакету документів для оформлення візи. До отримання Україною «безвізу» це був дуже затребуваний документ, оскільки він був потрібен для отримання «Шенгену». Але без нього не обійтися і сьогодні, якщо ви захочете з'їздити, наприклад, в США або Велику Британію. У кожного банку свої умови видачі такої довідки. Ми розповімо, які тут можливі варіанти і як її оформити в кількох популярних українських банках.
Зміст

Більшість банків відразу попереджають: отримати довідку про наявність карти можна тільки у відділенні. Але деякі дозволяють оформити її віддалено.

ПриватБанк

«Приват» реалізував процес оформлення такої довідки в інтернет-банку. Для цього потрібно зайти у вкладку «всі послуги», потім у довгому списку зліва обираємо пункт «Послуги», а в ньому «створити довідку»:

Варто відзначити, що розробники на славу попрацювали над функціоналом цього розділу. Тут можна замовити 8 різних довідок! Нам потрібна «Довідка за рахунками».

Натиснувши на нього, побачите перелік з чинних, а також вже закритих карток:

Нижче потрібно буде вказати мову довідки – можна оформити українською та англійською, що дуже зручно – а також місце вимоги документа (варіанти відповідей: «За місцем вимоги», «Для отримання візи», «До Фонду соціального страхування», «Для отримання кредиту»).

Для відкритої картки можна також вказати дату оформлення довідки, валюту, в якій будуть відображатися залишки і, за бажанням, додати інформацію щодо залишків на рахунку.

Вказавши все необхідне, тиснемо «сформувати» – і довідка готова:

Її можна роздрукувати або зберегти у вигляді файлу. За оформлення подібних довідок ПриватБанк грошей не бере.

А-Банк

Повністю ідентичний «приватівському» процес оформлення довідки і в А-Банку. Обираємо ті самі пункти меню в інтернет-банку і вказуємо ті самі побажання до документа:

Довідка надається безкоштовно.

monobank

monobank дозволяє сформувати деталізовану виписку за карткою (у форматах csv, pdf, xls). Іноді цього для посольств достатньо. Щоб це зробити, потрібно увійти в мобільний додаток, зробити свайп вліво і обрати «Відправити виписку за карткою»:

Потім потрібно буде вказати період, за який вам потрібна виписка, і адресу електронної пошти, куди банк її відправить.

Якщо виписки недостатньо, то можна замовити і довідку. Доведеться звернутися в підтримку і сказати, для чого потрібен документ. Отримати її можна буде як в електронному вигляді на зазначену адресу електронної пошти, так і в паперовому – на найближче відділення «Нової Пошти». Платити за оформлення документа не доведеться.

Альфа-Банк

В «Альфі» за паперову довідку доведеться викласти 150 гривень, за електронну – в 6 разів менше. Замовити документ можна:

  • в режимі чату;
  • на гарячій лінії банку;
  • безпосередньо у відділенні;
  • через Інтернет-банк MyAlfa-Bank.

У MyAlfa-Bank треба зайти в меню «Послуги» і обрати «Довідки»:

Мова документа може бути:

  • українською;
  • англійською;
  • двома мовами (українською та англійською).

Також потрібно вказати форму документа і спосіб доставки (якщо обрано паперовий варіант).

Forward Bank

У Forward Bank повна виписка за рахунком з моменту його відкриття обійдеться клієнту в круглу суму – 500 гривень. Натомість звичайна довідка про залишок на рахунку – в 75 грн, тобто вдвічі дешевше, ніж у Альфа-Банку. Але замовляти і отримувати довідки можна тільки у відділенні.

ТАСкомбанк

У ТАСкомбанку виписка за рахунком за попередній місяць коштує 50 гривень. Якщо потрібна довідка про наявність рахунку і залишок на ньому, то вона обійдеться в 75 гривень. Замовляти і отримувати довідки можна тільки у відділенні.

ОТП Банк

У ОТП можна замовити виписку за рахунком через сайт банку. Оберіть розділ «Приватним клієнтам» – > «Онлайн-обслуговування» – > «Замовлення виписки на email».

Если нужна справка, то за ней придется ехать в отделение и стоить она будет 200 гривен.

Даже если вы обслуживаетесь в другом банке, то, способ получения справки и ее стоимость будут похожи на один из перечисленных вариантов.