0 800 307 555
0 800 307 555

Тисяча за вакцинацію: як отримати

І куди можна витратити

З 19 грудня в Україні запрацювала програма «єПідтримка». У її межах кожен вакцинований двома дозами від COVID-19 повнолітній громадянин може отримати з державного бюджету 1 тис. грн. Ті, хто записався на бета-тестування функції, мали змогу подати заявку на отримання грошей ще в понеділок, 13 грудня.
Зміст

Розповідаємо на власному досвіді, як отримати кошти та що для цього потрібно.

Ще більше корисних інструкцій – в нашому телеграм-каналі. Підпишіться, щоб не пропустити нічого цікавого.

Що таке «єПідтримка»

Це урядова програма, ініційована президентом України Володимиром Зеленським, для підтримки малого та середнього бізнесу, який найбільше постраждав від карантинних обмежень «червоної зони». Саме тому кошти можна буде витратити на доволі обмежений перелік товарів і послуг.

Що потрібно для отримання грошей

Щоб отримати гроші в межах програми «єПідтримка» насамперед вам потрібний «зелений сертифікат» про вакцинацію в застосунку «Дія» – саме він свідчить, що ви отримали дві дози.

Друга потрібна річ – спеціальна картка, відкрита в одному з банків-партнерів. Сьогодні це:

  • А-Банк;
  • Альфа-Банк;
  • monobank;
  • ПриватБанк;
  • Укргазбанк.

Список банків-партнерів, як обіцяють в уряді, розширюватиметься.

Процедура в усіх банках плюс-мінус однакова. У банківському застосунку вам необхідно зайти в меню додавання карток і обрати там «єПідтримка». Декотрі банки навіть відкривають цю картку офлайн, але перед тим, як іти до відділення, краще уточнити щодо такої можливості.

Отримавши банківську картку, зайдіть у застосунку «Дія» в меню «Послуги» та оберіть «єПідтримка».

Якщо система не бачить вашу картку, ви отримаєте відповідне повідомлення та пропозицію відкрити картку в одному з банків-партнерів.

Не панікуйте, якщо ви відкрили картку «єПідтримка», а «Дія» її не бачить. Зачекайте 10-15 хвилин і повторіть спробу, адже дані ще могли не оновитися та не синхронізуватися.

Узагалі ж обмежень за кількістю карток «єПідтримка» немає. Ви можете хоч у всіх банках-партнерах оформити картку. Але в «Дії» треба буде зазначити лише одну, на яку гроші й прийдуть.

Обравши картку, натисніть «Отримати допомогу». Система сповістить, що отримала вашу заявку та пообіцяє повідомити, коли гроші надійдуть на ваш рахунок.

Щоб встигнути отримати виплату в І етапі, заяву в «Дії» необхідно подати з 19 до 29 грудня.

Готівкою отримати гроші не можна. Так само їх не можна переказати на іншу картку.

До речі, monobank почав виплачувати «ковідну тисячу» своїм клієнтам з 16 грудня, не дочікуючись офіційного запуску програми.

На що можна витратити гроші програми «єПідтримка»

Доступними будуть три сфери:

  • культура;
  • спорт;
  • подорожі.

В уряді й Офісі президента переконані, що саме ці галузі найсильніше постраждали від карантинних обмежень.

Отже, на «ковідну тисячу» можна придбати:

  • квитки в кінотеатри, театри, музеї, виставкові центри, на концерти;
  • залізничні й авіаквитки в межах України;
  • абонемент у спортзал;
  • книжки в книгарнях.

Для людей 60+ років мають розробити окремий список послуг, адже президент Володимир Зеленський пообіцяв, що ця категорія громадян зможе витратити 1 тис. грн на ліки й інші соціальні потреби. Це стане можливим з січня 2022 року.

На віртуальних картках «єПідтримка» встановлені обмеження по MCC-кодах. Це код, який закріплюється банком за платіжним терміналом і використовується для класифікації бізнесу за видами товару або послуг, що він надає.

Тобто, якщо ви захочете придбати книжки в книгарні, проблем не має виникнути. А от купити книгу в супермаркеті чи на заправці буде неможливо.

Витратити гроші можна протягом чотирьох місяців.

Як розрахуватися карткою «єПідтримка»

Найоптимальніший спосіб – завести картку в Google / Apple Pay. Якщо ваш смартфон не має NFC-технології і не підтримує безконтактну оплату, розрахуватися за товари чи послуги можна онлайн.

Якщо в торговій точці встановлений термінал ПриватБанку, можна використати для оплати QR-код.

«Рішення з прийому платежів за QR-кодом є також у інших банків. Думаю, людина в будь-якому разі, навіть не маючи Google чи Apple Pay, зможе розрахуватися в офлайні. Але подивіться на категорії товарів і послуг: книжки, квитки – ми це давно вже купуємо в онлайні», – пояснив Finance.ua прессекретар ПриватБанку Олег Серга.

Ні «Дії», ні банку, ні смартфону. Що робити?

Розробка варіантів виплати для таких громадян наразі триває. Відомо, що це буде другий етап виплат, який має стартувати з III кварталу 2022 року.

У разі виникнення складнощів з оформленням банківської картки чи генерації сертифікату про вакцинацію, звертайтесь до технічної підтримки вашого банку чи «Дії».