6 налаштувань безпеки картки monobank, про які ви могли не знати

Відключення магнітної смуги, власний CVC2 та інші «фішки», які захистять вашу картку

Питання безпеки платіжних карток важливе для всіх банків. Але кожен вирішує його по-своєму. Хтось обмежується тим, що іноді нагадує клієнтам про неприпустимість розголошення реквізитів пластика: PIN-коду, CVV/CVC2 і терміну дії. Хтось вдосконалює алгоритми аналізу платежів, відстежуючи нетипові, підозрілі операції і блокуючи їх. monobank пішов ще далі. Він запропонував клієнтам відразу 6 технічних рішень, покликаних убезпечити їхні картки і звести нанівець всі потуги шахраїв, які спробують заволодіти їхніми грошима. Ми розповімо про них докладніше.
Зміст

Динамічний CVV/СVC2-код

Одна з головних вразливостей кожної банківської картки – код безпеки, розміщений на її зворотному боці. Так званий CVV – або CVC2 – код. Якщо, крім номера і терміну її дії, введено цей код, оскаржити платіж буде неможливо. Тому шахраїв він особливо цікавить.

Команда monobank запропонувала відразу два способи захистити ці заповітні 3 цифри. Перший –увімкнути динамічний CVC2-код, який буде змінюватися раз на годину:

Навіть у разі, якщо шахраям раптом вдасться якимось чином заволодіти кодом, який зображений на зворотному боці картки, на них чекає розчарування. Динамічний код їм точно не роздобути, а коли він увімкнений, код «за замовчанням» недійсний.

Ще більше інформації про безпеку – в нашому телеграмі.

Власний CVС2-код

Якщо часто потрібно розплачуватися карткою в інтернеті, то при використанні динамічного коду щогодини доведеться дізнаватися нову комбінацію цифр і тримати її в голові. Декого це може втомити. Тому розробники monobank передбачили ще один варіант використання захисного коду – встановити свій власний. Це щось середнє між кодом «за замовчанням» і динамічним CVC2. В цьому випадку вам не доведеться постійно уточнювати нову комбінацію. Замість неї можна поставити таку, яку ви точно не забудете. При цьому у вас буде впевненість в тому, що у шахраїв немає вашого коду.

Для цього в налаштуваннях CVC2 треба просто обрати «Власний CVC2-код»:

Після активації цього налаштування додаток запропонує ввести сам код:

Постарайтеся не забути його, оскільки він не буде відображатися в додатку. Втім, навіть якщо це станеться, в будь-який момент можна встановити новий.

Заборона оплати магнітною смугою

Полюючи за персональними даними клієнтів банків, шахраї застосовують таку річ, як скімінг. Це крадіжка даних картки за допомогою спеціального пристрою (скімера), який кріпиться до приймача карток банкоматів і зчитує інформацію з її магнітної стрічки. Потім картка може бути клонована, і з неї можуть вкрасти гроші.

Більшість карток вже давно випускаються з чіпом. Навіщо їм магнітна стрічка? На жаль, ще не всі термінали і банкомати перебудовані на роботу з чіпом. Більш того, термінал, який не розуміє чіпи, може зустрітися і за кордоном (особливо багато таких в США). Тому щоб зробити картку універсальною, банки все ще випускають їх з магнітною стрічкою. Недоліком цієї універсальності є те, що навіть оснащений чіпом пластик може бути вразливим.

У monobank врахували і це. Розробники передбачили в налаштуваннях можливість вимкнення магнітної смуги:

Вимкнувши цю функцію, можна бути впевненим в тому, що скімери не скопіюють вашу картку і не знімуть з неї гроші (зазвичай це роблять за кордоном – в країні, відмінній від країни реєстрації картки), навіть якщо ви потрапили в поле їхньої уваги.

Ну а якщо ви раптом натрапите на термінал або банкомат, що не працюють з чіпом, то оплату смугою завжди можна тимчасово увімкнути, скористатися карткою, і вимкнути знову. Корисно і зручно.

Заборона зняття готівки через банкомат

Втратити банківську картку досить легко. Втратити картку разом з PIN-кодом складніше. Хоча буває і таке. Деякі клієнти пишуть його прямо на картці, щоб не забути, чого робити категорично не можна. Якщо хтось третій отримає вашу картку разом з PIN-ном і ви не встигнете її заблокувати, то він зможе зняти з неї всі гроші в найближчому банкоматі.

Для клієнтів більшості банків такий розклад загрожує втратою грошей. Але тільки не для клієнтів monobank. У мобільному додатку є функція «Зняття готівки через банкомат». Якщо її вимкнути, то ніхто крім вас не зможе зняти гроші з вашої картки, навіть якщо ви її втратите і при цьому не заблокуєте.

Відхилення платежів, якщо не збігається країна

Уявіть ситуацію. Сергій був у відрядженні до США, де неодноразово розплачувався карткою одного з українських банків. Через кілька місяців після повернення він з подивом дізнався, що хтось розплатився його карткою в американському супермаркеті. Щоб довести, що це був не він, Сергію довелося надати банку цілу доказову базу того, що він в цей час вже був на батьківщині: зворотний квиток на літак, виписку за карткою, в якій були платежі в українських магазинах.

Історія цілком життєва – шахраї є у всіх країнах. Саме тому в налаштуваннях безпеки monobank є ще одна унікальна опція – «Відхиляти платежі, якщо країна не збігається».

Увімкнувши її, система буде порівнювати країну, в якій розташований термінал, що приймає платіж, з країною вашого фактичного перебування. Остання визначається в додатку за допомогою GPS. Якщо країни не збігатимуться, платіж блокується.

Вкрай корисна функція для тих, хто часто буває за кордоном. Якщо добряче посиділи в закордонному барі і могли «засвітити» свою кредитку, то краще її увімкнути. Якщо ж свідомо даєте комусь свою картку в закордонну поїздку, то, навпаки, вимкнути.

Вимкнення можливості безконтактної оплати

Є кілька способів, якими зловмисники намагаються зламувати картки з безконтактною оплатою. Наприклад, шахрайський POS-термінал, що створює фейкову «покупку» і змушує картку її оплатити. Спосіб ненадійний, оскільки гроші надходять на реальний рахунок в банку, за яким легко відстежити одержувача. Є також NFC-скімери, які зчитують дані карток (номер, термін дії) для подальших спроб шахрайства з ними.

Можливість примусового вимкнення безконтактної оплати, яка є в додатку monobank, залишить без роботи і таких «діячів», якщо ви раптом на них натрапите.

Втім, в mono запевняють, що навіть якщо хтось вкраде гроші таким способом, то банк їх одразу поверне. Проте можливість захиститися від таких дій в додатку є.

У monobank відмінно попрацювали над збереженням даних своїх клієнтів і їхніх грошей. Схоже, це одна з найбільш захищених карток на ринку. Сумніваєтеся? Тоді покажіть хоча б один банківський пластик з такою ж кількістю гнучких налаштувань безпеки.