Концепція нульового кілометру
Модний тренд чи необхідність сьогодення
Finance.UA дізнався, яким буває житло в комплексах та районах світу, де мешканці зберігають свій час на пересування містом, та чи чекати в Україні схожі комплекси.
Поняття нульового кілометру з'явилося в Італії і стосувалося свіжої та екологічної їжі, яку пропонували місцеві ресторани. Ідея полягала в тому, щоби більше покладатися на місцеве виробництво. Це підтримує локальні бізнеси та зменшує шкідливі викиди від транспортних засобів через доставку.
Якщо у випадку їжі найсвіжіші продукти привозять до споживача, то життя в тренді нульового кілометру – це максимально розвинена інфраструктура в житловому комплексі або районі. Тобто нульовою точкою відліку стає помешкання людини. Усе необхідне для комфортного існування має бути в пішій доступності. А все цікаве завжди має бути під рукою, наприклад, як наш телеграм.
Який житловий комплекс відповідає принципам нульового кілометру? Це непросте питання намагаються вирішити у світі за допомогою розумного планування районів, перебудові занепалих будівель або промзон на функціональну та потрібну містянам забудову. Концепція ще відома як «місто 15 хвилин». У приклад найчастіше наводять Париж, Лондон, Мілан та Барселону.
Головна мета – будувати безпечні, дружні для всіх верств населення та придатні для життя міста, де спокійно можна обходитися без автомобілів.
На фото зображено райони Мілана (Район Мілан 2), Лондона (Вестмінстер), Барселони (Арена «Ла Монументаль», район Еша́мпле) та Парижа (Площа Шарля де Голля, VIII округ Парижа)
Один з прикладів такого «міста 15 хвилин» – район Нордхавн у Копенгагені. До 2060 року планується зробити з нього повноцінне місто в місті з населенням 40 тис. людей. Раніше це був індустріальний порт.
Які саме магазини, ресторани/кафе з’являться в районі обирає влада міста. Це допомагає створити кращу комбінацію всього необхідного для мешканців.
Місто також висуває підвищені вимоги до забудовників Нордхавну. Будинки мають бути з централізованою системою кондиціонування, продуманою інсоляцією та системою збору дощової води в більшості будівель. Квартири мають бути різного розміру: як для сімей, так і для тих, хто живе один. Планується зведення і приватних будинків.
Усі вулиці будуть з ширшими тротуарами, щоб пішоходи мали більше місця. Розширення вільного простору дає можливість створення додаткових громадських місць на свіжому повітрі.
Крім велосипедних доріжок і комфортних умов для пішоходів, екологічному способу життя в районі сприяють маленькі відстані між усім необхідним сучасній людині.
Такий вигляд має район Нордхавн, розташований в колишньому індустріальному порту Копенгагена, фото: https://lakhtacenter.livejournal.com/784316.html
Нордхавн узагалі має стати 5-хвилинним містом: у кожному кварталі буде станція метро, що дозволить легко добиратися від дому до роботи. За сім років уже побудували 2 станції метро: підземна «Нордхавн» та наземна «Орієнткай».
У районі має з'явитися і соціальне житло: місто вимагає, щоб його було не менш як 25%.
Finance.UA розглянув житлові комплекси, які будуються і максимально відповідають вимогам концепції 15-хвилинного міста в столиці України. Аналітики CityScale допомогли нам визначити доступність навчальних та медичних закладів у ЖК Києва, розрахувавши пішу відстань до них.
Якщо врахувати, що людина ходить зі швидкістю від 3 до 6 км/год, то все необхідне має бути в радіусі 1-2 км від помешкання. Щоб можна було легко дістатися пішки до необхідного закладу.
UNIT.Home
«UDP», «КАN»
Бюджет: $78 тис. – $585 тис.
Це житлова частина інноваційного парку UNIT.City. Ідея житлового кластеру – об'єднати все необхідне для повноцінного життя та роботи. За концепцією, це має бути місце, де житимуть молоді інтелектуали, які розвиватимуть бізнес у сфері IT.
Гасло Юніт Хоум – «Інноваційно. Затишно»
Intro. Забудовник: К.А.Н. Девелопмент (та «UDP»), Ніконов Ігор Володимирович, 2001 рік. Здав 7 житлових комплексів, будує 4 ЖК.
Замовники UNIT.Home: ТОВ «Юніт Житлоінвест» та ТОВ «Юніт Холдінгс».
Розташування. Комплекс бізнес-класу UNIT.Home розташований у Шевченківському районі, на вулиці Сім'ї Хохлових, 8. Раніше тут був мотоциклетний завод.
До станцій метро «Лук'янівська» або «Дорогожичі» 20 хвилин пішки або тролейбусами № 16, 19.
Інфраструктура. Житловий комплекс розрахований на 2 515 квартир і складається з 9 будинків. Весь інноваційний парк має площу 25 га. Початок будівництва – 2019 рік, планове завершення проєкту усього інноваційного парку орієнтовно 2026-2027 рік.
У першій черзі забудовник прогнозує заселення 1200+ мешканців. У планах на 2025 рік забезпечити 15 000 робочих місць та розмістити 300+ топових компаній України. В інноваційному парку буде передбачено 940 000 м² комерційних площ для бізнесу, освіти й інновацій.
Житлова забудова Юніт Хоум
Як видно, забудовник розмежував офісну частину з житловою.
Офісна забудова Юніт Сіті
- Медичний центр на території комплексу з підключенням фітнес-трекерів до IoT платформи UNIT.City.
- Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня ~ 645 м.
- Київський міський Центр здоров’я ~ 757 м.
- Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, ПАГ ~ 1300 м.
- Київська обласна клінічна лікарня ~ 1500 м.
Навчання. Школа, на території, яка дозволяє відстежувати переміщення дитини на території UNIT.City, навчальний процес учня.
Школа та стадіон на території Юніт Хоум
- ДНЗ №54 ~ 397 м
- ДНЗ №82 ~ 892 м
- ДНЗ №180 ~ 1162 м, садочок переповнений
- Школа І-ІІІ ступенів № 70 Шевченківського району м. Києва ~ 1000 м. Заклад недоукомплектований на 10%
- Дитяча музична школа №26 ~ 550 м
- Інститут Міжнародних Відносин Київського Національного Університету Імені Тараса Шевченка ~ 550 м
- Національна академія прокуратури України ~ 720 м
Фітнес центр UNIT.Gym з оператором «ЕБШ» – тренажерна зала, настільний теніс, групові заняття з йоги., з можливістю замовлення готового спортивного харчування в автоматичному режимі в UNIT.Cafe.
Зони відпочинку на облаштованій території, Wi-Fi на території парку. Business plaza та Event plaza. Також заплановано велодоріжки та велопрокат, парк, стадіон.
Паркінг на 2 746 паркомісць з технологіями, що розпізнають автомобілі та їхні реєстраційні номери та забезпечують пропуск машини у визначений для неї периметр. Мешканці будуть забезпечені власною мережею зарядних станцій для електромобілів.
Їжа. UNIT.Cafe – 80 посадочних місць, літня тераса. Ресторан у будівлі B10 – 2 300 м². Планують відкрити магазини та ресторани на території комплексу. Мережеві супермаркети «Сільпо», «Фора» або «АТБ» розташовані неподалік, також є кафе та піцерії поруч.
Ціни на квартири. В комплексі пропонують квартири площею від 30 до 170 м². Вартість однокімнатних квартир стартує з $78 тис, вартість «квадрату» – від $1900 до $4000. Двокімнатні квартири коштують від $160 тис., трикімнатні – $221 тис., чотирикімнатні – $585 тис. за 169 м². Через унікальну концепцію фасадів квартири не повторюються та мають індивідуальне ціноутворення. Квартиру можна придбати в розстрочку від забудовника на 7 років, з першим внеском від 10%.
В UNIT.Home також діє розстрочка на паркомісце: купуючи квартиру, можна скористатися розтермінуванням на паркомісце до 4-х років.
White Lines
A Development
$83 тис. – $407,1 тис.
Житловий комплекс Вайт Лайнз – багатофункціональний проєкт, що поєднує кілька форматів: житловий, розважальний, комерційний. Було розроблено інноваційні зони відпочинку на даху будинку, зони для шопінгу, коворкінгу, спорту та розваг – все направлено на налагодження якості життя з економією свого часу.
В ЖК White Lines забудовник втілює концепцію – «все під рукою», окрім цього, ЖК фіналіст міжнародного архітектурного конкурсу WorldArchitectureFestival
Intro. Забудовник: A Development та Futura hata.
Житловий комплекс розрахований на 566 квартир і складається з трьох будинків. У кожній вежі – чотири ліфти: три пасажирських, один вантажний. У мешканців буде підземний дворівневий паркінг на 685 машино-місць. Тобто співвідношення квартир і паркомісць становить 1,2 машини на квартиру. Офіси розмістяться на перших поверхах веж.
Початок будівництва – II квартал 2019 року, планова дата завершення проєкту – IV квартал 2021 року. В комплексі можна обирати квартиру з 50 видів планувань, загальна площа квартир складе майже 37 тис. м². Наприклад, є ексклюзивні дворівневі квартири з атріумом, є квартири зі своїми терасами.
Замовник ЖК: ТОВ «Анева Індастрі».
Розташування. Комплекс бізнес-класу розташований у Голосіївському районі – вул. Васильківська, 1. На місці комплексу колись працювала кінокопіювальна фабрика.
До станції метро «Голосіївська» 1 хвилина пішки. До зупинок маршруток, автобусів можна також дістатися пішки.
Інфраструктура. У комплекс входить дворівневий торговий центр загальною площею 31 тис м² . Тут будуть супермаркет, кінотеатр і фітнес-клуб з басейном. Мешканець буквально в капцях може дістатися ліфтом до кінотеатру або спортзалу. Доступ в житлову частину можливий виключно за перепустками мешканців.
Поруч із комплексом у 3-8 хвилинах великий вибір мережевих супермаркетів: «Велика Кишеня», «Еко-маркет», «Білла».
-
Київська міська клінічна наркологічна лікарня «Соціотерапія» ~ 1177 м.
- КНП «Консультативно-діагностичний центр Голосіївського району м. Києва» ~ 877 м.
- КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Голосіївського району м. Києва» ~ 592 м.
- Управління охорони здоров`я Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації ~ 630 м.
Навчання. Cвій дитячий садочок. Проте із навчанням дітей, кількістю та заповненістю садочків та шкіл в Голосіївському районі ситуація чи не найгірша на правому березі Києва.
-
ДНЗ № 131 ~ 480 м.
- ДНЗ № 198 ~ 487 м.
- ДНЗ № 41 ~ 795 м.
- ДНЗ № 416 ~ 1012 м.
- ДНЗ № 658 ~ 592 м.
- СЗШ №36 ~ 615 м.
- СШ №15 з поглибленим вивченням англійської мови ~ 547 м, школа переповнена.
- Державний вищий навчальний заклад «Київський транспортно-економічний коледж» Національного транспортного університету ~ 990 м.
Зони відпочинку. На покрівлі стилобату площею близько 1 га, де облаштують внутрішній двір житлового комплексу, розмістять спортивні та дитячі майданчики, висадять повноцінні великомірні дерева. Планується невеликий вбудований дитячий садок, зі своєю виділеною територією під відкритим небом на даху стилобату.
Ціни на квартири. Однокімнатні квартири від 36 м², двокімнатні – від 60 м², трикімнатні – від 80 м². Вартість квартир від 1 660-2 880 $/м². На етапі бронювання, у грудні 2018 року, мінімальна вартість квадратного метра з урахуванням знижки складала $1300 м².
Також у Києві є житлові комплекси, які вже побудовані, і в них розпродані всі квартири, але розміщені вони досить вдало. До них можна віднести:
- ЖК Галактика від Stolitsa Group;
- ЖК Паркові Озера від Інтергал-Буд;
- ЖК Комфорт Таун (останні квартири) та Файна-Таун від KAN;
- ЖК Автограф від DIM Group.
Складно передбачити, що буде потрібно в майбутньому, і як задовольнити потреби кожного інвестора. Добре, коли є такий район, до якого хочеться повертатися, жити в ньому та вважати своїм домом. Успішні проєкти «для людей» забезпечують свободу, вибір, приватність, соціальні контакти й емоційне благополуччя, покращення життя суспільства в цілому.
Додавайте у коментарях свої варіанти житлових комплексів/районів, вулиць, в яких все під рукою/ногою і вони максимально адаптовані до наших реалій.