0 800 307 555
0 800 307 555

Відшкодувати вклад онлайн через Дію

Як це зробити та які умови

З 17:00 вівторка, 3 жовтня, в оновленій версії застосунку Дія з’явилася нова послуга – отримання гарантованого відшкодування за вкладами в збанкрутілих банках.
Зміст

Подати заявку можна з будь-якої точки планети, аби був інтернет. Кошти ж виплачуються протягом трьох днів. Усе робиться в кілька натискань на екрані смартфона без зайвої бюрократії, черг та особистої присутності.

Нову послугу презентували на спільній пресконференції директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут і віцеперм’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Розповідаємо, як скористатися послугою відшкодування за вкладами в збанкрутілих банках, та інші нюанси, які необхідно врахувати.

Усе, що треба знати про банківські вклади, – в нашому телеграм-каналі. Також у нас є сторінка в Instagram.

Скільки в Україні збанкрутілих банків

З 2014 року в Україні збанкрутували 100 банків. Більшість ліквідацій уже завершені, тобто вкладники свої гроші отримали.

Наразі виплати вкладникам тривають по 34 банках, включно з сімома банками, які були ліквідовані після 24 лютого 2022 року. Саме по них і можна оформити відшкодування через Дію.

Важливий нюанс: вкладники банків, які були ліквідовані після 24 лютого 2022 року зможуть отримати 100% вкладу разом з відсотками, нарахованими на день неплатоспроможності. Це:

  • Сбербанк росії;
  • Промінвестбанк;
  • Мегабанк;
  • Банк Січ;
  • Форвард Банк;
  • Айбокс Банк;
  • Укрбудінвестбанк.

По решті 27 банках виплати будуть зроблені в межах чинного до великої війни ліміту – 200 тис. грн, адже президентська ініціатива щодо гарантії 100% вкладу запрацювала після 24 лютого 2022 року.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уже 25 років виплачує вклади неплатоспроможних банків. Станом на сьогодні понад 2,5 млн осіб були виплачені кошти, сума до виплат склала 103 млрд грн. Тільки за час повномасштабної війни вкладники отримали понад 8,3 млрд грн.

Як можна отримати виплату

Існує кілька варіантів, як можна отримати виплату вкладу зі збанкрутілого банку.

  • Особисто звернутися до найближчого відділення банку-агента з паспортом та ідентифікаційним кодом й отримати кошти. Жодних заяв писати не потрібно.
  • Дистанційно через телефонний дзвінок звернутися до одного з п’яти банків-агентів – ПриватБанку, Укргазбанку, ПУМБ, Банку «Південний», Таскомбанку. Потрібно пройти ідентифікацію особи та зазначити рахунок, на який кошти будуть перераховані.
  • Через застосунок Дія.

Як отримати виплату через Дію

Одразу потрібно наголосити, що виплачує кошти не Дія, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), членами якого на сьогодні є всі українські банки. Дія тут виступає єднальною ланкою між вкладником і Фондом, яка спрощує процес.

«Продовжуємо будувати найзручнішу державу у світі з точки зору отримання держпослуг. Онлайн-сервіси пришвидшують та спрощують взаємодію людей з державою. Послуга Повернення вкладів, над якою ми працювали спільно з Фондом гарантування вкладів, дасть змогу українцям подати заяву й отримати відшкодування зі збанкрутілих банків. А це – 1,4 млн рахунків на суму 3,2 млрд грн. Щоб повернути кошти, не потрібно ходити в банки чи стояти в чергах, достатньо зробити кілька кліків у Дії», – зазначив Михайло Федоров під час презентації.

Отже, щоб подати заяву на отримання коштів потрібно насамперед оновити застосунок Дія до останньої версії. Після – зайти в розділ послуг і вибрати «Повернення вкладів».

Якщо у вас є вклад в одному з 34 збанкрутілих банках, по яких зараз проводяться виплати, вам буде доступний їхній перелік. Потрібно вибрати той банк, де ви мали рахунок. Якщо ж у вас є вклади в кількох збанкрутілих банках, то заяву по кожному потрібно оформлювати окремо.

Тим, у кого вкладів немає, послуга недоступна:

Після того, як ви обрали свій збанкрутілий банк, необхідно вибрати картку «єПідтримка» одного з п’яти банків-агентів ФГВФО:

  • monobank;
  • ПриватБанк;
  • Укргазбанк;
  • ПУМБ;
  • Ідея Банк.

Перелік банків-партнерів, як пояснила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут, формується з огляду на готовність банку приєднатися до програми. Аналізуються кілька факторів: мережа, фінансовий стан, IT-підготовка банків. Відбір проводиться раз на три місяці, тому перелік може бути розширений.

Якщо ж ви досі не маєте картки «єПідтримка», в Дії доступна опція її оформлення.

Саме на картку «єПідтримка» протягом трьох днів прийде відшкодування без обмеження по сумі чи комісії. Отримані гроші можна або переказати на картку іншого банку, або ж витрачати в будь-який спосіб, адже це не цільові, а ваші кошти.

Громадянам російської федерації і Білорусі виплати не проводяться.

Останній крок – залишити контактні дані (електронну пошту та телефон) і погодити заяву, підписавши її Дія.Підписом. Про нього ми детально писали в цій статті.

Ось відеоінструкція від Мінцифри:

Як відбувається процес

Коли вкладник подає заяву, в онлайн-режимі відбувається верифікація з базами даних Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, чи дійсно цей вкладник є в реєстрах і чи дійсно він володіє рахунками. Також верифікується сума вкладу. Після цього Дія верифікує особу. Це унеможливлює шахрайства.

Утім, це не виключає помилки в системі. У разі виникнення ускладнень чи непорозумінь, вкладники завжди можуть звернутися до ФГВФО. Номери гарячої лінії Фонду:

  • 0-800-105-800;
  • 044-333-36-55.

Або ж – до служби підтримки Дії.

«Мета Фонду, нагадаю, не тільки дати впевненість українським вкладникам, що їхні кошти в межах гарантій Фонду захищені, а й у разі неплатоспроможності банку забезпечити максимально швидке та комфортне відшкодування. Особливо це важливо сьогодні, в умовах повномасштабної війни, для громадян, які опинилися в зоні ведення активних бойових дій або ж були змушені покинути свої домівки в пошуках прихистку», – зазначила Світлана Рекрут.

***

Станом на 10:00 ранку 4 жовтня, тобто менше ніж за добу, 568 вкладників банків, що ліквідуються, отримали гарантоване відшкодування від ФГВФО через послугу повернення вкладів у застосунку Дія. Виплачена вже за першу ніч дії сервісу сума склала понад 3,4 млн грн.

У розрізі банків виплати розподілилися так:

  • АТ «АКБ «КОНКОРД» – 335 виплат;
  • АТ «МЕГАБАНК» – 66 виплат;
  • АТ «МР БАНК» – 55 виплат;
  • АТ «БАНК ФОРВАРД» – 37 виплат;
  • АТ « УКРБУДІНВЕСТБАНК» – 29 виплат.

Також отримали відшкодування вкладники АТ «ВТБ БАНК», АТ «МІСТО БАНК», АТ «ЗЛАТОБАНК», ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ», АТ «БАНК СІЧ», АТ «АЙБОКС БАНК».