0 800 307 555
0 800 307 555

Країни без коронавірусу. Куди поїхати на вихідні?

7 міст, де можна чудово провести вік-енд

Кінець зими, мало сонця і сиро. Хочеться махнути кудись хоча б на вік-енд. Короткий, спонтанний відпочинок – найкращий засіб для боротьби з негативом. Але тут, як на зло, лякають новини про коронавірус. Ми зібрали кілька цікавих ідей для поїздки на вихідні в країни, куди він ще не проник.
Зміст
Коротка довідка

За даними на 15 лютого, вірус COVID-19 (коронавірус) зафіксовано в 28 країнах. Найнебезпечніша ситуація з інфекцією, звичайно ж, у Китаї, де вона з'явилася і почала поширюватися. Туди їхати точно не потрібно. Однак за його межами різкого зростання захворюваності немає. Отже панікувати точно не варто. Вірус виявляють поодиноко у людей, які їздили в Китай або контактували з вихідцями з цієї країни.

Ми обрали для вік-енду сім міст, в яких є що подивитися, відволіктися від сірих буднів і коронавірусу. Вирушаємо в дорогу в п'ятницю, 21 лютого, з Києва.

Бюджет поїздки складено за тиждень до вильоту. Він включає авіаквитки на двох в обидва боки за найприйнятнішою ціною і мінімальним часом в дорозі, а також вартість двох ночей в тризірковому готелі зі сніданком – оптимальний варіант для спонтанної розважальної поїздки. Лютий – час низького туристичного сезону, і це теж грає на руку. У підсумку нові враження обійдуться від 5 926 до 15 459 гривень або від 220 до 576 євро в еквіваленті залежно від напрямку. Ціни бралися з сервісів Tickets.ua і booking.com.

Відень

Бюджет: 5 926 гривень або 220 євро (квиток 1840 гривень на рейс лоукоста Laudamotion х 2 (в дорозі 2:00 – 1:50), дві ночі в готелі *** недалеко від центру – 2246 гривень).

У Відні, коли б ти не приїхав, відбувається купа культурних подій. З 22 лютого тут стартує єдиний у світі фестиваль музики на акордеоні, який триватиме місяць. Фішка міста – концерти класичної музики, що проходять в розкішних інтер'єрах: церквах, палацах, опері. Радимо відвідати такий концерт саме тут, навіть якщо ви переконані, що далекі від класичної музики. Повірте, після концерту ви докорінно зміните думку. Але це далеко не все. Палаци Хофбург, Шенбрунн, Бельведер і старовинні парки зі скульптурами, картинні галереї, кава меланж і десерти. Список задоволень можна продовжувати довго.

Відень несподівано виявився найбюджетнішим з усіх обраних нами напрямків завдяки наявності чотирьох авіакомпаній з прямими рейсами (з них два лоукости).

Вільнюс

Бюджет: 6 310 гривень або 235 євро (квиток 2 123 гривні на рейс лоукоста Ryanair х 2 (в дорозі 1:45 – 1:25), дві ночі в готелі *** в центрі 2 064 гривні).

Спокійний Вільнюс спонукає до неспішних прогулянок. Тут буде цікаво любителям церковної архітектури та сучасного мистецтва під відкритим небом. Одна з головних визначних пам'яток міста – Гостра брама, каплиця над входом в Старе місто, відома своєю іконою Богоматері. Також у Вільнюсі зберіглося кілька храмів у стилі бароко і готики. Прекрасні панорамні види відкриваються із Замкової гори з вежею Гедиміна і з Лисої гори, де встановлено монумент Три хрести.

Якщо погода раптом підкачає, а таке буває часто наприкінці лютого, можна відвідати Палац Радзивіллів, де зараз розташований художній музей, або Палац великих князів литовських – королівську резиденцію, відбудовану наново в 2002-2016 роках.

А зайшовши куди-небудь поїсти, ви здивуєтеся, скільки тут різноманітних страв з картоплі, свинячого м'яса і сала, починаючи від цепелінів (котлети з тертої картоплі з м'ясною серединою) і закінчуючи відараями (ковбаски з картоплею і салом). Кожен турист просто зобов'язаний з'їсти хоча б один цепелін.

Важливо!

За кордон краще їхати з правильною картою. З нею не доведеться хвилюватися за збереження своїх коштів і можна буде заробляти там кешбек. Підібрати кращу допоможе рейтинг карт для подорожей від Finance.ua.

🏅Рейтинг кредитних карток для мандрівників

Будапешт

Бюджет: 10 734 гривні або 400 євро (квиток 3 867 гривень на рейс LOT х 2 (в дорозі 4:20 – 6:05 з пересадкою у Варшаві), дві ночі в готелі *** в центрі 3000 гривень).

У Будапешті купа цікавих пам'яток. Якщо ви тут вперше і любите історію, відвідайте величну будівлю парламенту і Базиліку Святого Стефана з боку Пешта, а потім, перейшовши Дунай, – Королівський палац і Рибальський бастіон з чудовим панорамним видом з боку Буди. Якщо ж хочеться більш спокійного відпочинку – просто покатайтеся на трамваї №2. Ви побачите всі знакові місця міста. А потім сходіть в одну з термальних купалень. А ввечері допоможе зігрітися і підняти настрій палинка – 40-градусне угорське фруктове бренді. Його можна спробувати взимку в будь-якому кафе або ресторані.

Копенгаген

Бюджет: 11 241 гривня або 419 євро (квиток 3 561 гривня на рейс МАУ х 2 (в дорозі 2:25 – 2:15), дві ночі в готелі *** недалеко від центру 4 119 гривень).

Різноманітність пам'яток Копенгагена вразить навіть найбільш вибагливих туристів. Тут удосталь представлено як зразки архітектури минулих епох (королівські палаци, ратуша і церкви), так і унікальні об'єкти нової архітектури – оперний театр, королівська бібліотека і банківський район міста.

Можна пройтися набережною до Русалочки – статуї казкового персонажа. Але цей об'єкт надто вже «заштампований» туристами, тому не дивуйтеся черзі за право сфотографуватися

Любителі особливо гострих відчуттів можуть зазирнути в Християнію, де легально продають і вживають легкі наркотики. Але фото- і відеозйомку тут краще не вести – це небезпечно.

І не забудьте спробувати хоча б одну страву з оселедцем і свинячі ребра на грилі, замариновані в темному пиві. Без цього не потрібно говорити, що ви побували в Копенгагені. Ніхто не повірить.

А ще в Копенгагені недавно завершилося будівництво гірськолижного схилу на даху сміттєспалювального заводу. На будівлі висотою 85 метрів проклали трасу, яку покрили переробленим пластиком. На це, мабуть, теж цікаво поглянути.

Прага

Бюджет: 13 638 гривень або 508 євро (квиток 5 369 гривень на рейс Czech Airlines х 2 (в дорозі 2:10 – 2:05), дві ночі в готелі *** в центрі 2 900 гривень).

Завдяки добре збереженому історичному центру Прага є одним з найкрасивіших міст світу. Романтичні фото тут можна робити буквально на кожному кроці. Прогулянку не зіпсує навіть досить свіжий зимовий вітер від річки Влтави. Пройдіться вранці, поки немає натовпів туристів, Карловим мостом в бік Малої Країни і поверніть праворуч. Пройдіть трохи до найвужчої вулички шириною в метр, а потім до самого берега Влтави. Якщо вам пощастить, сюди припливе велика зграя білих лебедів і качок, яких тут часто підгодовують. Видовище незабутнє.

А потім сходіть пообідати в ресторанчик «У Медвідку», який розташований в будівлі середини XV століття з солідними стінами. Тут варять кілька сортів пива, в тому числі найміцніше в світі з 12,6% алкоголю – XBEER-33. А ще подають страви традиційної чеської кухні. Спробувавши все це, ви зрозумієте, що приїхали в Прагу не дарма.

Стамбул

Бюджет: 13 668 гривень або 509 євро (квиток 5 702 гривні на рейс лоукоста Pegasus c пересадкою в Анкарі туди, назад прямим рейсом МАУ х 2 (в дорозі 4:10 – 2:00), Дві ночі в готелі *** в центрі (район площі Таксим) 2 264 гривні).

У лютому в Стамбулі вже щосили відчувається весна. Найяскравіші її ознаки – повеселілі морди і без того завжди задоволених вуличних котів, яких всі тут люблять і підгодовують. Їх тут багато скрізь, і вони почуваються повноправними господарями. Теплий вітер з моря, багато сонця і крики чайок доповнюють феєричну картину.

Якщо ви вперше в місті, зайдіть в Святу Софію і Блакитну мечеть, а також загляньте в Цистерну Базиліку – одне з найбільших древніх водосховищ Константинополя, в якому зараз мешкають риби. Всі три об'єкти розташовані недалеко один від одного. Потім можна піти в Топкапи, старий палац султанів, де жив Сулейман.

А ввечері можна проїхатися на катері Босфором і помилуватися нічним видом міста, а також сходити в один з рибних ресторанів на Галатському мості. І обов'язково спробуйте пахлаву з волоськими горіхами і фісташками. У Стамбулі вона дуже смачна. Втім, як і десятки інших десертів у місцевих кондитерських.

Амстердам

Бюджет: 15 459 гривень або 576 євро (квиток 5 153 гривні на рейс Turkish Airlines c пересадкою в Стамбулі х 2 (в дорозі 7:30 – 6:25), дві ночі в готелі *** недалеко від центру 4 464 гривні).

Лютий в Амстердамі – не найкомфортніший час для прогулянок на відкритому повітрі. Сильний холодний вітер з моря пробирає до кісток. Однозначно потрібно брати теплі речі і не забути шапку і рукавички.
Але в місті є багато цікавих музеїв, де можна добре провести час. Якщо ви любитель живопису, відвідайте музей Ван Гога і Рейксмюзеум з багатою колекцією голландського мистецтва XVII століття – часу його найвищого розквіту. Тільки квитки краще купити заздалегідь онлайн. Не пошкодуєте, якщо оглянете Королівський палац і побуваєте в Музеї тропіків, де зібрано експонати з колишніх голландських колоній.

А ще в останній вік-енд лютого в Амстердамі, найбільшому світовому центрі дистрибуції какао, проходитиме шоколадна виставка Chocoa, куди приїдуть як представники індустрії з вирощування какао-бобів, так і імениті кондитери. Любителі шоколаду зможуть скуштувати й оцінити їхню роботу.