Ультракороткі депозити: що пропонують банки
Вклади на 7, 14 та 29 днів
Тим самим банкам був наданий меседж про необхідність підвищувати ставки за строковими депозитами та стимулювати перетікання клієнтських коштів з карток і поточних рахунків на депозити.
Причина проста: гривня, яку можна будь-якої миті зняти з банківського рахунку, може бути спрямована на валютний ринок і вплинути на курс долара в Україні. А в умовах ведення повномасштабної війни валютні коливання можуть завдати суттєвих збитків і так постраждалій економіці нашої країни.
Банки відреагували на директиву НБУ і в лютому розпочали активне зниження відсоткових ставок за залишками як на поточних/карткових рахунках, так і різноманітними вкладами з можливістю вільного зняття. Одні знизили ставки в 1,5-2 рази порівняно з тими, що діяли раніше, другі вирішили не церемонитися – і просто обнулили їх.
Проте «святе місце – пустим не буває», як то кажуть. Справедливо побоюючись, що клієнти просто заберуть свої заощадження у гривні з банку або конвертують їх у валюту, банки почали шукати альтернативні варіанти, які б задовольнити і клієнтів, і вимогливого регулятора.
Як вихід із ситуації, клієнтам запропонували т. зв. «ультракороткі» вклади з терміном дії 7, 14 та 29 днів. Причому якщо раніше відсоткові ставки за ними були нецікавими, то зараз банки змушені їх підвищувати, прагнучи якщо не наростити клієнтську базу (коштом тих, хто перейшов з інших, менш спритних банків), то хоча б утримати та перелити кошти з поточних рахунків своїх клієнтів на депозитні. .
Клієнти зі свого боку отримали можливість за короткий термін отримати високу прибутковість.
Finance.ua уважно вивчив пропозиції і вибрав найцікавіші.
Тимчасово вільні кошти, які можуть знадобитись у будь-який час, можна зберігати не на картковому рахунку, а на депозиті «Оптимальний», який пропонує відкрити Укрексімбанк.
Мінімальний термін – 7 днів, після яких виплачуються відсотки, і гроші доступні до використання.
Якщо ж гроші не потрібні терміново, депозит можна продовжити на 7 днів, потім – ще на 7 днів. І так до 30 циклів (максимальний термін 210 днів). Функція пролонгації працює автоматично і її у будь-який момент можна скасувати в мобільному застосунку. Водночас процентна ставка зростає: від 9,5% протягом перших чотирьох циклів та до 12% річних.
Мінімальна сума, на яку може бути відкритий депозит, становить 25 тисяч гривень. Також не допускається поповнення депозиту та часткове зняття.
На сайті банку є калькулятор, що дозволяє розрахувати дохід від депозиту, підставивши потрібну суму та обравши кількість пролонгацій, а також дізнатися, скільки клієнт отримає на руки після сплати податку на прибуток та воєнного збору.
На 7 днів можна відкрити депозит «Стабільний» у Таскомбанку.
Мінімальна сума депозиту тут цілком ліберальна – лише 1 тис. гривень. Процентна ставка нижча, ніж у попередньому варіанті, – лише 9% річних. Можна настроїти автопролонгацію або вимкнути її на етапі відкриття депозиту.
Поповнення депозиту та часткове чи дострокове зняття – заборонені. Капіталізації відсотків немає.
Сенс Банк пропонує для охочих покласти гривню на короткий термін депозит «Мобільний». На вибір – 3 терміни: 7 днів, 14 днів та 29 днів – відповідно під 12%, 13% та 15% річних.
Мінімальна сума, на яку можна оформити депозит «Мобільний», – 5 тис. гривень. Максимальна – 40 млн гривень.
Капіталізації відсотків немає. Можна настроїти автопролонгацію або вимкнути її на етапі відкриття депозиту.
Депозит під назвою «Прибуткова 7-ка» також передбачає можливість покласти гроші на 7 днів, щоправда, процентна ставка – досить скромна: лише 5% річних, що не дивно для держбанку.
Мінімальна сума – 1 тис. грн. Поповнення депозиту та часткове чи дострокове зняття – заборонені.
Укргазбанк дуже оригінально підійшов до питання автопролонгації депозиту. У разі, якщо клієнт не подав заяву про її скасування заздалегідь, а також не з'явився у день закінчення депозиту у відділення банку, депозит автоматично пролонгується на той самий період. Водночас встановлюється процентна ставка, що діє для цього типу депозитів станом на перший день пролонгації.
Якщо клієнт оформлює депозит через мобільний застосунок «Екобанк» або продовжує дію депозиту ще на 7 днів, ставка збільшується до 7% річних. Надбавки 2% не підсумовуються.
А ось МТБ Банк вирішив бути оригінальним та запропонував своїм клієнтам депозит терміном на 10 днів, який красиво назвав «У десятку».
Мінімальна сума, необхідна для його відкриття – 2 тис. гривень. Процентна ставка – 11% річних.
Часткове та дострокове зняття не передбачені. Проте можна поповнювати депозит без обмежень протягом усього терміну дії.
Банк заклав можливість автоматичної пролонгації на 9 періодів по 10 днів.
Ще один банк, у якого термін дії найкоротшого депозиту становить 14 днів, – Юнекс Банк.
Мінімальна сума, яка потрібна для відкриття депозиту «Максимум» – 5 тис. гривень. Процентна ставка – 13% річних.
Як і в інших, часткове та дострокове зняття не передбачено. Також немає можливості поповнення.
Якщо сума депозиту перевищує 250 тис. гривень, банк додасть до процентної ставки ще 0,25%.