0 800 307 555
0 800 307 555

Як відкрити депозит з дому

Finance.ua розбирався, як працюють “вклади для ледачих”

Хочете відкрити депозит, але немає бажання або часу йти в банк? І не потрібно. У більшості банків це можна зробити віддалено, сидячи вдома або в офісі. Finance.ua розбирався, як працює така послуга.
Зміст

Приватбанк

1.1. Насамперед потрібно

1.2. Далі реєструємося в інтернет-банку Приват24, головна сторінка якого має такий вигляд:

1.3. Потім переходимо на вкладку «Депозити» і натискаємо «Відкрити депозит»:

1.4. Обираємо валюту, в якій хочемо його відкрити: гривня, долар або євро. Депозити в російських рублях і англійських фунтах банк не приймає.

1.5. Обираємо строк дії (від 1 до 24 місяців) і натискаємо «Оформити».

Можна, наприклад, оформити вклад «Стандарт строковий» на 6 місяців (за ним якраз максимальна процентна ставка) в гривні:

1.6. Далі програма запропонує:

  • ввести суму депозиту;
  • придумати йому назву (це не обов'язково);
  • обрати варіант, як будуть вноситися кошти. Наше завдання – відкрити вклад без відвідування відділення, тому обираємо «з картки / рахунку»
  • обрати картку, з якої будуть списані кошти;
  • уточнити, куди будуть виплачуватися відсотки. Тут є два варіанти: їх можна додати до суми вкладу (капіталізувати) або вивести на картку. Цю опцію можна буде змінити в будь-який момент;
  • натиснути «Далі».
 

1.7. Після того, як програма виведе підсумкові дані за депозитом, що відкривається, потрібно їх уважно перевірити і натиснути «оформити». Все – депозит відкрито.

1.8. Після завершення строку дії вкладу сума стає доступною до зняття. Але автоматично депозит не розривається. Це потрібно зробити самому, вказавши картку або рахунок, на який буде виплачена сума. Якщо цього не зробити, він автоматично пролонгується на той самий термін за актуальною процентною ставкою.

Практично ідентична процедура відкриття депозиту в інтернет-банку А-банку – АБанк24. Програми працюють на одному «движку».

Ощадбанк

Інтернет-банк другого найбільшого банку країни – Ощадбанку – називається Ощад 24/7. Щоб до нього підключитися, доведеться відвідати відділення.

Ось як виглядає його головна сторінка:

2.1. Зайшовши в Ощад 24/7, переходимо на сторінку «Депозити»:

 

2.2. Тут потрібно вказати:

  • строк депозиту;
  • його валюту;
  • періодичність виплати відсотків: щомісяця, поквартально або в кінці строку;
  • увімкнути або вимкнути капіталізацію відсотків;
  • увімкнути або вимкнути можливість поповнення.
 

Тут до послуг клієнта депозитний калькулятор, який відразу підраховує, яку суму з відсотками ви отримаєте після закінчення строку дії вкладу.

2.3. Припустімо, ви хочете покласти 10 000 гривень на 3 місяці. Вказуємо суму і переходимо на наступну сторінку:

2.4. Далі потрібно обрати рахунок для поповнення депозиту. Інтернет-банк запропонує всі доступні рахунки в обраній валюті. Відкрити вклад у доларах з гривневого рахунку не вийде.

2.5. Після натискання кнопки «Продовжити» на фінансовий номер телефону прийде СМС-повідомлення, яке потрібно ввести у відповідне віконце. Після цього новий депозит буде відкрито.

Його закриття в Ощадбанку відбувається автоматично, але гроші на картці будуть доступні тільки на наступний день після цього. Якщо вони потрібні терміново, можна приїхати за ними у відділення. Тоді їх віддадуть в той самий день.

Альфа-Банк

Як і у випадку з «Ощадом», доступ до інтернет-банку My Alfa-Bank (скорочено MAB) оформляється у відділенні «Альфи».

3.1. Спочатку потрібно

3.2. Після реєстрації в МАВ заходимо в програму і переходимо на сторінку «депозити», де будуть відображені всі відкриті вклади клієнта. Натискаємо кнопку «Оформити депозит»:

3.3. Далі програма запропонує обрати, з якої картки він буде відкриватися.

3.4. Обравши картку, ви потрапите на сторінку з переліком всіх доступних депозитів:

Якщо сума вкладу більша ніж 250000 гривень, 8000 доларів або євро, то краще обрати закладку «Альфа-депозит (> 250 000 UAH)». Там ставка за ним буде вищою:

3.5. Вказуємо суму і натискаємо на потрібну процентну ставку під строком вкладу:

Програма одразу порахує, скільки ви заберете після завершення депозиту.

3.6. Далі потрібно натиснути кнопку «Оформити депозит». Після цього на фінансовий номер телефону прийде СМС-повідомлення, яке потрібно ввести у відповідне віконце. Все – депозит відкрито.

Після закінчення строку його дії вся сума разом з відсотками надійде на ту саму картку, з якої його було відкрито.

Корисні поради

  1. Вивчіть регламент зарахування коштів у банку. Краще не відкривати вклади після обіду, особливо в п'ятницю. Може бути так, що відсотки почнуть «капати» з наступного робочого дня, і ваші гроші можуть пролежати «вхолосту» всі вихідні. При великих сумах втрати можуть бути відчутними.
  2. Використовуючи Р2Р і СЕП-перекази, легко перекидати гроші між рахунками в різних банках. Так ви можете сформувати депозитний портфель з кількох вкладів і управляти ним, не виходячи з дому.
  3. Для контролю за депозитами можна використовувати як Інтернет-, так і мобільні банківські додатки, які встановлюються на смартфони та планшети.
  4. Для віддаленого відкриття вкладу спочатку потрібно стати клієнтом банку. Найпростіше зробити це, оформивши кредитну картку у фінансовому супермаркеті Finance.ua